Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Jadwigi Krzywania z Lutomierska mogliśmy uczestniczyć w kolejnym już „Ognisku Patriotyzmu”, które odbyło się 5 lipca 2014 r. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Witolda Gadowskiego, który opowiedział zebranym o roli służb specjalnych w Polsce, szczególnie w kontekście ostatniej afery podsłuchowej. Zapraszamy do wysłuchania II części spotkania.
17.07.2014r.


   Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Jadwigi Krzywania z Lutomierska mogliśmy uczestniczyć w kolejnym już „Ognisku Patriotyzmu”, które odbyło się 5 lipca 2014 r. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Witolda Gadowskiego, który opowiedział zebranym o roli służb specjalnych w Polsce, szczególnie w kontekście ostatniej afery podsłuchowej. Wystąpienie dziennikarza śledczego poprzedził występ Krzysztofa Macierzyńskiego, który wykonał dla uczestników spotkania kilka utworów muzycznych. Pełen humoru, a jednocześnie niezwykle autentyczny przekaz muzyka został bardzo ciepło odebrany przez zebranych.

   W tej części spotkania publicysta kontynuuje odpowiedzi na pytania publiczności. Poruszona zostanie m.in. kwestia postępującego rozczłonkowywania państw Europy Środkowej, który to proces jest na rękę zarówno polityce niemieckiej, jak i rosyjskiej. Żadne z tych państw nie jest zainteresowane posiadaniem silnych partnerów w tej części świata. Także w Polsce możemy zaobserwować ruchy rujnujące nasz unitaryzm, co może doprowadzić w przyszłości do nowego wariantu sytuacji ukraińskiej.

   Odwołując się do patologii, które odsłoniła ostatnia afera taśmowa, dziennikarz dowodzi, że problem nie tkwi w samych zapisach prawa, ale w selektywnym ich stosowaniu. Jest to problem wszystkich krajów postkomunistycznych i postkolonialnych, w których nie funkcjonuje obyczaj społeczny, piętnujący w sposób stanowczy przestępcze działania elit. Istnieje w Polsce kasta ludzi nietykalnych i dziwnym trafem są to byli oficerowie służb, ich dzieci oraz byli komuniści. Samo istnienie oligarchów świadczy o głębokiej patologizacji państwa.

   Media, które powinny stać na straży dobrego obyczaju oraz budować opinię publiczną, de facto robią coś odwrotnego. Zachowują się w sposób amoralny, fałszują informacje i uprawiają propagandę. Gadowski stawia pytanie gdzie są polskie media, stojące za polską racją stanu i realizujące polskie interesy. Postuluje, by rozpocząć kontrdziałanie od reformy służb specjalnych i nowych przepisów dotyczących rynku medialnego, także jeśli chodzi o reklamy i koncentrację kapitału.

   Według prelegenta w Polsce zamach na wolność mediów odbywa się codziennie, wystarczy wspomnieć premiera pozwalającego sobie na publiczne połajanki względem dziennikarzy, czy działania służb w redakcji „Wprost”.

   W spotkaniu uczestniczyła delegacja Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej.I część spotkania:
Link

Rola służb specjalnych w Polsce - nasza relacja ze spotkania z
Witoldem Gadowskim w Lutomiersku cz.2/2
from pomniksmolensk.pl on Vimeo."Rola służb specjalnych w Polsce" - nasza relacja ze spotkania z Witoldem Gadowskim
w Lutomiersku cz.1
from pomniksmolensk.pl on Vimeo./Magdalena Warych/

Nasze blogi:Komentarze
#1 | Magda dnia 16.07.2014
Artur, mam nadzieję, że będą cykliczne. Dzięki pani Jadwidze i ludziom wokół niej skupionym, Lutomiersk stał się bardzo inicjatywny i warto się tam udać, bo atmosfera spotkań jest świetna. Oczywiście, że mamy czytelników Wink
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
#2 | Jacek Mruk dnia 16.07.2014
Najlepszą metodą na oświecenie społeczeństwa jest unieszkodliwienie nadajników, bo bez głosu manipulacyjnego ludzie zaczną sami myśleć.
Pozdrawiam
#3 | Artur dnia 16.07.2014
Z tego co mówiłaś spotkania w Lutomiersku będą cykliczneSmile ? Cieszę się i pozdrawiam wszystkich naszych czytelników bo ponoć portal tam am ich wielu. Dziękuję za znakomitą relację.
#4 | Kazia dnia 16.07.2014
Doskonałe spotkanie. Fragment o kaście nietykalnych świetnie sumuje istotę III RP. A akcja dziennikarza ws prezydenta Majchrowskiego mam nadzieję że w efekcie doprowadzi do zmiany na fotelu Prezydenta Krakowa. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną