Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Wiersz Mirona Białoszewskiego o piecu stojącym w jego mieszkaniu. Proroczy. Bo oto konserwator zabytków zgodził się na usunięcie pieca. W tym miejscu będzie szyb windy. Nowy inwestor, nowy właściciel planuje przekształcenie zabytkowego budynku w biurowiec. I potrzebne mu są windy. Te polecą w miejscu gdzie w mieszkaniu Mirona Białoszewskiego jest piec.
23.08.2014r.


     
Mam piec

podobny do bramy triumfalnej!
Zabierają mi piec
podobny do bramy triumfalnej!!

Oddajcie mi piec
podobny do bramy triumfalnej!!!

Zabrali.

Została po nim tylko
szara
naga
jama
szara naga jama.

I to mi wystarczy:
szara naga jama
szara naga jama

sza - ra - na - ga - ja – ma
szaranagajama

To wiersz Mirona Białoszewskiego o piecu stojącym w jego mieszkaniu. Proroczy. Bo oto konserwator zabytków zgodził się na usunięcie pieca. W tym miejscu będzie szyb windy. Nowy inwestor, nowy właściciel planuje przekształcenie zabytkowego budynku w biurowiec. I potrzebne mu są windy. Te polecą w miejscu gdzie w mieszkaniu Mirona Białoszewskiego jest piec.

Pozwolenie ów konserwator zabytków wydał w ciągu dwóch dni. Ale po hałasie stowarzyszeń miłośników zabytków nowy właściciel wydał oświadczenie:

„W odniesieniu do publikacji prasowych, jakie ukazały się na temat naszej inwestycji uprzejmie informujemy, że nieprawdą jest, że kamienica przy Poznańskiej 37 ma zostać zniszczona. Nieprawdą jest też, że planujemy zniszczyć piec znajdujący się w mieszkaniu Mirona Białoszewskiego. Nie tylko nie zamierzamy go niszczyć – wręcz przeciwnie zamierzamy go wyeksponować w taki sposób, by mógł go zobaczyć każdy mieszkaniec Warszawy.

(…)

Zarówno piec Mirona Białoszewskiego, jak i historyczne zdobienia są dla nas wartością dodaną. Piec – skrzętnie ukryty w prywatnym mieszkaniu, do którego nikt poza właścicielem nie ma dostępu zostanie teraz wyeksponowany w powierzchni ogólnodostępnej budynku. Podobnie inne historyczne detale - zostaną jedynie zabezpieczone na okres prac remontowych i wyeksponowane w ostatecznym wyglądzie budynku”.

Doskonały pomysł! Po co wartość dodana np. w Sali Poselskiej na Wawelu w postaci głów wawelskich! Proponuję wyrwać je stamtąd i umieścić na dziedzińcu wawelskim aby każdy miał do nich dostęp. To samo ze sztukateriami Kamsetzera na zamku Królewskim w Warszawie – a dalej z nimi na skarpę wiślaną, niech cała Warszawa je podziwia.

Chyba decydentom z panującej nam partii obywatelskiej bliższe są inne rymy:
„Tysiące rąk, miliony rąk,
A serce bije jedno.
Wzniesiemy dom: Ludową Rzecz,
słoneczną, niepodległą.
Wesoły marsz, milionów krok
uderza wspólnym rytmem.
Budować świat, promienny świat,
Zadanie to zaszczytne”

By żyło się lepiej.Link

/Ka/

22.08. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 23.08.2014
Arturze, właśnie o to chodzi że nic nie jest OK ale próbują nam wmówić, że jak najbardziej.
Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 23.08.2014
Kaziu, manewrowanie zabytkami przy lada okazji najlepiej widać w sprawie Pomnika Smoleńskiego. Tu jest najwiękze pole do popisu. Pozdrawiam
#3 | Artur dnia 23.08.2014
Bardzo fajnie to wychwyciłaś bo niby będzie OK ale jednak nie będzie OK Smile. świetny tekst - pozdrawiam, Twój blog czytam z wielką przyjemnością
#4 | Kazia dnia 23.08.2014
Ciekawe, wnętrze kamienicy nie jest zabytkowe a znów wnętrze ulicy - jak najbardziej. Z kamienicy można wyrwać piec, można usunąć sztukaterie, wyburzyć ścianki zmienić układ wnętrza - i jest wszystko w porządku. Na ulicy nie wolno postawić pomnika, bo to już mienia "zabytkowy układ" - to chyba jakaś odmiana schizofrenii. Dobrze że odnotowałaś tę bulwersującą sprawę. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną