Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Rozmaite agencje i służby podsłuchują częściowo niekonstytucyjnie sporą liczbę Polaków a tymczasem politycy partii rządzącej próbują namierzyć tajna grupę kelnerów, którzy nagrali kilkaset godzin rozmów. Może zbyt pochopnie? W końcu nie podsłuchiwali bez przerwy, tak jak robi to władza w stosunku do zwykłego szarego Polaka.
31.07.2014r.


     
„Zasady dostępu służb specjalnych do billingów obywateli oraz stosowania przez nie podsłuchów są częściowo niekonstytucyjne - orzekł niejednogłośnie Trybunał Konstytucyjny. TK w pełnym składzie uwzględnił tylko część obecnych przepisów, zaskarżonych w siedmiu wnioskach przez RPO Irenę Lipowicz i prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.” Poinformował jeden z największych portali.

Rozmaite agencje i służby podsłuchują częściowo niekonstytucyjnie sporą liczbę Polaków a tymczasem politycy partii rządzącej próbują namierzyć tajna grupę kelnerów, którzy nagrali kilkaset godzin rozmów. Może zbyt pochopnie? W końcu nie podsłuchiwali bez przerwy, tak jak robi to władza w stosunku do zwykłego szarego Polaka. Podsłuchiwanie polityków odbywało się tylko od czasu do czasu, zgodnie ze zdaniem sędziego TK: „Nie jest dopuszczalne w demokratycznym państwie prawnym rejestrowanie całokształtu aktywności jednostki. To narusza konstytucyjne gwarancje i prawa podstawowe.”

O co więc tyle hałasu? Zamiast tropić gang kelnerów, może ABW zajęłoby się udostępnieniem podsłuchiwanym wiedzy, że byli rozpracowywani? „Jednostka w rozsądnym czasie po zakończeniu czynności operacyjnych powinna być o nich informowana” - oświadczył po zakończonym posiedzeniu TK sędzia Marek Zubik. Nie zdziwmy się zatem, gdy za jakiś czas w naszej skrzynce pocztowej znajdziemy słuchowisko autorstwa funkcjonariusza XY, które przypomni nam minione chwile…

Że nie chcemy? Nie podoba nam się to? A to mało ważne. Bo to „od ustawodawcy należy decyzja, czy kontrola pobierania danych telekomunikacyjnych ma następować po fakcie, czy też przed nim. [Sędzia] Nie wykluczył, że można by wprowadzić jedynie "kontrolę następczą". Zarazem dodał, że można pomyśleć o "kontroli uprzedniej" co do pobierania danych osób wykonujących zawody zaufania publicznego”.

Nie znamy zatem dnia ani godziny, Wielki Brat czuwa nad nami, jeśli nie nieustannie to prawie.

Link

/Ka/

30.07. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 31.07.2014
Pewnie że będą. Kto wie czy teraz aby Ciebie czy mnie ktoś nie podsłuchuje?
Pozdrawiam
#2 | Kazia dnia 31.07.2014
A pewnie podsłuchiwać i tak będą bez oporów i ograniczeń... wszystko zależy od morale władzy. Ta nie ma zahamowań.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną