Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

TV Niezależna Polonia z Ottawy przedstawia reportaż z prezentacji najnowszych dzieł Wydawnictwa Biały Kruk, jaka odbyła się 14 grudnia 2013 w Auli Jana Pawła II Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
06.07.2014r.


    TV Niezależna Polonia z Ottawy przedstawia reportaż z prezentacji najnowszych dzieł Wydawnictwa "Biały Kruk" jaka odbyła się 14 grudnia 2013 w Auli Jana Pawła II Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zaprezentowano album "Bóg się rodzi" Adama Bujaka oraz "Kazania Sejmowe" ks. Piotra Skargi w uwspółcześnionym tłumaczeniu dr Roberta Kościelnego.
    W prezentacji i spotkaniu udział wzięli między innymi: ks. bp Jan Zając – kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Adam Bujak – artysta, papieski fotografik, dr Robert Kościelny – tłumacz ks. P. Skargi ze staropolskiego, minister Antoni Macierewicz – wiceprzewodniczący i poseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Krzysztof Szczerski – poseł Prawa i Sprawiedliwości, autor wstępu o aktualności przesłania ks. Piotra Skargi.
Fragmenty uwspółcześnionych kazań wspaniale interpretował aktor Teartu STU w Krakowie, Andrzej Róg. Dla oceny tej odrobinę przerażającej próby konkluzji, zawartej w tytule naszego reportażu, zachęcam do obejrzenia reportażu i wyciągnięcia wniosków własnych.
Tutaj chciałbym napisać o innym aspekcie tego spotkania, nieoczekiwanym i zaskakującym. Ten niezwykły wieczór cechowała jakaś uroczysta magia i niezwykła uroczystość chwili. Magia przywoływanych z powrotem ludzkich i chrześcijańskich wartości, magia słowa polskiego i polskiej historii. Magia i uroczystość przywołanej nagle z otaczającego nas niebytu, po prostu polskości.
    Znaleźliśmy sie tam, wtedy, za drzwiami Auli Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jakby w innym świecie, na innej planecie. Za drzwiami zostały nagle, zatrzaśnięte, polsko-języczne, (polsko-języczne zdawałoby się tyko przez jakąś przez pomyłkę), kłamliwe i szkodliwe media, znikł nagle cwaniacki szum pseudo-nowoczesnej mody na pogardę dla własnej historii, własnej kultury, własnego dziedzictwa, kraju i religii. Zamiast tego znaleźliśmy się tam nagle w znajomym, jakby przywołanym z dawnych snów i wspomnień świecie, który - jak nam sie wszyscy starają wmówić - już dawno powinien nie istnieć. W świecie dobra, honoru, wartości, wiary i prawdy. Jakbyśmy nagle odnaleźli - będąc niby przecież w Polsce - ale tą prawdziwą, rzeczywistą Polskę. Polskę z naszych wspomnień i marzeń. Nigdy nie zapomnę tego spotkania.
    Magia tego wieczoru mogła się spełnić nie tylko dzięki dziełu Wydawnictwa "Biały Kruk" i dziełom jakie przedstawiano wtedy nam wszystkim. Nie tylko dzięki temu, kim byli i jakie wartości reprezentowali ludzie którzy przyszli na to spotkanie. Ale też dzięki może ludziom, którzy wygłaszali swoje referaty, mówili do nas ze sceny. Aż chciałoby się prawdziwość i najpełniejszą oczywistość tych słów powtórzyć raz, dwa, tysiąc razy. Tylko komu?
    Większość fragmentów tych wystąpień znajdziecie Państwo w naszym reportażu, z wyjątkiem wystąpienia profesora Szczerskiego, które nie nagrało się z przyczyn technicznych. Na zakończenie chciałbym też zwrócić jeszcze uwagę na wystąpienie w tym spotkaniu pana ministra Antoniego Macierewicza. Wydawać by się mogło, że ten niezwykle prawy i mądry człowiek, który dla mnie osobiście jest uosobieniem polskiego honoru, godności, mądrości i odwagi, nie zaskoczy nas już niczym nowym. Nieprawda. Zobaczcie i posłuchajcie Państwo sami. Boże drogi. Gdyby tylko te oczywiste prawdy mogły dotrzeć do wszystkich Polaków.
    I ostatnie, smutna już refleksja. Oto tacy ludzie, ludzie którzy są współczesnym chlebem i solą narodu polskiego, którzy są jego najwyższym skarbem, wartością i mądrością, są w dzisiejszej Polsce w opozycji. Ale żeby tylko w opozycji. Są jeszcze do tego poniżani, ośmieszani, obrażani przez ordynarną tłuszczę polskojęzycznej bolszewii, pogrobowców obu ostatnich okupantów, ich potomstwa, pociotów lub współczesnych agentów przy rechocie tej - dotychczas na razie większości społeczeństwa. Społeczeństwa które samo wybrało chamstwo, złodziejstwo, rabunek, zdradę, bezprawie i niesprawiedliwość, czyli - de facto - własne unicestwienie jako suwerennego i godnego narodu i państwa.

 

A więc, czy rzeczywiście cos sie zmieniło?

Ottawa, 2014

 

/Wacław Kujbida/

 


Nasze blogi:

Komentarze
#1 | Kazia dnia 06.07.2014
Szkoda, że pytanie zadane przez Antoniego Macierewicza: "Gdzie jest wasz honor ?!" to do rządzących wyłącznie figura retoryczna.
Dobrze zmontowany reportaż. Pozdrawiam naszych Rodaków.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną