Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Należy podziwiać ludzką inwencję i tylko szkoda, że informację tę znalazłam gdzieś na dnie lokalnych wiadomości. Aż dziwne, że przy kiszonce z trawy nie stoi wyprostowany premier Obywatelski lub ten z Obrotowej partii chłopskiej i nie trzaskają sobie „słit foci” na tle parującej, fermentującej brei.
11.08.2014r.


     
Prąd z kiszonki, trawy lub plew z jęczmienia. Czemu nie? Proponuję jeszcze z jabłek. Ale może to w przyszłości, na razie w Leżajsku „W gminie Leżajsk wyprodukują prąd z kiszonki kukurydzy (…) Inwestycję za kilkanaście milionów złotych na ponad dwóch hektarach realizuje firma OZE 11 z Tczewa”.

Należy podziwiać ludzką inwencję i tylko szkoda, że informację tę znalazłam gdzieś na dnie lokalnych wiadomości. Aż dziwne, że przy kiszonce z trawy nie stoi wyprostowany premier Obywatelski lub ten z Obrotowej partii chłopskiej i nie trzaskają sobie „słit foci” na tle parującej, fermentującej brei. Wiadomość przecież nadaje się na serwisy głównych wiodących mediów.

A dalej czytamy co następuje, jak to w Leżajsku będzie się „produkować prąd z odnawialnych źródeł, a dokładnie z kiszonki kukurydzy i młóta browarnianego uzyskiwanego z jęczmienia. W przyszłości planujemy też produkować prąd z trawy, bo to tańsze rozwiązanie – zapowiada Robert Mądry z OZE 11. – W związku z tym, że w tej chwili stawiamy głównie na prąd z kukurydzy, nawiązaliśmy współpracę z rolnikami z gminy Leżajsk. Zasiali dla nas kukurydzę na ponad 200 ha. Od chwili uruchomienia zakładu pierwszy prąd z kukurydzy uda się wyprodukować w ciągu czterech miesięcy. Zakład po uzyskaniu pełnej mocy ma produkować w sumie około 8800 MW rocznie. – To mniej więcej tyle, ile mogłoby wystarczyć na zasilenie małej wioski. Podczas produkcji będziemy uzyskiwać też sporo ciepła, które planujemy wykorzystać – tłumaczy Mądry”.

Faktycznie – mądry pomysł i – w zasadzie samoobsługowy: „Po rozruchu do pełnej mocy firma ma zatrudnić dodatkowych kilku pracowników. W tej chwili pracę ma jeden operator sieczkarni oraz trzech kierowców ciągników rolniczych. Jak to się robi? Rolnicy dostarczają kukurydzę, którą następnie zakisza się. Później poddaje się ją procesowi fermentacji, dzięki której otrzymuje się biogaz - metan. Ten z kolei wykorzystywany jest do produkcji prądu. Po całym procesie zostaje ekologiczny nawóz, z którego mają skorzystać rolnicy”.

Zupełnie jak u Foresta Gumpa! Oby tylko pomysł nie zakończył się tak jak tam... Totalnym wybuchem… Bo nasi urzędnicy potrafią dokonać odwrotności przypadłości króla Midasa.

Link

/Ka/

10.08. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 12.08.2014
Póki skarbówka się nie zajmie kiszonką jakoś to będzie ale pewnie zaraz znajdą sposób żeby się nie udało.
Pozdrawiam
#2 | Kazia dnia 11.08.2014
Ciekawy pomysł, i faktycznie zupełnie nieznany. Media zajmują się nic nieznaczącymi sensacjami typu co powiedział ks. Lemański zamiast nawet rozpropagować coś co może byłoby szansą dla wsi. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną