Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Niestety, nie wszystkie pozycje z listy wyposażenia obowiązkowego przypadną kierowcom do gustu. Każdy z nowych pojazdów musi być wyposażony w system przypominający pasażerom o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa, który dawać ma zarówno sygnał dźwiękowy, jak i wizualny i pozostawać aktywny aż do momentu zapięcia pasów.
11.10.2014r.


      Portal interia.pl alarmuje: Od 1 listopada nowe obowiązkowe wyposażenie samochodów

Z dniem 1 listopada wchodzą w życie nowe unijne dyrektywy dotyczące obowiązkowego wyposażenia wszystkich nowych pojazdów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej. Przepisy obejmują wszystkie nowe samochody wyjeżdżające z salonów po tej dacie.

Niestety, nie wszystkie pozycje z listy wyposażenia obowiązkowego przypadną kierowcom do gustu. Każdy z nowych pojazdów musi być wyposażony w system przypominający pasażerom o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa, który dawać ma zarówno sygnał dźwiękowy, jak i wizualny i pozostawać aktywny aż do momentu zapięcia pasów.

Unia chce też wymusić na kierowcach ekologiczny sposób prowadzenia. Standardem staje się więc system podpowiadający kierowcy moment optymalnej - z punktu widzenia zużycia paliwa - zmiany biegu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jeśli przez większość czasu traktować będziemy jego podpowiedzi na poważnie, mocno skrócimy żywotność turbosprężarki, dwumasowego koła zamachowego czy układu korbowo-tłokowego silnika...

Najwięcej kontrowersji budzi - również obowiązkowy od 1 listopada - system monitorowania ciśnienia w oponach. Układ trafić ma do wszystkich sprzedawanych w UE pojazdów - również najtańszych i najmniejszych aut segmentu A. W teorii ma to gwarantować wyższe bezpieczeństwo podróży i niższe zużycie paliwa. W praktyce sprawi jednak, że wzrosną koszty takich operacji, jak chociażby sezonowa wymiana opon na zimowe.


Jak widać poprzez podniesienie cen zwiększą nam ciśnienie, za to ciśnienie w oponach będzie prawidłowe. Podobno kolejnym krokiem, jaki planuje UE, będzie zamontowanie w samochodach małej stacji badań krwi, moczu i podręcznego EKG. Jeśli kierowca przed uruchomieniem auta będzie miał przykładowo za wysokie OB stacyjka nie odpali... Bezpieczeństwo na drodze to podstawa.

/Ka/

Link

10.10. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 12.10.2014
Jacku, w końcu okaże się że najprostszy stanie się powrót do furmanki.
Pozdrawiam/
#2 | Ka dnia 12.10.2014
Arturze właśnie tak robię - wiele wiadomości przewija się krótko, może po to tylko aby potem nie było zarzutów że pominęli coś ważnego.
Czekam aż przed jazdą każą zbadać poziom cholesterolu, WR czy cukru w moczu. A jeszcze pozostaje cała masa pomysłów jak tu obrzydzić i utrudnić korzystanie z samochodów. Pozdrawiam
#3 | Ka dnia 12.10.2014
Kaziu - Tajne? oczywiście Smile tylko takie są interesujące. Pozdrawiam
#4 | Jacek Mruk dnia 12.10.2014
Chodzi o wyższe ceny samochodów, szybsze zużycie podzespołów i oczywiście wyższe ciśnienie krwi kierowców , czym przyspieszą swoje odejście z tego idiotycznego kołchozu.
Pozdrawiam
#5 | Artur dnia 11.10.2014
Oby tylko takie badania jak napisałaś czyli krew, mocz i EKG. Gorzej jak pójdą dalej SmileSmile. Pozdrawiam i czekam na kolejne pasjonujące doniesienia. Chyba odkryłem Twoją tajemnicę - otóż wiele informacji które komentujesz pojawia się na portalach mainstreamu przed południem by zniknąć w czeluściach archiwów po kilku godzinach. A jak czegoś nie ma na głównej to nie istnieje... Stąd takie hity. Pozdrawiam
#6 | Kazia dnia 11.10.2014
Potworny pomysł. Lepiej by się skupili nad jakością.
zastanawiam się czy czasem nie masz dostępu do tajnych informacji, bo zawsze zaskakujesz czymś bardzo ciekawym
Pozdrawiam. Smile
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną