Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Zapraszamy do wysłuchania I części spotkania z Sebastianem Rybarczykiem, dziennikarzem i publicystą historycznym, autorem książki „Niewidzialna wojna szpiegów”, która ukazała się niedawno, nakładem wydawnictwa LTW.
10.05.2014r.


   Zapraszamy do wysłuchania I części spotkania z Sebastianem Rybarczykiem, dziennikarzem i publicystą historycznym, autorem książki „Niewidzialna wojna szpiegów”, która ukazała się niedawno, nakładem wydawnictwa LTW.

   Jak twierdzi Autor, historię szpiegostwa okresu zimnej wojny, po obaleniu Muru Berlińskiego i upadku Związku Sowieckiego, należałoby napisać od nowa. Większość książek, które ukazały się do roku 90-ego jest niestety niewiele warta, głównie z powodu dezinformacji użytej na potrzeby wojny ideologicznej. Od paru lat Sebastian Rybarczyk stara się tę historię opisać ponownie, na podstawie nowych materiałów, które udało się pozyskać z archiwów. By jak najszerzej przebić się do świadomości czytelników i dotrzeć do jak największej liczby odbiorców obrał formę publicystyczną.

   Książka to zbiór tekstów opublikowanych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Okres czasowy jest dość szeroki, teksty obejmują pewne najważniejsze wątki z historii wojny szpiegów, jaka miała miejsce od roku 1917 po rewolucji bolszewickiej, aż do ataku na World Trade Center w 2001 roku. Wstęp do książki napisał Sławomir Cenckiewicz, on też zachęcił Autora do wydania tej pozycji.

   Rybarczyk podkreśla, że nie stara się być rewizjonistyczny na siłę, uważa jednak, że sytuacja uległa takiej zmianie - szczególnie dostęp do źródeł - że nowe informacje pozwalają na wysnucie zupełnie innych wniosków niż dotychczas. Formułuje tezę, że w latach 45-51 wywiady państw zachodnich na szczęście nie pomagały podziemiu niepodległościowemu w Polsce szczególnie skutecznie, bowiem gdyby tak było, to masakra która dotknęła Żołnierzy Niezłomnych byłaby jeszcze większa. Stopień infiltracji wywiadu amerykańskiego i brytyjskiego był bowiem tak wielki, że praktycznie wszystkie operacje, które były przez nie prowadzone, zostały rozpracowane przez NKWD, a później KGB i to na najniższym poziomie.

   Publicysta akcentuje rolę dezinformacji w działaniu tych służb, przywołując jako jej ukoronowanie powołanie V komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, w pełni kontrolowanej operacyjnie przez MBP (Operacja "Cezary"). Uwydatnia fakt, że wbrew obiegowym opiniom i głównemu amerykańskiemu piśmiennictwu, pomoc amerykańska dla WiN-u i podziemia w Europie środkowo-wschodniej nie była pomocą wydajną, przyczyniła się natomiast w dużym stopniu, z powodu ogromnej infiltracji, do rozbicia podziemia.

   Spotkanie 06.05.2014 poprowadził dr Jacek Reginia-Zacharski. Organizatorem była łódzka Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego."Niewidzialna wojna szpiegów" - nasza relacja ze spotkania z Sebastianem Rybarczykiem w Łodzi cz. 1 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.
/Magdalena Warych/Nasze blogi:Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 11.05.2014
Carcharodon
Dżihad to wymysł fanatyków nie mającymi wiele wspólnego z koranem. Dla mnie to zwykli bandyci -terroryści, na wzór lewaków.
Jack Strong to fenomen i bez wsparcia Boga niewiele by osiągnął. Z satysfakcją można pisać, że Polska była Jego najwyższą wartością, co skłoniło Go do obrony Jej przed kacapami ,chcącymi poświęcić ją dla swoich zbrodniczych celów.
Pozdrawiam
#2 | Jacek Mruk dnia 10.05.2014
Według mojej wiedzy koran nie zawiera haseł nawołujących do zabijania, a w pewnym sensie otwiera oczy dla ogłupianych muzułmanów, przez terrorystów.
Przesiąknięcie agentury do służb specjalnych krajów anglo-saskich to największe zaniedbanie tych krajów zbytnio ufającym swojemu intelektowi.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną