Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

1 czerwca 2014 r. o godz. 16.00 przy kościele parafialnym w Lutomiersku zapłonęło Ognisko Patriotyzmu. Ze swoimi wspomnieniami o wojnie i pogromach na Wołyniu przyjechała do nas pani Irena Tyszecka, urodzona w powiecie Łuckim. W bardzo zajmujący sposób opowiedziała nam wcześniejszą historię Wołynia, opisała jego trudne dzieje i tragedię jaką przeżyła od czasu rozpoczęcia II wojny.
07.06.2014r.


   1 czerwca 2014 r. o godz. 16.00 przy kościele parafialnym w Lutomiersku zapłonęło Ognisko Patriotyzmu. Ze swoimi wspomnieniami o wojnie i pogromach na Wołyniu przyjechała do nas pani Irena Tyszecka urodzona w powiecie Łuckim. W bardzo zajmujący sposób opowiedziała nam wcześniejszą historię Wołynia, opisała jego trudne dzieje i tragedię jaką przeżyła od czasu rozpoczęcia II wojny. Z dzieciństwa pamięta całą ucieczkę, widzi krew na rękach katów i pomordowanych w bestialski sposób Polaków. Obecni na spotkaniu z zainteresowaniem wysłuchali opowieści uczestników Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, ich motocykle były dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży.

   Panowie w fascynujący sposób opowiedzieli nam z jaką radością nasi rodacy na Kresach Wschodnich ich przyjmują, ile łez jest wylanych podczas wspomnień i wieczornych gawęd przy ogniskach, ile biało- czerwonych flag napotykają na tych spotkaniach. ,,Tam za wschodnią granicą widzimy prawdziwy Patriotyzm” – tak nam przedstawili Kresowiaków. Po kolei opowiedzieli nam o Białorusi, ciężkiej doli Polaków na Litwie i Ukrainie. Wszędzie mówią o opuszczeniu ich przez Polskę, że Polska o nich nie pamięta, że zamykają polskie szkoły, nie ma pieniędzy na książki i na nauczycieli, że żyją bardzo często w nędznych domkach, ponieważ nie stać ich na lepsze.

   Opowiedzieli o wzruszeniu jakie przeżyli w Katyniu i podczas wrześniowej wizyty w Smoleńsku. Prawie pół roku po tragedii znajdowali tam szczątki ludzkie (fragmenty szczęki, czy kości). Już w WOLNEJ przecież Polsce musieli jeździć na wezwania prokuratury, przeważnie na drugi koniec Polski np. z Łodzi do Warszawy, czy z Warszawy do Białegostoku, albo Rzeszowa. Dzięki nim musieli do Smoleńska pojechać archeolodzy, bo już nie można było wszystkiego zamieść pod dywan. Ciężko było im słuchać pani Kopacz, która z mównicy sejmowej zapewniała Polaków, że ,,przekopaliśmy ziemię z największą starannością na metr głęboko”.

   Na zakończenie Ogniska Patriotyzmu odbyły się konkursy, przejażdżki na motocyklach, pieczenie kiełbasek i śpiewanie piosenek patriotycznych przy akompaniamencie gitary. W takiej atmosferze czas szybko mija i nie zauważyliśmy nawet, że minęła piąta godzina spotkania i czas wracać do domów. Dziękujemy serdecznie pani Tyszeckiej i uczestnikom Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego za czas poświęcony dla Lutomierska.

   Panią Tyszecką zaprosiliśmy już na lipiec na kolejna rocznicę Rzezi Wołyńskiej.

/Jadwiga Krzywania, Magdalena Warych/
Nasze blogi:Komentarze
#1 | Magda dnia 10.06.2014
Rozejrzę się.
Pozdrawiam motocyklowo. LwG.
#2 | Kazia dnia 07.06.2014
Informacje o wizytach w Smoleńsku to bardzo ciekawy wątek. Magda jak myślisz, czy panowie mają jakieś materiały z tych wizyt i mogliby je nam udostępnić? Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną