Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Powód, dla którego nastąpiło objęcie przez Donalda Tuska stanowiska unijnego jest widać tak nieprawdopodobny, że potrzeba mu egzegezy. Już trwają prace nad stworzeniem odpowiedniej hagiografii, oto dowiadujemy się jak to z Donaldem było .
07.09.2014r.


      Powód, dla którego nastąpiło objęcie przez Donalda Tuska stanowiska unijnego jest widać tak nieprawdopodobny, że potrzeba mu egzegezy. Już trwają prace nad stworzeniem odpowiedniej hagiografii, oto dowiadujemy się jak to z Donaldem było:

PAP: Kiedy na serio pojawiła się kandydatura premiera Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej?

Piotr Serafin: Myślę, że premier zdał sobie sprawę z tego, że może nie mieć wyjścia i ten scenariusz stanie się faktem, podczas Rady Europejskiej 16 lipca. Było dla nas absolutnie jasne, gdy myśleliśmy o całej strategii negocjacyjnej Polski, że nie może ona opierać się na poszukiwaniu posady dla tego, czy innego Polaka. Cel był inny: polski wpływ na bieg spraw w Europie musi być jeszcze większy niż do tej pory. (…)16 lipca na Radzie Europejskiej wydarzyło się coś niezwykle wzruszającego - przynajmniej dla mnie - gdy premierzy najpierw na szczycie Europejskiej Partii Ludowej, a potem na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej podchodzili do polskiego premiera i mówili mu: "może nie chcesz, ale powinieneś i to jest twój obowiązek". To był moment przełomowy. Myślę, że premier Donald Tusk już wiedział, że będzie musiał zmierzyć się z niezwykle ważną decyzją.

PAP: Jak wyglądał już sam wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej?

P.S.: Decyzja została podjęta w sobotę wieczorem po godz. 19 podczas kolacji roboczej szefów państw i rządów UE. Premier został poproszony, aby nie brał udziału w początku tej sesji. Zaproszenie na salę pojawiło się jednak bardzo szybko. Wówczas po wejściu premiera na salę, przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy poinformował, że została przeprowadzona dyskusja i że szefowie państw i rządów zwracają się do niego, aby objął funkcję szefa Rady Europejskiej.

PAP: Co odpowiedział premier?

P.S.: To było wystąpienie, które wielu obecnych przywódców na sali wzruszyło. Wystąpienie z jednej strony o doświadczeniu historycznym, które doprowadziło premiera do tego miejsca, w którym się znalazł, a z drugiej strony podziękowania Hermanowi Van Rompuyowi za budowanie jedności Europy przez ostatnie 5 lat.

I pytanie za 100 punktów: co tak bardzo wzruszyło przywódców unijnych i w jakim języku przemawiał do nich Tusk? I czy oba te pytania nie mają jednej odpowiedzi, która doprowadziła obecnych tam do łez?

Link

/Ka/

6.09. 2014 r.


Komentarze
#1 | Artur dnia 08.09.2014
Świetnie i celnie. Teraz Angela może powiedzieć: nasz człowiek w EuropieSmile. Czas pokaże jak to się potoczy dalej ale proniemieckość Tuska nie wróży dobrze. Pozdrawiam
#2 | Kazia dnia 07.09.2014
Czuję że popłakali się ale ze śmiechu.
Pozdrawiam
#3 | Jacek Mruk dnia 07.09.2014
Judasz otrzymał swoje srebrniki .
Nasuwa się pytanie kiedy się powiesi?
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną