Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Chciałem zachęcić do tego, aby każdy we własnym zakresie, na własnej działce, w ogródku, we własnym środowisku, jakieś drzewko na pamiątkę 25-lecia wolności posadził - mówił Bronisław Komorowski. - To zawsze będzie źródłem satysfakcji, jeśli będzie można powiedzieć w przyszłości wnukom: to drzewo posadziliśmy kiedyś na pamiątkę wolności, która trwa i bujnie się rozwija
14.06.2014r.


     
Nadeszła Wiekopomna chwila: „Prezydent zasadził przed nową siedzibą Muzeum Śląskiego jeden z Dębów Wolności. „Jestem bardzo dumny i wdzięczny z tego powodu, że możemy ten dąb zasadzić na tle niezwykłej architektury, niezwykłej instytucji, która powstaje tutaj - na Śląsku, w Katowicach, dzięki wykorzystaniu tego ogromnego rezerwuaru siły, energii, także i możliwości finansowych, które są stworzone przez członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Jestem pewien, że to miejsce będzie służyło wielu sprawom, dobrym sprawom, Katowicom, całemu Śląskowi i całej Polsce – podkreślił prezydent.”

„Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką posadzili w Opolu na Placu Wolności przed Filharmonią Opolską „Dąb Wolności” upamiętniający 25. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 i dalszych przemian demokratycznych w Polsce i na świecie. Podczas sadzenia drzewa, Prezydentowi RP towarzyszyli m.in. przedstawiciele władz województwa, miasta oraz władz regionalnych Lasów Państwowych.”

„Posadzenie Dębu Wolności było jednym z głównych punktów obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej, które odbyły się 1 maja w Łazienkach Królewskich. Drzewo sadzili prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych, i Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. (…) Uroczystości towarzyszył występ Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych.”

„Bronisław Komorowski uczestniczył w niedzielę, 8 czerwca, w małopolskich obchodach 25-lecia Wolności, zorganizowanych w Nowej Hucie w Krakowie. Prezydent posadził "Dąb Wolności” przy pl. Centralnym w Nowej Hucie.”

„Prezydent Komorowski zasadził w Lublinie Dąb Wolności: „To ogromna przyjemność i ogromna satysfakcja jeśli można, w wymiarze symbolicznym, ale jednocześnie w takim, że przybywa czegoś piękniejszego, uczcić 25 lat polskiej wolności – mówił prezydent Bronisław Komorowski. – Dziś sadzimy młody las wolności z myślą o przyszłości, o przyszłych latach polskiej wolności tak aby była jak najbujniejsza, najmocniejsza, jak najpiękniejsza i jak najmądrzejsza – podkreślał.

Chciałem zachęcić do tego, aby każdy we własnym zakresie, na własnej działce, w ogródku, we własnym środowisku, jakieś drzewko na pamiątkę 25-lecia wolności posadził – mówił Bronisław Komorowski. - To zawsze będzie źródłem satysfakcji, jeśli będzie można powiedzieć w przyszłości wnukom: to drzewo posadziliśmy kiedyś na pamiątkę wolności, która trwa i bujnie się rozwija - dodał.”

Włodarze Lublina przeczuli życzenie Pana Prezydenta i przygotowały już dojazd do miejsca gdzie na pewno nastąpi gromadne sadzenie Dębów Wolności, bo jak donosi miejscowy bloger:

„Właśnie w Parku Ludowym w Lublinie wycięto 340 drzew pod budowę drogi do nowego stadionu. Magistrat nie widzi w tym nic niestosownego, a powinien z uwagi na fakt, że drzewa zostały ścięte w newralgicznym dla zamieszkujących je ptaków sezonie rozrodczym. 20 drzew nie zdążono ściąć z uwagi na polecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że zapewniano, iż na wyciętych drzewach nie było gniazd, jednak na pozostałych - ocalonych gniazda takie znaleziono, również ptaków z gatunków chronionych. Zaraz po tych zdarzeniach do Lublina przylatuje Prezydent RP Bronisław Komorowski i w towarzystwie Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka sadzi w odległości może 150 metrów od miejsca ścinki "Dąb Wolności" na pamiątkę 25 rocznicy odzyskania wolności w naszym kraju.”

Chciałoby się dodać – nie czas żałować róż gdy płoną lasy czyli – nie ma róży bez ognia. Lepiej kibicujmy zmaganiom Pana Prezydenta, który nie szczędząc sił: jeździ i sadzi, sadzi i jeździ…

Link

Link

Link

Link

Link

Link

/Ka/

13.06. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 14.06.2014
Arturze, skoro "Bob" nie odpoczywa (zabawnie go określiłeś Smile to i ja nie mogę, nie umiem milczeć gdy tyle się dzieje! Dziękuje za miłe słowa, tutejszy portal jest niezwykle inspirujący. Podziwiam tutejszych blogerów, który odpuszczają sobie takie tematy jak ten o sadzeniu. Myślę że każdego ruszają, co widać po lajkach (przyjmuję je jako potwierdzenie oceny jaką wymierzam opisywanym zachowaniom władz).
Pozdrawiam.
#2 | Ka dnia 14.06.2014
Jacku, sam pomysł sadzenia, kojarzy mi się jedynie z gafami, w tym Prezydent jest Mistrzem
Pozdrawiam
#3 | Artur dnia 14.06.2014
Normalnie Bob ogrodnik!! Smile boski wpis, jak zawsze podziwiam, i widzę po lajkach że inni też. Na naszym portalu każdy blog ma swój unikalny styl, ale Twoje walenie na odlew jest zupełnie unikatowe. Pisz Smile zwłaszcza ze wakacje i nasi redaktorzy odpoczywają po ciężkim roku. Pozdrawiam
#4 | Jacek Mruk dnia 14.06.2014
Ten dąb powinien mieć dwie nazwy UB-eckei i Gafowej Wolności z lewą mamoną.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną