Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

„Nawet 100 tys. polskich firm jest gotowych stworzyć organizację paramilitarną - wynika z badania przeprowadzonego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Biznesmeni zamierzają nie tylko wystawić półmilionową armię, ale też częściowo ją utrzymywać.”
29.09.2014r.


      „Nawet 100 tys. polskich firm jest gotowych stworzyć organizację paramilitarną - wynika z badania przeprowadzonego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Biznesmeni zamierzają nie tylko wystawić półmilionową armię, ale też częściowo ją utrzymywać.”

Jak przytomnie zauważyli przedsiębiorcy „W tej chwili obrony cywilnej nie ma. Wiem, że nad jej odbudową trwają prace w BBN-ie i Akademii Obrony Narodowej. Po co ją jednak tworzyć od nowa, skoro można skorzystać z istniejących struktur? Chcemy, by powstało 100-150 tys. grup opartych o strażaków-ochotników, grupy rekonstrukcyjne i właśnie przedsiębiorców”.

Wykonano badania i okazało się że połowa chce a połowa nie bardzo. Ale „Najbardziej skorzy do tworzenia oddziałów samoobrony są marketingowcy, szefowie firm motoryzacyjnych oraz spożywczych. Poza tym chętniej w działaniach zbrojnych, uczestniczyć chciałyby przedsiębiorstwa niewielkie oraz mające swoją siedzibę na wschodzie kraju (…) ZPP oraz Warsaw Enterprise Institute lobbują za zmianami prawa, które ułatwią już teraz tworzenie grup samoobrony przy firmach. Przedsiębiorcy chcą, by państwo pokryło koszty zakupu broni i amunicji potrzebnych do wyszkolenia pracowników. Część pieniędzy na cele samoobrony cywilnej wyłożą jednak firmy. Na przykład kupią szafy do przechowywania karabinów, sfinansują ćwiczenia na strzelnicy i poligonie. Każdy oddział miałby liczyć od trzech do sześciu osób. To pozwoliłoby więc na stworzenie paramilitarnych oddziałów liczących w sumie nawet 0,5 mln osób. Taka obrona cywilna oczywiście nie byłaby regularnym wojskiem, ale miałaby odstraszać ewentualnego agresora”.

Po wielu latach rządów PO okazało się że państwo polskie nie istnieje a poza tym „nie ma niczego”. Za to Polacy zaczęli w końcu sami brać sprawy w swoje ręce i wyręczają państwo. Rykoszetem Platformie wyszło jedno – swoim niedołęstwem uruchomiła mechanizm społeczeństwa obywatelskiego. Nareszcie sukces!

Link


/Ka/

28.09. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 29.09.2014
Jacku, właśnie Szwajcaria co pewnie wiesz ma armię opartą na małych partyzanckich grupach. I jak im się sprawdza, nikt ich nie chciał i nie chce atakować. Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 29.09.2014
Kaziu na sztandarach? cóż... wszystkie sieci handlowe są obce to pewnie cudzoziemskie. Mieliśmy zagraniczne zaciężne wojska aby się bili a reszta nieważna. Pozdrawiam
#3 | Ka dnia 29.09.2014
Ossalo dobrze ze pod nosem a nie pod wąsem Smile ale tak serio cieszę się że poprawiłam Ci humor. I masz rację mętne media głównie sieją propagandę. Informacja jest tam na samym końcu.
Pozdrawiam
#4 | Jacek Mruk dnia 29.09.2014
Wojnę partyzancką łatwiej prowadzić w małych grupach, więc to ma sens.
BBN i Akademia pod władzą gafy szybciej rozbroi wojsko niż je zmobilizuje ,dlatego lepiej niech trzymają łapy w kieszeniach i grają w bilarda .
Pozdrawiam
#5 | Kazia dnia 29.09.2014
Armia do wynajęcia w Biedronce i wojsko pod sztandarami Polo Market. Ale skoro innych formacji nie da się powołać, dobre i takie.
Tylko co oni będą nosić na sztandarach?
Pozdrawiam
#6 | ossala dnia 29.09.2014
Całkiem niezła konstatacja, Ka. Nawet się pod nosem uśmiechnęłam, co od jakiegoś czasu jest u mnie wielką rzadkością.
W mojej ocenie, trochę podobnie stało się z "zaprzyjaźnionymi i odpolitycznionymi" mediami. No zaczęli już tak gadać od rzeczy, że spora grupa ludzi zaczęła powtarzać jak za komuny "telewizja kłamie". Olśniło ich.
Ja bym jeszcze dodała, że przede wszystkim nie informuje, tylko sieje propagandę.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną