Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Zapraszamy do wysłuchania II części spotkania z Sebastianem Rybarczykiem, dziennikarzem i publicystą historycznym, autorem książki „Niewidzialna wojna szpiegów”, która ukazała się niedawno, nakładem wydawnictwa LTW.
15.05.2014r.


   Zapraszamy do wysłuchania II części spotkania z Sebastianem Rybarczykiem, dziennikarzem i publicystą historycznym, autorem książki „Niewidzialna wojna szpiegów”, która ukazała się niedawno, nakładem wydawnictwa LTW.

   W tej części spotkania Autor opowie m.in. o powodach zaczadzenia komunizmem wśród niegdysiejszych intelektualistów oraz historii morderstwa Kennedy’ego i działaniach amerykańskiego establishmentu politycznego oraz służb specjalnych, które zrobiły wszystko, żeby pogrzebać wątek sowiecki w sprawie tego zabójstwa. Mimo, że teoretycznie Stany Zjednoczone były wolnym państwem, gdzie działały bardzo różne komisje i narzędzia kontroli, skutecznie uciszono wszelkie spekulacje na ten temat. Publicysta przeprowadza tu interesującą paralelę do tego, co stało się w Polsce w 2010 roku po Katastrofie Smoleńskiej. Zaznacza, że Kennedy, wbrew liberalnej propagandzie, sprzedawał swój antykomunizm bardzo skutecznie, w sposób miękki, lecz dzięki temu na szeroką skalę.

   Rybarczyk akcentuje rolę dezinformacji i przywołuje postać Anatolija Golicyna, który przewidział operację przeprowadzenia zmian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na podstawie faktów historycznych stwierdza, że od strony operacyjnej działanie takie nie jest czymś, czego nie dałoby się zaplanować i przeprowadzić. Jeśli popatrzymy na państwa byłego bloku socjalistycznego, w przemianach na każdym poziomie brali udział oficerowie służb specjalnych. Byli inicjatorami pewnych strategicznych zdarzeń - nie wszędzie im się udało, ale w niektórych krajach operację przeprowadzono prawie ze stuprocentowym sukcesem.

   Pisarz poruszy temat Edwarda Snowdena, którego wprost uznaje za rosyjskiego kreta, obnażającego fatalny system ochrony w Narodowej Agencji Bezpieczeństwa. Uważa, że to co zostało upublicznione, to jedynie wierzchołek góry lodowej, a cała sprawa potrwa jeszcze prawdopodobnie kilka lat.

   Prelegent podkreśla fenomen wywiadu sowieckiego, a teraz rosyjskiego, który polega na tym, że przedstawiciele służb potrafią przewidzieć nasz sposób myślenia, nie mówiąc o ruchach, które zostaną przeprowadzone. Wspólnie z publicznością zastanawia się, czy „tradycyjne” działania szpiegowskie dalej są potrzebne. Wykaże, iż nowe technologie nigdy nie zastąpią człowieka, jego umiejętności i intuicji. Odniesie się do sytuacji na Ukrainie i przygnębiającego faktu, że przez 23 lata niepodległego istnienia państwo to nie było w stanie wychować kadr, które nie pochodzą z KGB czy GRU.

   Spotkanie 06.05.2014 poprowadził dr Jacek Reginia-Zacharski. Organizatorem była łódzka Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.Fenomen wywiadu sowieckiego polega na tym, że potrafi przewidzieć nasz sposób myślenia
- S. Rybarczyk w Łodzi cz.2
from pomniksmolensk.pl on Vimeo."Niewidzialna wojna szpiegów" - nasza relacja ze spotkania z Sebastianem Rybarczykiem w Łodzi cz. 1
from pomniksmolensk.pl on Vimeo.
/Magdalena Warych/Nasze blogi:Komentarze
#1 | ossala dnia 15.05.2014
Przygnębiające to wszystko.
#2 | Jacek Mruk dnia 15.05.2014
Wszystkie nitki zbrodni prowadzą do Rosji.
Łatwowierność zachodu powoduje, że ponoszą tego konsekwencje. Ruscy rządzący nie cierpią upokorzeń,a to stało się za przyczynkiem Kennedyego i obecnie Kaczyńskiego.
#3 | Ka dnia 14.05.2014
Łał!!! druga setka!
Gratulacje!

YouTube Video
#4 | Wincenty Koman dnia 14.05.2014
Porażające informacje!
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną