Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Protestujący zaapelowali do rządu Kanady, aby zapewnił większą dwustronną pomoc Ukrainie, w tym aby zastosował decydujące sektorowe sankcje gospodarcze, szczególnie w dziedzinie finansowej, obronnej i energetycznej; aby spowodował wzrost izolacji politycznej Putina; i zapewnił realne wsparcie wojskowe.
14.09.2014r.


W poniedziałek 8 września 2014 r. o godzinie 12 Klub Gazety Polskiej wraz z EuroMaidanem z Ottawy, z udziałem Ukraińskiej Federacji Ottawa-Gatineau, Federacji Bałtyckiej w Kanadzie i Rady Europejskiej Środkowej i Wschodniej odbył się wiec przed Parlamentem w Ottawie w stanie Ontario, w Kanadzie.
Celem wiecu było podniesienie świadomości na temat trwającej inwazji Rosji na Ukrainie i uzmysłowienie, że Ukraina nie jest pierwszą ofiarą rosyjskiego ucisku i nie będzie ostatnią. Wymieniono w czasie spotkania pięć innych aktów terroryzmu: Inwazja Gruzji w 2008 r., Katastrofa w Smoleńsku polskiego Air Force One w 2010 r., aneksja Krymu i wojna na Ukrainie w 2014 r., Zestrzelenie samolotu MH17 w 2014 r.
Protestujący zaapelowali do rządu Kanady, aby zapewnił większą dwustronną pomoc Ukrainie, w tym aby zastosował decydujące sektorowe sankcje gospodarcze, szczególnie w dziedzinie finansowej, obronnej i energetycznej; aby spowodował wzrost izolacji politycznej Putina; i zapewnił realne wsparcie wojskowe, w tym broni, pojazdów, urządzeń nadzoru i innego rodzaju wsparcia dla ukraińskich sił zbrojnych do obrony terytorium suwerennej Ukrainy przed wojną z przedstawicielami Rosji i ostatnią bezpośrednią inwazją.
Szczególnie wyróżnił się David Kilbourn, znany obrońca praw człowieka i były parlamentarzysta, który powiedział w swoim przemówieniu: "...Jeżeli Ukraina zostanie Novo-Rosją a Zachód upadnie, to nie stanie się to z powodu siły fizycznej z Rosji, ale z powodu naszej słabości psychicznej".
Z Polski obecny był Tomasz Sakiewiczowi, redaktor naczelny Gazety Polskiej i TV Republica, który powiedział:
„Panie i Panowie,
Każdego dnia dziesiątki ludzi ginie na Ukrainie. Wojna zmieniła się w otwartą agresję Rosji wobec narodu, który pół roku temu wybrał niezależność.

Rosyjska agresja na Ukrainie nie jest pierwszą akcją militarną Moskwy w ostatnich latach. W 2008 roku, rosyjskie czołgi weszły do Gruzji próbując obalić rząd i podporządkować sobie cały kraj. Ostatecznie oderwały tylko część terytorium Gruzji. Kreml został zatrzymany poprzez działania międzynarodowe - głównie ze względu na zdecydowane kroki pięciu centralnych liderów europejskich przywiezionych do Tbilisi przez polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W tym czasie Moskwa sobie sprawę, że w centrum Europy urosła wielką siła, która była w stanie zatrzymać imperialne ambicje Kremla.

Tę siłę stanowiło porozumienie stu milionów ludzi o różnych kulturach, lecz odnoszących się z szacunkiem dla swoich tradycji, ale przede wszystkim ludzi, którzy byli w stanie połączyć swoje wysiłki przeciwko najeźdźcy ze Wschodu. Nic dziwnego, że głównym zwolennik tego porozumienia - prezydent Polski Lech Kaczyński był postrzegany przez Moskwę jako śmiertelne zagrożenie.

Przez lot do Smoleńska, w Rosji w dniu 10 kwietnia 2010 roku, prezydent Kaczyński został wciągnięty w śmiertelną pułapkę. Wraz ze stu przedstawicielami państwa polskiego, chciał uczcić pamięć tysięcy polskich jeńców wojennych zamordowanych w Katyniu w 1940 roku. W wyniku rosyjskich planów, prezydent i członkowie delegacji towarzyszącej mu byli niemal całkowicie pozbawieni podczas tej wizyty niezbędnych środków bezpieczeństwa. Dochodzenie i prowadzone badania przez niezależnych naukowców pokazały, że samolot z polską delegacją na pokładzie eksplodował tuż nad ziemią.

Rosjanie skonfiskowali czarne skrzynki i wraku samolotu i do tej pory, nawet cztery lata po zdarzeniu, Polacy nie mogą ich odzyskać. Zwłoki naszych przywódców zostały sprofanowane, a rodziny ofiar były zastraszane. Dlatego rozumiemy tragedię, w której na pokładzie samolotu z Malezji zaatakowanego przez rosyjskich terrorystów działających na Ukrainie zginęło prawie 300 osób. Dzisiaj nie możemy dłużej czekać. Musimy zatrzymać rosyjski imperializm przed rozprzestrzenieniem wojny się na inne kraje. Rosja musi zostać całkowicie odizolowana od świata, aż przerwie agresję. Ukraina musi zostać wyposażona w realną pomoc finansową i wojskową. Dajmy im pieniędzy i broni, tak, że będą w stanie ochronić nas wszystkich przed kolejną światową tragedią”.

Ottawa, wrzesień 2014

/TV NP./
Komentarze
#1 | Jeden z bandy dnia 14.09.2014
Garstka ludzi probuje cos zrobic.A my?
Godne nasladowania.

No to Ruscy maja Mistrala ,a my wieksze podatki.
Dupa!,a nie EUropa.
#2 | Kazia dnia 14.09.2014
Nie w sposób w takich sytuacjach nie pamiętać o słowach Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji.

Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną