Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Borusewicz od razu wiedział po co przyjechał. Sięgnął do krynicy własnej mądrości i oznajmił: „nie stać nas w Europie na wzniecanie nienawiści i wrogości. - Siłą napędową w regionie Bałtyku jest integracja europejska, region Morza Bałtyckiego to przede wszystkim potencjał ludzki, a zaufanie to podstawa harmonii”
28.08.2014r.


     
Do Olsztyna przyjechał Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, który „uczestniczy w dwudniowej Konferencji Parlamentarnej Morza Bałtyckiego, zatytułowanej "Morze Bałtyckie – W poszukiwaniu harmonii". Ok. 200 uczestników - parlamentarzystów krajowych i regionalnych z państw położonych wokół Morza Bałtyckiego oraz ekspertów - dyskutuje o współpracy w dziedzinie kultury, ochrony środowiska i gospodarki”.

Borusewicz od razu wiedział po co przyjechał. Sięgnął do krynicy własnej mądrości i oznajmił: „nie stać nas w Europie na wzniecanie nienawiści i wrogości. - Siłą napędową w regionie Bałtyku jest integracja europejska, region Morza Bałtyckiego to przede wszystkim potencjał ludzki, a zaufanie to podstawa harmonii; chcielibyśmy, aby funkcjonowała ona w skali całego regionu. W następstwie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego region Bałtyku staje przed najpoważniejszym wyzwaniem od czasu zakończenia zimnej wojny - podkreślił w wystąpieniu marszałek Senatu. - Istnieje realne niebezpieczeństwo dalszego pogorszenia klimatu współpracy, zahamowania postępu, obniżenia poziomu zaufania, spowolnienia lub zablokowania istotnych dla nas inicjatyw. Nie powinniśmy dopuścić do zablokowania unikalnych w skali globalnej inicjatyw regionu Morza Bałtyckiego - zaznaczył Borusewicz - W Europie nie stać nas na wzniecanie nieufności, żalu i wrogości, przecież dopiero co udało nam się zneutralizować zapasy nienawiści z poprzednich stuleci - oceni.”

I Rosjanie w raz Niemcami w pełni wykonali już na 150 procent życzenia Pana Marszałka. Po dnie morza biegnie rura, która łączy harmonijnie oba te kraje, zapewniając im klimat współpracy i obopólne zaufanie, a jednocześnie neutralizuje ich zapasy nienawiści. Ta rura łączy! A że przy okazji coś tam zastawia, coś tam blokuje – nie bądźmy małostkowi! Przecież- powtórzmy za Marszałkiem: „Nie powinniśmy dopuścić do zablokowania unikalnych w skali globalnej inicjatyw regionu Morza Bałtyckiego”! Zatem – blokować mogą nam a nie my im! I tego się trzymajmy aby żyło się nam lepiej, w naszym wspólnym, pięknym, unijnym domu.

Link

/Ka/

27.08. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 29.08.2014
Kaziu, masz rację, od razu rzuciło mi się to w oczy gdy czytałam ten tekst, który zalinkowałam, obaj mówią trzy po trzy.
Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 29.08.2014
Jacku, określam funkcję mianem Pana - Pana Marszałka - z powodu szacunku do Państwa Polskiego. A co do Borusewicza to mam to samo zdanie o nim co Ty.
Pozdrawiam
#3 | Kazia dnia 28.08.2014
Marszałek chyba za często przebywa w towarzystwie Prezydenta, mówi już podobnie.
Pozdrawiam
#4 | Jacek Mruk dnia 28.08.2014
Miernoty patrzą na wszystko przez pryzmat kieszeni, więc jego myślenie się nigdy nie zmieni.
Dziwi mnie że określasz tę istotę mianem pana, bo szybciej by pasowało Judasz.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną