Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Opowiada skąd wzięła się u niego tak wielka miłość do Polski. Podkreśla jednocześnie, że sympatia do Polaków jest nierozłączną częścią patriotyzmu węgierskiego. Patrzy na Polskę jak cudzoziemiec, z odpowiedniej perspektywy, ale jednocześnie pod skórą czuje wszystkie problemy toczące nasz kraj. Boli go obserwacja tego, jak nasze społeczeństwo jest rozbite i wewnętrznie podzielone.
14.06.2014r.


   Akos Engelmayer opowiada skąd wzięła się u niego tak wielka miłość do Polski. Podkreśla jednocześnie, że sympatia do Polaków jest nierozłączną częścią patriotyzmu węgierskiego. Patrzy na Polskę jak cudzoziemiec, z odpowiedniej perspektywy, ale jednocześnie pod skórą czuje wszystkie problemy toczące nasz kraj. Boli go obserwacja tego, jak nasze społeczeństwo jest rozbite i wewnętrznie podzielone.

   Były ambasador odpowiada na pytanie, czy widzi w Polsce takiego człowieka jak Orban. Dookreśla, jaką rolę odegrał kościół katolicki podczas zmiany ustroju na Węgrzech i w jakiej kondycji znajduje się obecnie. Opisuje jak wygląda sytuacja medialna na Węgrzech, gdzie wychodzi bardzo dużo lewicujących gazet i jest tylko jedna niezależna telewizja. Wspomina o tym, jak dużo Orban wygrywa bezpośredniością i kontaktem ze zwykłym obywatelem. Każdy Węgier dostaje co pół roku adresowaną do niego ankietę: jakie ma oczekiwania, czego chce, czego nie chce. Co nieprawdopodobne, kilka milionów takich odpowiedzi wraca z powrotem. Ludzie czują się słuchani i maja poczucie posiadania wpływu na rzeczywistość. Jest to wielka broń w rękach rządu.

   Akos Engelmayer charakteryzuje jaki jest stosunek rządu węgierskiego do odradzającej się rosyjskiej potęgi imperialnej oraz jak wygląda węgierski system bezpieczeństwa kraju. Był dotychczas przekonany, że Jobbik finansowany jest przez Rosję, ostatnie wydarzenia zdają się to potwierdzać.

   Zapraszamy do wysłuchania trzeciej części spotkania z Akosem Engelmayerem, pierwszym ambasadorem Węgier w Polsce po upadku komunizmu. Prelegent wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji na Węgrzech, bilansu rządów Victora Orbana oraz stosunków polsko-węgierskich.

   Organizatorzy: Włodzimierz Domagalski, Piotr Jaworski, ks. Krzysztof Majacz, Grażyna Napieralska, Tadeusz Stefanowski.

Część 1 spotkania: Link

Część 2 spotkania: LinkAkos Engelmayer o aktualnej sytuacji na Węgrzech, bilansie rządów Victora Orbana oraz stosunkach polsko-węgierskich, cz.3 from pomniksmolensk.pl on Vimeo."Orban to wielki człowiek, bardzo zdecydowany, myślący kategoriami pięćdziesięciu lat"- Akos Engelmayer w Łodzi cz.2 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.Akos Engelmayer o aktualnej sytuacji na Węgrzech, bilansie rządów Victora Orbana oraz stosunkach polsko-węgierskich from pomniksmolensk.pl on Vimeo./Magdalena Warych/Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 14.06.2014
Jakie człowieczeństwo takie postępowanie , co pasuje do rosjan jako prymitywnej dziczy.
Przyczyna dla której Polsce się nie udało tak jak Węgrom , upatruję w nadzorze służb nad Solidarnością trwające do dnia dzisiejszego. Upadek gospodarczy Polski poprzez zadłużenie , które jest astronomiczne zmieni wszystko . Potrzeba trochę czasu by przeciętny mieszkaniec się zbudził, a do tego przyczyni się Tylko Krucjata Różańcowa.
Pozdrawiam
#2 | Artur dnia 14.06.2014
Znakomita relacja wiele wyjaśnia. Powiem, że ludzie mają spaczone opinie o Orbanie. Ale to propaganda UE, kiedy miałem ostatnio okazję rozmawiać z jednym Brytyjczykiem to martwił się on o faszyzm który odrodził się na Węgrzech... Czy potrzeba lepszego przykładu? Pozdrawiam i dziekuję
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną