Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Obecny Prezydent powinien skorzystać też z własnych rad na temat stosunków z Rosją, z opinii które jeszcze dwa lata temu tak chętnie prezentował w Polsce i poza granicami naszego kraju: Często problem tkwi - jak mówił Komorowski - w psychologii, percepcji, historycznych stereotypach, a także atawizmach związanych z przywiązaniem do czynnika militarnego jako czynnika wpływu, potęgi, czy nawet tylko i wyłącznie prestiżu. - Nikt nie jest wolny od tego, a zwłaszcza wielkie mocarstwa - upominał. Potwierdzeniem tego są, zdaniem prezydenta, losy zainicjowanego w 2009 r. przez administrację prezydenta USA Baracka Obamy tzw. resetu w stosunkach amerykańsko-rosyjskich.
17.08.2014r.


     
Podczas defilady święta Wojska Polskiego Bronisław Komorowski powiedział tak: „Chcemy dobrych relacji ze wszystkimi sąsiadami, także z sąsiadem rosyjskim, ale chcemy także bezpieczeństwa. Musimy więc być gotowi do obrony Rzeczypospolitej, bo nic tak nie zachęca potencjalnego agresora jak słabość upatrzonej ofiary, bo nic tak nie zniechęca potencjalnego agresora jak silne państwo i odważne społeczeństwo. Słusznie upominaliśmy się o dalsze umocnienie NATO. Podjęliśmy w 2001 r. dobrą decyzję o podniesieniu własnych wydatków obronnych w czasie, gdy inni sojusznicy te nakłady obniżali. Słusznie obraliśmy zdecydowany kurs na modernizację techniczną armii i na promowanie proobronnych postaw polskiego społeczeństwa - mówił Komorowski”.

Obecny Prezydent powinien skorzystać też z własnych rad na temat stosunków z Rosją, z opinii które jeszcze dwa lata temu tak chętnie prezentował w Polsce i poza granicami naszego kraju: „Często problem tkwi - jak mówił Komorowski - w psychologii, percepcji, historycznych stereotypach, a także atawizmach związanych z przywiązaniem do czynnika militarnego jako czynnika wpływu, potęgi, czy nawet tylko i wyłącznie prestiżu". - Nikt nie jest wolny od tego, a zwłaszcza wielkie mocarstwa - upominał. Potwierdzeniem tego są, zdaniem prezydenta, losy zainicjowanego w 2009 r. przez administrację prezydenta USA Baracka Obamy tzw. resetu w stosunkach amerykańsko-rosyjskich. – Niemało osób pokładało w tym "resecie" spore nadzieje. Dzisiaj możemy odnieść wrażenie, że po wstępnej dynamice i podpisaniu niemal dwa lata temu porozumienia START, te nadzieję zostały zrealizowane - ocenił Komorowski. Prezydent przypomniał również, że Polska uruchomiła "swój własny "reset" w stosunkach z Rosją", ale "jego dynamika dzisiaj także nie odpowiada naszym oczekiwaniom". - Oczywiście trzeba konsekwencji. My mamy nadzieję, że po (wiosennych - red.) wyborach nastąpi ponowna intensyfikacja dialogu z Rosją - podkreślił prezydent”.

I intensyfikacja nastąpiła. Najbardziej intensywny dialog toczy się teraz z Donbasie i przesuwa opancerzonymi ciężarówkami w kierunku Ługańska. Pan Prezydent Komorowski powinien również tam pospieszyć ze swoimi dobrymi radami. Może zdąży przed szturmem zanim wszystkie wyrzutnie zresetują swoje zapasy.

Link

Link

/Ka/

16.08. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 16.08.2014
Arturze, nie spodziewałam się - od dzisiaj same wspaniałości: mój tekst jako pierwszy na portalu a poza tym taka niesamowita perspektywa. Cieszę się że mój blog realizuje założenia "pomnika" bo bardzo cenię ten portal.
I zgadzam się z Twoja oceną - opozycja powinna mocnej punktować wpadki Tuska, przypominać o jego obietnicach na okrągło i wszędzie, przy okazji i bez okazji. Inaczej długo nie pozbędziemy się złych rządów z Polski. Pozdrawiam serdecznie
#2 | Ka dnia 16.08.2014
Kaziu nam na pewno taki reset nie grozi. Dziękuję i pozdrawiam
#3 | Artur dnia 16.08.2014
Tak wiele z tamtych wypowiedzi dzisiaj brzmi zupełnie inaczej.. Sam Tusk przecież i wypowiedzi z czasu kampanii wyborczej w Elblągu. No ale cóż - jeśli opozycja nie będzie przypominać tamtych słów to nie wykorzysta okazji i PO umiejętnie przejmie narrację niepodległościową. Tym bardziej Ka dziękuję za ten tekst. Bardzo chwalę sobie Twój blog i Twoje pojawienie się na naszym portalu bo wnosisz tutaj coś na co od dłuższego czasu czekaliśmy - krótki aktualny komentarz polityczny. Jak widzę po statystykach blog jest niezwykle popularny. Tak trzymaj. Miejsce w redakcji czeka. Pozdrawiam
#4 | Kazia dnia 16.08.2014
Warto przypominać, żeby ten reset nie dotknął nas wszystkich.
Fajny tekst. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną