Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Tylko przyjazna instytucja publiczna daje nadzieję, że system emerytalny w Polsce nie będzie postrzegany jako zbędny balast, ale bardzo ważny i dobroczynny element kapitału społecznego wspólnoty narodowej - napisał prezes Zakładu Zbigniew Derdziuk z okazji 80-lecia ZUS. Ocenił ponadto, że warunkiem zaufania do systemu emerytalnego, jako gwaranta bezpiecznej przyszłości, jest transparentność i efektywność instytucji.
25.10.2014r.


      ZUS obchodzi urodziny, ma już 80 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca co miesiąc ok. 14 mld zł emerytur, rent, zasiłków i innych świadczeń. Ma kontakt z ponad 20 mln klientów. Wpływają do niego składki 14,5 mln osób, wpłacane przez 2 mln przedsiębiorców.

"Tylko przyjazna instytucja publiczna daje nadzieję, że system emerytalny w Polsce nie będzie postrzegany jako zbędny balast, ale bardzo ważny i dobroczynny element kapitału społecznego wspólnoty narodowej" - napisał prezes Zakładu Zbigniew Derdziuk z okazji 80-lecia ZUS.

Ocenił ponadto, że warunkiem zaufania do systemu emerytalnego, jako gwaranta bezpiecznej przyszłości, jest transparentność i efektywność instytucji.


Przyjazna - a jakże. Oto kilka przykładów:

Do naszej redakcji zgłosił się pan Piotr M. [nazwisko do wiadomości redakcji], który w 1999 roku otworzył firmę budowlaną. Kiedy zaczęła ona przynosić straty, pan Piotr postanowił zawiesić działalność gospodarczą. W olsztyńskim oddziale ZUS-u powiedziano mu, że nie musi w tym czasie opłacać składek na ubezpieczenie. W 2005 roku pan Piotr całkiem zlikwidował działalność, by w roku 2009 otworzyć ją na nowo. Wyjeżdżał wówczas do pracy do Francji i inwestor wymagał prowadzenia działalności gospodarczej. ZUS poinformował pana Piotra, że w związku z tym, iż miał pięcioletnią przerwę w działalności, może opłacać składki w wysokości 50% podstawy. Nagle całe jego życie wywróciło się do góry nogami.

ZUS po prawie dziesięciu latach upomniał się o swoje. – Nakazano mi odprowadzić pełne składki za okres, kiedy firma była zawieszona. Uzasadniano to tym, iż zawieszenie nie zwalania jednak od obowiązku płacenia, czyli podano dwie sprzeczne informacje!


To pierwszy w historii zbiorowy pozew przeciw ZUS. Złożą go przedsiębiorcy, którym Zakład kazał oddać "zaległe składki" i naliczył odsetki karne. Tyle że wcześniej zachęcał i instruował, jak tych składek nie płacić…

Urzędnicy ZUS oszukali Katarzynę Grodecką z Dalewa na kilka tysięcy złotych. Starszej pani, po ukończeniu stu lat, należał się dodatek honorowy w wysokości 3192 zł. Choć solenizantce życzenia oprócz rodziny i znajomych składali urzędnicy samorządowi, to i tak pani Katarzyna o należne jej pieniądze musiała się wykłócać

Już w 2018 roku zabraknie pieniędzy na emerytury. ZUS już teraz funkcjonuje (tzn. wypłaca świadczenia) dzięki pieniądzom z Funduszu Rezerw Demograficznych.

Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli, odzyskał na początku sierpnia odwagę (skończył się okres deklarowania przez Polaków przynależności do OFE) i stwierdził, że ZUS już w 2018 roku nie będzie mieć wystarczającej ilości pieniędzy na emerytury.


Mogłabym tak długo, chętnym polecam wpisanie w okienko wujaszka Googla hasła "oszukani przez ZUS". A czcigodnemu jubilatowi - bankrutowi chciałoby się życzyć STO LAT! ale mam nadzieję, że nawet 81 nie dotrzyma. Oby, i oby każdy z nas nasze ciężko wypracowywane pieniądze dostawał jak najszybciej na konto, my umiemy zadbać o swoje emerytury bez utrzymywania sfory urzędasów w marmurowych pałacach!

Link

Link

Link

Link

Link

/Ka/

24.10. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 25.10.2014
Jacku - zgadzam się z tym co piszesz poza jednym - niech zgrzytają ale sztucznymi zębami, za ZUS-owskie składki. Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 25.10.2014
Artur - ZUS jest jak pańszczyzna, nie ma wyboru trzeba płacić. To jak haracz który państwo zabiera i wydaje jak chce bez kontroli. A co do opłacania usług medycznych to obracamy się w kompletnie nierealnych sferach. Płacimy a nie wiemy nawet za co i po co. System mam wrażenie po to kuleje aby ułatwić wyciek z niego naszych składek. Wiadomo, w mętnej wodzie itd. Pozdrawiam.
#3 | Ka dnia 25.10.2014
Kazia - dziękuję, właśnie o to mi chodzi, że zmusić do chwili refleksji.
Pozdrawiam
#4 | Jacek Mruk dnia 25.10.2014
Początki upadku ZUS to działalność czerwonej bandy po zmianie w 1989 roku. Wtedy zaczęli budować pałace ze składek przeznaczonych na emerytury .
Ciekawi mnie czy znajdzie się jakiś Rząd Polski który pociągnie do odpowiedzialności kacyków i skonfiskuje im wszystkie majątki włącznie z emeryturami na które nie zasłużyli.
Dożywotnia praca dla nich to zaszczyt , bo w piekle jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
Pozdrawiam
#5 | Artur dnia 25.10.2014
Każdy z nas ma dość ZUS-u, powinna istnieć możliwość wyboru, albo pieniądze zamiast do ZUS idą na konto ale wtedy leczysz się prywatnie i emerytury nie masz, albo zostajesz w starym systemie. Emerytur i tak nie będzie, to zapewnił nawet sam Tusk, leczy się prawdopodobnie każdy z nas prywatnie, wiec w zasadzie płacimy na utrzymanie armii urzędasów - potencjalnych wyborców PO. Dlaczego nie mogę sobie ze składki odliczyć na przykład prywatnej wizyty u stomatologa, skoro do opłacanego ze składek jest roczna kolejka? O jakości usług nie wspomnę... System wymaga drastycznych zmian, albo co najmniej dania ludziom możliwości wyboru. Pozdrawiam
#6 | Kazia dnia 25.10.2014
Ka - wpis dający wiele do myślenia. Jest doskonałym przykładem dziennikarstwa. Podziwiam zwłaszcza tak adekwatnie dobrane przykłady.
ZUS stał się szkodnikiem. Straszne że wszyscy musimy w nim tkwić i nie ma alternatywy. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną