Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Po wysłuchaniu taśm, przeczytaniu wielu komentarzy doszłam do wniosku, że Donald Tusk powinien więcej uwagi poświecić standardom panującym w naszych więzieniach. Żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak ta, która zdarzyła się w pewnym zakładzie karnym. Osadzony był tam poddawany nieludzkiemu traktowaniu! Nie pozostało mu nic innego jak upomnieć się o swoje prawa.
26.06.2014r.


     
Po wysłuchaniu taśm, przeczytaniu wielu komentarzy doszłam do wniosku, że Donald Tusk powinien więcej uwagi poświecić standardom panującym w naszych więzieniach. Żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak ta, która zdarzyła się w pewnym zakładzie karnym. Osadzony był tam poddawany nieludzkiemu traktowaniu! Nie pozostało mu nic innego jak upomnieć się o swoje prawa. W końcu złe warunki pogorszyły mu zdrowie, może się zdarzyć, że po wyjściu na wolność zmuszony zmienić zawód, bo do napadania, nękania i kradzieży trzeba mieć solidne warunki fizyczne.

Dlatego: „Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie więźnia, którego stan zdrowia pogorszyć się miał na skutek częstego konwojowania. Cierpiący na schorzenia kręgosłupa osadzony był wielokrotnie konwojowany z jednostek penitencjarnych, w których przebywał do sądów prowadzących postępowania. Jego stan zdrowia znacznie się pogorszył, w związku z czym złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa reprezentowanemu przez Komendanta Głównego Policji i Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

(…) W jego ocenie funkcjonariusze publiczni przeprowadzali konwoje na rozprawy z jednostki, w której przebywał w sposób niezgodny z przepisami prawa, naruszając tym samym jego dobra osobiste (…) W trakcie wielu godzin konwojowania więzień był pozbawiony prawa do snu w porze nocnej, a warunki, w których przeprowadzane były konwoje, w jego ocenie, nie były zgodne z zasadami humanitarnego traktowania i doprowadziły do rozstroju zdrowia.

(..)Rzecznik Praw Obywatelskich w ubiegłym roku wskazał natomiast, że przerwy, organizowane w trakcie konwoju nie umożliwiają skazanym lub tymczasowo aresztowanym niezbędnego dla zdrowia wypoczynku.”

Zgadzam się z tym więźniem, skoro Czesław Kiszczak ze względu na stan zdrowia nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za śmierć ludzi w czasie trwania reżimu komunistycznego to czemu pospolici więźniowie mają być gorzej traktowani?

Uważam, że premier w trosce o własny interes powinien pomyśleć o wygodniejszych, klimatyzowanych celach, bogatszym ich wystroju, dla osadzonych o możliwych wyjazdach sanatoryjnych co kilka miesięcy: w góry lub nad morze a także dobrze aby zadbał o odpowiednie menu. Kto wie, czy po to członkowie rządu i inni wspierający go „mężowie stanu” nie odwiedzali pracowicie wielu warszawskich restauracji? I tam, jak Premier ujawnił, zajmowali się sprawami ważnymi dla Polski. Bo co jest ważniejszego niż kondycja szefa polskiego rządu? Czy na wolności czy zza krat w końcu odpowiedzialność trzeba dźwigać do końca, a jak mówił klasyk „władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”

Link

/Ka/

25.06. 2014 r.


Komentarze
#1 | Artur dnia 26.06.2014
Tak i kubańskie cygara w każdej celi. For free!
#2 | Kazia dnia 26.06.2014
Poszukiwana poszukiwany... za chwile ten serial może się przyśnić Premierowi. Fajny tekst.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną