Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Pan Bielecki był prezesem banku Pekao i zasiadał w komitecie zarządzającym Unicredit w Mediolanie w czasie, gdy projekt Chopin wprowadzono w życie. To skandal, by człowiek uważany za męża stanu podpisywał umowę o charakterze kolonialnym, która dała zagranicznemu bankowi monopol na 20 proc. rynku nieruchomości w Polsce. On nie jest naiwny. Skoro podpisał taką umowę, to według mnie jest zdrajcą własnego kraju.
02.06.2014r.


     
W III RP albo coś rozkwita, albo ulega anihilacji. A pomiędzy jest szara masa składająca się w grubą kreskę. Ta kreska rozrosła się do rozmiarów grubej pały a może i belki (ups! wszelkie skojarzenia i podobieństwa są całkowicie niezamierzone!).

Przykłady! ktoś zakrzyknie. A czemu i nie! Proszę bardzo: pierwszy z brzegu z lewej strony gdy patrzy się na wprost – czyli Puszcza Białowieska. Był las nie było nas będzie las nie będzie nas? Nic mylnego, bo okazuje się, że III RP potrafi! I za chwilę puszcza skurczy się do zagajnika. Jak czytamy: „Tylko w ostatnich miesiącach w Puszczy Białowieskiej obumarło kolejne kilkaset tysięcy drzew. Kto za tym stoi? - pyta "Nasz Dziennik" i winą obarcza rząd, który zablokował możliwość pozyskiwania odpowiedniej ilości drewna z terenu puszczy. To skutkowało ekspansją kornika drukarza, nadmiernym starzeniem się drzewostanu, a w efekcie wymieraniem drzew, pisze gazeta. Problem dotyka nadleśnictw Białowieża, Hajnówka i Browsk. Były minister środowiska, prof. Jan Szyszko (PiS), powołując się na własny ogląd oraz miejscową administrację, twierdzi że deprecjacji ulega obecnie 3 mln m. sześć. drewna, w tym drewna o wysokiej jakości, o wartości ok. 600 mln zł.” 3 mln metrów sześciennych! Nawet trudno wyobrazić sobie ilość drzewa ułożonego w te metry sześcienne, to chyba całe kilometry metrowego wału. I co dalej? Raczej nic. Las jest powoli zjadany przez robale a ekolodzy cieszą się że tworzy się taki piękny ekosystem, zapominając, że człowiek też jest częścią ekosystemu i powinno się go uwzględniać, zatem niech wytępi pędraki aby las przetrwał przynajmniej jedno pokolenie unijnych ekoterrorystów.

A dalej? „Michel Marbot jako jeden z pierwszych obcokrajowców zainwestował miliony euro w polski przemysł spożywczy. Twórca marki Malma w rozmowie z Wirtualną Polską oskarża banki, wymiar sprawiedliwości i znanych polityków o zniszczenie jego firmy. – WW: Dlaczego pana zdaniem Malma musiała upaść? - MM: Po pierwsze mieliśmy piękne tereny we Wrocławiu, którymi interesowali się deweloperzy, a po drugie - mieliśmy 20 proc. rynku makaronu w Polsce. W obu tych sprawach interesy miał Alessandro Profumo, ówczesny prezes Unicredit, uważany za najlepszego bankiera na świecie. Dziś jest oskarżony przez włoską prokuraturę o oszustwa podatkowe na 700 milionów euro oraz o wprowadzanie w błąd włoskiego nadzoru bankowego. Ja padłem jego ofiarą (…) WW: … Padło nazwisko Jana Krzysztofa Bieleckiego. W jednym z wywiadów oskarżył pan go o to, że razem z wymiarem sprawiedliwości zniszczyli jedną z najlepszych firm w kraju. Jaka była jego rola w upadku Malmy? MM: Jego rola jest bardzo jasna. Pan Bielecki był prezesem banku Pekao i zasiadał w komitecie zarządzającym Unicredit w Mediolanie w czasie, gdy projekt Chopin wprowadzono w życie. To skandal, by człowiek uważany za męża stanu podpisywał umowę o charakterze kolonialnym, która dała zagranicznemu bankowi monopol na 20 proc. rynku nieruchomości w Polsce. On nie jest naiwny. Skoro podpisał taką umowę, to według mnie jest zdrajcą własnego kraju. Pan Bielecki od początku bardzo angażował się w sprawę Malmy. Wyceniał tę firmę, gdy ją kupowałem w 1990 r., następnie zmienił politykę banku na bardzo agresywną wobec Malmy, a dziś wciąż jest wobec mnie bardzo wrogo nastawiony”.

O to chodzi. Kto nie jest w układzie, ten choćby był jak puszcza i tak znajdą się małe robaczki które wydrążą, nadkruszą, wyjedzą co trzeba a potem zostaje tylko próchno, zgnilizna i odwoływanie się do …Trybunału Europejskiego. Albo, jak zapowiada Michel Marbot, walka. Oby nie z wiatrakami.

/Ka/

1.06. 2014 r.

Link

LinkKomentarze
#1 | Kazia dnia 03.06.2014
Dobry pomysł Panie Zbyszku, może poszperam kiedyś i coś o nim napiszę. Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 02.06.2014
W ogóle czego się nie tknąć w III RP predzej czy później natrafi się na aferę czy choćby przekręt.
Pozdrawiam
#3 | Artur dnia 02.06.2014
Z Białowieżą to w ogóle jest ciekawa sytuacja, strasznie się wyludnia i niedługo zniknie... Bielecki wiadomo w końcu kumpel Tuska i spółki. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną