Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Proponuję, aby zwolennicy obecnego rządu poszukali kolejnych dziedzin, w których Polska jest potęgą. Może tak: „Polska intelektualną potęgą Europy” – mamy najwięcej biurokratycznych procedur, które jednak nasi rodacy potrafią pokonać, albo: „Polska towarzyską potęgą Europy” – w kolejkach do lekarza jesteśmy najlepsi…
11.06.2014r.


     
Polska eksportową potęgą Unii Europejskiej! Taki tytuł na stronie głównej przyciąga uwagę czytelników. Wooow! Moją również! Zainteresowana wchodzę czym prędzej aby zobaczyć w czym staliśmy się eksportowym imperium i…. czytam co następuje: „Polska jest największym eksporterem produktów rolno-spożywczych w Unii Europejskiej – mówi Marek Wcisło, dyrektor zarządzający Kompass Poland. Jak wyjaśnia, dużo sprzedajemy malin (20 proc. światowej produkcji), jesteśmy również liderem w czarnej porzeczce (50 proc. światowej produkcji). – Ciekawostką jest borówka amerykańska, ale produkowana w Polsce, i tutaj też jesteśmy jednym z głównych dostawców światowych tego produktu - dodaje.”

No cóż… nawet na tym polu: malinowym czy porzeczkowym dobrze być potęgą. Ale idąc tym tropem proponuję, aby zwolennicy obecnego rządu poszukali kolejnych dziedzin, w których Polska jest potęgą. Może tak: „Polska intelektualną potęgą Europy” - mamy najwięcej biurokratycznych procedur, które jednak nasi rodacy potrafią pokonać, albo: „Polska towarzyską potęgą Europy” - w kolejkach do lekarza jesteśmy najlepsi, kwitnie w nich życie towarzyskie, wprawdzie dość krótkie z uwagi na stan zdrowia kolejkowiczów ale zawsze kwitnie. A może „Polska muzealną potęgą Europy w dziedzinie militariów”? Idźmy na całość - tekst poniżej tytułu informowałby, że mamy najstarsze uzbrojenie, które gdzie indziej jest atrakcją kolekcji muzealnych a u nas jeszcze działa, zatem staliśmy się potęgą w czynnych zabytkowych urządzeniach bojowych.

To jest ogólnie ciekawe, bo wystarczy wpisać w Googlu "Polska eksportową potęgą" a wyskakuje masa doniesień, głownie z prorządowych kręgów, oto kilka z nich a jest tego na prawdę wiele:

Polska potęgą eksportową? - potęga w produkcji części samochodowych i części do artykułów AGD Link

Polska eksportową potęgą - potęga w produkcji żywności Link

Polska eksportową potęgą - jeśli chodzi o liczbę krajów do których eksportujemy Link

Polska potęgą eksportu AGD Link

Jesteśmy potęgą. Polskie mleko, jabłka i mięso podbijają świat Link

Polska nową potęgą eksportową - ogólnie Link

Polska eksportową potęgą! Jest się czym pochwalić jesteśmy większym eksporterem niż Chiny i USA Link

Ja tak to wszystko czytam to czegoś nie rozumiem i rozmyślam sobie, że skoro propagandowo dogoniliśmy już czasy tow. Gierka to pora wziąć z niego przykład w pełni i zlikwidować w końcu to 14% bezrobocie! Już widzę kolejne nagłówki:

Polska potęgą w walce z bezrobociem.

Bo w końcu chyba ten eksport to są towary które ktoś produkuje? A może tylko PR-owcy rządu na papierze, wzorem niedoścignionego kreatywnego księgowego Vincenta? By żyło się spokojniej!

Link

/Ka/

10.06. 2014 r.


Komentarze
#1 | Ka dnia 11.06.2014
Kaziu, Arturze - ONI są potęgą! I dlatego obecnej koalicji chłopo-ynteligencji dedykuję piosenkę, która powinna się stać hymnem tej formacji. W końcu są potęgą Smile

YouTube Video
#2 | Artur dnia 11.06.2014
Rzeczywiście oni są potęgą ... w robieniu ludziom wody z mózgu! Pozdrawiam
#3 | Kazia dnia 11.06.2014
Ka, te wyniki z wyszukiwarki są zabawne i straszne zarazem. Na siłę lansuje się tezę o potędze - w byle jakiej dziedzinie aby można było nazwać to sukcesem. Żałosne, jak za Giera, dobrze to podsumowałaś. Co do Vincenta to po serii wystąpień w "Bydgoszczu" zamilkł. Co tez jest swego rodzaju sukcesem. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną