Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Życie leci nieubłaganie i… mamy już półmetek lata! Postanowiłam zatem napisać o czymś lekkim. Może o sztuce? O sztuce cennej, wielkiej i bogacącej każdego, kto na nią spojrzy. Czyli o czymś zupełnie niepraktycznym a przyjemnym.
07.08.2014r.


     
Życie leci nieubłaganie i… mamy już półmetek lata! Postanowiłam zatem napisać o czymś lekkim. Może o sztuce? O sztuce cennej, wielkiej i bogacącej każdego, kto na nią spojrzy. Czyli o czymś zupełnie niepraktycznym a przyjemnym. Przeleciałam kilka popularnych portali, obejrzałam (bo tekstu było niewiele za to sporo zdjęć) parę okrzyczanych wzmianek o życiu całkowicie mi nieznanych ale za to podobno sławnych celebrytów i znalazłam informację o aukcji dzieła sztuki, za które internauci (bo aukcja była w internecie) zapłacili 90 tys. dolarów USA. Akurat – pomyślałam – informacja specjalnie dla mnie:

Niedawno zakończyła się aukcja „gdzie zaczynając od 500 dolarów każdy mógł licytować wydruk zrzutu ekranu z forum 4chan.org. Wczoraj licytacja dobiegła końca, a kartka papieru osiągnęła cenę... 90 tysięcy dolarów”. Co było na owej kartce? Jedno zdanie: "Sztuka była kiedyś czymś, co zwykło się cenić. Teraz wszystko może być sztuką. Ten post jest sztuką."Zdanie przewrotne i niestety oddające dno w jakim teraz znalazła się twórczość ludzka zwana sztuką. Oczywiście sam pomysł sprzedaży takiego badziewia (zrzutu napisu z ekranu) jest zaskakujący a przez to jako żart tynfa wart. Ale zaraz okazuje się, że znaleźli się dalsi chętni i próbują powielać do znudzenia to samo tylko z innym napisem. Ale, że to już było – zatem efekt podobno mizerny. Jednak jak zauważono: „Wyjątkiem jest jedna aukcja, na której można kupić, uwaga: zrzut ekranu z aukcji zrzutu ekranu z forum 4chana. Cena to aktualnie ponad 50 tysięcy dolarów”. No tak… pycha ludzka ma nieograniczone skutki a niektóre mierzy się wielkością konta w banku.

Niemniej - jeśli by ktoś chciał zapłacić za zrzut ekranu z tym tekstem – to hojnie przekazuję należność na rzecz naszego portalu. Może to być nawet cena za „zrzut ekranu z aukcji zrzutu ekranu.” W końcu mamy lato…

Link

/Ka/

6.08. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 08.08.2014
Kaziu, właśnie podobnie odpisałam Arturowie, też uważam podobnie jak Ty, pustosłowie i bezmyślność rodzą kicz. I dziękuję na trochę solidnej poezji. Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 08.08.2014
Arturze, bohomazy tworzyć jest dużo łatwiej niż dzieła sztuki, do kiczu i grafomaństwa nie trzeba nic umieć tylko mieć mniemanie o sobie. I pychę na tyle rozdętą że wyrzuci każdy bzdet każąc go traktować jak ósmy cud świata.
Dziękuję za porównanie do Rejsu. Bardzo trafne.
Pozdrawiam
#3 | Kazia dnia 07.08.2014
Ka - miało być niezwykle i zwyczajnie zarazem - kartka papieru i i niby głęboka sentencja a wyszedł kicz i śmieszna demonstracja nicości. Zabawna aukcja.
Arturze, tez uważam, że wagę jaką przywiązują niektórzy do byle grafomaństwa jakie stworzyli uzyskuje porażające rozmiary. Bo poezja bywa w zwyczajnych gestach i sprawach ale żeby ją ukazać trzeba przede wszystkim talentu.. Chyba każda kobieta chciałaby aby o niej napisano takie wersy jak te, to chyba jeden z piękniejszych wierszy o miłości:

YouTube Video
#4 | Artur dnia 07.08.2014
Świetny tekst. Tak dokładni jest - niestety w dobie Internetu każdy grafoman może tworzyć takie bohomazy. Ale sprawa jest poważniejsza kiedy ktoś to kupuje, albo czyta. I tym sposobem pojawiają się "dzieła" przeczące wszystkim zasadom sztuki, nieproporcjonalne bohomazy, idiotyzmy, i czasem zdaje się że im autor mniej obeznany z materią tym lepiej. A dlaczego? Bo tacy sami idioci za przeproszeniem, jak on to kupują. Tak samo jest w innych dziedzinach sztuki - weźmy choćby "poezję". Czasem płakać się chce kiedy czyta się denne "wiersze" w których autorzy wykazują się brakiem elementarnych zasad związanych z pisaniem poezji. Mało tego na pewno wielu z nich nawet nie wie że takowe istnieją. Serwowane nam w ten sposób dania rodem z komunistycznych dworców PKP owi "twórcy"okraszają brakiem bogatego słownictwa, o wszelkiego rodzaju metaforach, przenośniach i innych środkach wyrazu artystycznego nie wspomnę. Ogólnie mam taką refleksję, że Internet pełen jest bohaterów Rejsu Piwowskiego, o ile ktoś orientuje się w jaki sposób robiony był tam casting. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną