Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Zapraszamy do obejrzenia I części spotkania z Wojciechem Sumlińskim, które obyło się w Łodzi 08.10.2014. Dziennikarz opowiedział zebranym o swojej najnowszej książce pt.: „Lobotomia 3.0 - 30 lat holocaustu prawdy o Jego śmierci”, poświęconej Księdzu Jerzemu Popiełuszce. Specjalnym gościem spotkania był przyjaciel Błogosławionego, ksiądz Stanisław Małkowski.
15.10.2014r.


   Zapraszamy do wysłuchania I części spotkania z Wojciechem Sumlińskim, które obyło się w Łodzi 08.10.2014. Dziennikarz opowiedział zebranym o swojej najnowszej książce pt.: „Lobotomia 3.0 - 30 lat holocaustu prawdy o Jego śmierci”, poświęconej Księdzu Jerzemu Popiełuszce. Specjalnym gościem spotkania był przyjaciel Błogosławionego, ksiądz Stanisław Małkowski.

   Dla Wojciecha Sumlińskiego zabójstwo ks. Popiełuszki było zawsze czymś o wiele ważniejszym niż tylko kolejną dziennikarską sprawą. Jak wspomina na swoim blogu, jako młody człowiek był stałym uczestnikiem Mszy Świętych, w których ks. Jerzy wygłaszał swoje homilie. Cała rodzina Sumlińskiego mieszkała niedaleko żoliborskiego kościoła Św. Stanisława Kostki, a coniedzielne msze siłą rzeczy scalały jej członków, umożliwiając im potem wspólne spacery i rozmowy. Jak wspomina dziennikarz, wychował się na homiliach charyzmatycznego duchownego, a po jego śmierci, mając jedynie 15 lat, nigdy nie myślał, że dane mu będzie powrócić do tej sprawy.

   Wszystko zmieniło się za sprawą spotkania Autora z prokuratorem Andrzejem Witkowskim w połowie lat 90, który uważał, że prawdziwe okoliczności śmierci księdza Jerzego są tak trudne do ustalenia, ponieważ powiązane są z innymi sprawami z lat 80, 90 i późniejszych. Niewyjaśnione śmierci, w tym zgony głównych świadków, których zeznania podważały wersję toruńską, potwierdziły, że sprawa bynajmniej nie jest historyczna i wciąż żyją ludzie, którzy dokładnie monitorują jej przebieg.

   Tytuł nowej książki Sumlińskiego celowo nawiązuje do operacji wykonywanych kiedyś na pacjentach szpitali psychiatrycznych, a polegających na przecięciu płatów czołowych mózgu. Ofiary takiego zabiegu skutecznie się „uspokajały”, spędzając swoje dalsze życie na wegetacji, jeśli oczywiście przeżyły to, co im zafundowano. Symbolicznie dokonano również lobotomii na milionach Polaków. Poddając ich propagandzie lub szantażując zawartością „teczek” osiągnięto oczekiwany efekt: całkowitą bierność i poddanie.

   Jak twierdzi Sumliński, wyjaśnienie tej makabrycznej zbrodni jest tak ważne nie tylko ze względu na samego Księdza Jerzego Popiełuszkę, ale także dlatego, że na jej kanwie Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek przystąpili do rozmów z pomysłodawcami mordu, generałami Wojciechem Jaruzelskim i Czesławem Kiszczakiem, które finalnie doprowadziły do powstania III RP. Odsłony państwa, w którym mimo 30 lat mijających od zbrodni, do dziś nie udało się jej wyjaśnić.
Jak zapowiada Autor – jego opowieść prezentuje fakty całkowicie zmieniające dotychczasową wiedzę o zabójstwie księdza Jerzego oraz o jego zleceniodawcach, którzy do dzisiaj odgrywają w Polsce role decydentów.

   Organizatorem spotkania była Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

***

   Kilka dni temu, za sprawą doniesień „Naszego Dziennika”, media obiegła informacja mówiąca o tym, że do Instytutu Pamięci Narodowej trafiły nowe tajne materiały dotyczące zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pochodzić mają one z archiwów służb specjalnych, lecz na razie prokuratorzy IPN nie udzielają żadnych informacji na ten temat, motywując to klauzulą tajności, którą objęte są dokumenty.

   Prezes IPN, dr Łukasz Kamiński, zapewnił, że opinia publiczna dowie się o nich w stosownym momencie. Czekamy więc na rozwój wydarzeń, tym bardziej, że już wkrótce, 19 października, minie 30 lat od morderstwa kapelana "Solidarności".

W. Sumliński i ks. S. Małkowski w Łodzi - spotkanie poświęcone nowej książce nt. śmierci
ks. Jerzego Popiełuszki
from pomniksmolensk.pl on Vimeo./Magdalena Warych/Nasze blogi:Komentarze
#1 | Artur dnia 15.10.2014
Rola WSW i KGB zdaje się być kluczowa. Trzeba kupić i przeczytać. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną