Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

W ramach akcji „Jestem Polakiem, pomagam Ukrainie” gościliśmy ukraińskich gości – dzieci członków Samoobrony Majdanu walczących obecnie w batalionach ukraińskiej Gwardii Narodowej z rosyjską agresją w Donbasie, dzieci uciekinierów z Krymu po dokonanej przez Rosję aneksji oraz dzieci mieszkańców Donbasu – Doniecka, Ługańska – którzy musieli opuścić swoje domy w wyniku walk.
03.09.2014r.


   W ramach akcji „Jestem Polakiem, pomagam Ukrainie” gościliśmy ukraińskich gości – dzieci członków Samoobrony Majdanu walczących obecnie w batalionach ukraińskiej Gwardii Narodowej z rosyjską agresją w Donbasie, dzieci uciekinierów z Krymu po dokonanej przez Rosję aneksji oraz dzieci mieszkańców Donbasu – Doniecka, Ługańska – którzy musieli opuścić swoje domy w wyniku walk.

   Po jednodniowym zwiedzaniu Warszawy grupa 40 ukraińskich dzieci wraz z opiekunami wypoczywała w ośrodku kolonijnym Fundacji Strzeleckiej w Jastarni na półwyspie helskim. Oprócz plażowania, spacerów i wycieczek po najbliższej okolicy udało się zrealizować wycieczkę objazdową po półwyspie wraz ze zwiedzaniem Muzeum Obrony Wybrzeża i portu w Helu oraz dwie wycieczki do Trójmiasta – jedną do Sopotu i Gdyni wraz ze spacerem po sopockim molo, a drugą do Gdańska, wraz z wizytą w konsulacie Ukrainy.

   W sposób szczególny uczciliśmy, przypadające w dniu 24 sierpnia, ukraińskie Święto Niepodległości. Dzieci z Ukrainy przygotowały, pod opieką swoich opiekunów, program artystyczny wypełniony piosenkami poświęconymi Ukrainie, i zaprezentowały go zaproszonym grupom dzieci i młodzieży z Polski. Przy okazji odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z grupą polskich dzieci z Białorusi, które przebywały w Ośrodku w ramach uczestnictwa w Festiwalu Chórów Parafialnych, odbywającym się corocznie pod koniec wakacji w Jastarni. Ponadto w co drugi wieczór organizowaliśmy wspólne z polskimi dziećmi dyskoteki, dla młodych ludzi bardzo ważny element wzajemnego poznania.

   Pod koniec pobytu w Jastarni organizatorzy przygotowali wieczornicę poświęconą polskiej i ukraińskiej historii, szczególnie przybliżając jej najtrudniejsze momenty. Dyskusja i pytania ze strony młodzieży potwierdziły, jak bardzo wiele jeszcze trzeba sobie wzajemnie wyjaśnić – wyraźnie było widać jak bardzo wypaczona wiedza i sowiecka propaganda, i u nas i na Ukrainie, przenika jeszcze wzajemne widzenie przeszłości.

   25 sierpnia po obiedzie nasi ukraińscy goście wyruszyli w podróż powrotną, zatrzymując się jeszcze na krótkie zwiedzanie Torunia i kolację. Rankiem 26 sierpnia, po serdecznym pożegnaniu przeszli przez przejście w Medyce z powrotem na Ukrainę.

   W imieniu organizatorów wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w różnoraki sposób w realizacji tego projektu – przekazując środki, pomagając w realizacji wycieczek czy wspierając nas w wielu innych formach. Szczególne podziękowania chcemy przekazać Pani Danucie Markiewicz z Jawora, która z wielkim wysiłkiem i zaangażowaniem od początku do końca pełniła obowiązki polskiego kierownika grupy, Panu Tadeuszowi Stańskiemu z Warszawy, bez którego nic w Warszawie by nam się nie udało, i Panu Burmistrzowi Jastarni – Tyberiuszowi Narkowiczowi, który jako jeden z bardzo nielicznych przedstawicieli władz państwowych i samorządowych wspaniale stanął na wysokości zadania, wyjątkowo życzliwie i godnie przyjmując ukraińskich gości. Bardzo, bardzo dziękujemy.

   Nasza akcja trwa – mamy nadzieję że już niedługo będziemy w stanie zaprosić i ugościć następną grupę dzieci z Ukrainy, a jeśli tylko sytuacja na to pozwoli – wysłać grupę polskiej młodzieży z wycieczką na Ukrainę. Możemy wiele dla siebie zrobić – Polacy i Ukraińcy – szczególnie teraz, gdy Ukraina nie tylko budzi się do wolności, ale o tę wolność musi krwawo walczyć. A zacząć można najprościej – od wzajemnego poznania.

   Portal pomniksmolensk.pl objął naszą akcję swoim patronatem medialnym. Zapraszamy do śledzenia jej przebiegu i prosimy o dalsze promowanie wydarzenia.

   Link do strony na FB Link

Wesprzeć akcję można poprzez darowizny na konto Fundacji Strzeleckiej
BZ WBK 93 1090 2705 0000 0001 1922 0101
z dopiskiem „Darowizna na Wakacje dzieci Ukrainy”


Obejrzyj fotorelację z pobytu ukraińskich dzieci w Warszawie: Link

Poczytaj o naszej akcji i jej założeniach: Link

Wysłuchaj rozmowy z organizatorami i Andrijem Gabrovem, wiceszefem Samoobrony Majdanu: Link

























































































/Paweł Wasążnik, Magdalena Warych/



Nasze blogi:












Komentarze
#1 | Kazia dnia 02.09.2014
Akcja przepięknie się udała, Gratulacje!!! Podziwiam. Magda świetna robota.
Smile
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną