Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Spisek goni zamach, bo V kolumna czai się wszędzie. Czekiści ratują ZSRR przed zdradzieckim Zachodem, zdobywają Europę i rozprawiają z wrogim podziemiem. Wróg to nie tylko hitlerowiec, ale przede wszystkim ukraiński faszysta, Polak, Litwin i Fin. Czy to retrospekcja radzieckiego kina wojennego? Nie, to fabuła współczesnych rosyjskich seriali telewizyjnych, piorących mózgi młodych Rosjan.
05.08.2014r.


     
Nie oglądam telewizji. Ale przecież są osoby, które żyją tylko tym co tam zobaczą. Na świat patrzą wyłącznie poprzez okno otwierające się za naciśnięciem pilota. Jeśliby powiedzieliby tam, że jutro będzie minus 20, jak nic posłusznie założyliby rano kozaki i opatulili szyje szalikiem. A własne problemy rozwiązują tak, jakby to były kłopoty Mostowiaków, Złotopolskich, Lubiczów i jeszcze nie wiem kogo (nie jestem na topie i nie wiem kto tam jeszcze teraz wypełnia świat domownikom telewizora).

Sądzę że ta prawidłowość – życia telewizorem – jest powszechna, a wręcz globalna. Na wp.pl przeczytałam artykuł pod tytułem „Seriale w służbie propagandy. Produkcje telewizyjne piorą mózgi młodych Rosjan” a dalej tam tak napisano: „Spisek goni zamach, bo V kolumna czai się wszędzie. Czekiści ratują ZSRR przed zdradzieckim Zachodem, zdobywają Europę i rozprawiają z wrogim podziemiem. Wróg to nie tylko hitlerowiec, ale przede wszystkim ukraiński faszysta, Polak, Litwin i Fin. Czy to retrospekcja radzieckiego kina wojennego? Nie, to fabuła współczesnych rosyjskich seriali telewizyjnych, piorących mózgi młodych Rosjan. Jak pisze dla Wirtualnej Polski Robert Cheda, były analityk wywiadu i ekspert ds. WNP, w ich treści kryje się także odpowiedź na pytanie, dlaczego na Ukrainie pojawili się tacy terroryści, jak Striełkow i Bies-Biezler.”

Okazuje się, że janczarów można teraz łatwo hodować bez większych nakładów. Wystarczy w miarę przewidywalna fabuła, dobra reklama i oto indoktrynacja postępuje szybko, łatwo i przede wszystkim - tanio. „Aby Rosjanie dokładniej zrozumieli intencje Kremla, telewizje kręcą równolegle wiele seriali sensacyjnych, w których współczesne służby specjalne, na czele z FSB, SWR i GRU rozprawiają się tak samo z terrorystami i szpiegami. Całościowe postawienie sprawy, prawda? I ten sam przekaz - wszyscy Rosjanie znajdują się pod czujną obserwacją bezpieki, a ich obowiązkiem jest udział w wykrywaniu zdrady współczesnej v Kolumny.”

A kto w tych jak je nazwano „mydlanych operach w kolorze khaki” jest najgorszym najczarniejszym charakterem? Oczywiście Polacy! Ci sami, którzy mają wręcz nakazane przez nasze władze miłować Rosjan i Rosję! „w rosyjskich produkcjach miejsce białoruskich kolaborantów zajmują Polacy. I nie są bynajmniej telewizyjną zapchajdziurą, ale stałym, przemyślanym i bardzo widocznym stereotypem zdrady oraz niewdzięczności wobec radzieckich wyzwolicieli, a zatem i współczesnej Rosji.” Są zatem AK-owcy zdrajcy, AK-owcy szpiedzy i AK-owcy mordercy napadający na bezbronną ludność, która (sic.) ratują oddziały NKWD… Szokujące?

„W fabułach widać wyraźnie rękę Kremla, który odgórnie nakazał tak potraktować historię. Przyczyna jest prosta - zgodnie z badaniami socjologicznymi ponad 80 proc. Rosjan z telewizji czerpie swoją wiedzę o otaczającej ich rzeczywistości. Na serialowy efekt nie trzeba więc czekać, 90 proc. obywateli rosyjskich poparło agresję na Krym i popiera aktywny udział swojego kraju w wojnie na wschodniej Ukrainie”. A może zamiast wojny lepiej puszczać im Tańce z Gwiazdami? Jeszcze tańsze a po kilku cyklach widzowie zgodzą się na wszystko, nawet na to że w nocy świeci słońce i że Rosja jest zieloną wyspą.

Link

/Ka/

4.08. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 06.08.2014
Oj tam, oj tam. Jeden dla Ciebie Smile

YouTube Video
#2 | Ka dnia 06.08.2014
Arturze - u nas? Chyba wystarczy zsumować wyborców PO i resztę wyjdzie jakieś 60-70 procent.
Dziękuję za pochwałę, milo mi. Sądzę że dzięki niej Twój komentarz zyskał, Jest bardziej merytoryczny. Pozdrawiam
Smile
#3 | Ka dnia 06.08.2014
Tak, Kaziu, za takim stosunkiem do nas Polaków u Rosjan musi się kryć coś smutnego. Oni chyba żałują że nie są Polakami.
Pozdrawiam
#4 | Jeden z bandy dnia 05.08.2014
Zaczalem czytac i juz sie usmialem Smile
Od momentu:"...nacisnieciem pilota".
Tak!Oni tez sa na kursie i na sciezce...Przepraszam jesli kogos urazilem (nie mialem tego na mysli).
Jak to dobrze,ze u nas tylko 35-40% Grin ,bo przy 90% bylby kompletny odlot... Grin

Ps.
Piosenka dobra na wszystko,ale uwaga na "trucizne"!
YouTube VideoPozdrawiam.
#5 | Artur dnia 05.08.2014
Ciekawe ile procent Polaków czerpie wiedzę z TV? Pozdrawiam - jak zawsze świetny tekst.
#6 | Kazia dnia 05.08.2014
Chyba najbardziej paskudny obraz Polaka pozostawił Gogol. U Dostojewskiego też było nie lepiej. Rosjanie mają jakieś kompleksy, inaczej trudno to wytłumaczyć. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną