Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Po co komu dzisiaj tytuł mgr czy lic? Przecież profesorem można zostać bez żadnego tytułu! Taki Bartoszewski. Ledwo maturę ma, a jest najbardziej znanym profesorem między Łabą a Bugiem! I nikt, ale to już zupełnie nikt nie wnosi pretensji!
06.05.2014r.


      „Prokuratura Rejonowa w Opolu postawiła zarzuty kilku policjantom z woj. opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego, którzy mieli kupować prace licencjackie czy magisterskie. Zarzuty w tej sprawie, zdaniem śledczych, może usłyszeć nawet 400 osób, nie tylko z policji”.

      Przeczytałam tę informację i zamyśliłam się głęboko… Po co komu dzisiaj tytuł mgr czy lic? Przecież profesorem można zostać bez żadnego tytułu! Taki Bartoszewski. Ledwo maturę ma, a jest najbardziej znanym profesorem między Łabą a Bugiem! I nikt, ale to już zupełnie nikt nie wnosi pretensji! Ani PAN, ani Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, czy też inny organ bliższy prokuraturze, że tam sobie bezprawnie używa tytułu. Chce być Profesorem? A co za problem! Jest profesorem i już. Nie wiadomo dlaczego jest tym Profesorem, może przez zasiedzenie albo – bo nosi okulary? A tu policjanci kupują prace, męczą się, płacą, zdają bojąc się, że a nuż ktoś ich przepyta na okoliczność pisania bronionego dzieła. Przecież dzięki takim pomysłom zmniejsza się bezrobocie! Zarabiają piszący prace, potem uczelnia, producenci papieru, introligatorzy, punkty ksero itp., itd. Nie wspominając już o butikach i barach (oba miejsca na „B”), gdzie zdający najpierw kupują stroje galowe a potem świętują obronę tytułu. Same zyski dla budżetu państwa!

      Ale znalazłam ogłoszenie, które potwierdza, że nie matura lecz chęć szczera wystarczy, aby stać się nie tylko magistrem czy marnym licencjatem, ale Księciem! Tak, tak, niech nikt się nie dziwi. Poszukiwany jest książę – i to nie w bajce, na antypodach czy innych Antylach – ale u nas, teraz, w Polsce i dzisiaj. Może nie aż na gwałt ale szybko:

      „Miasto Brzeg ogłosiło nabór na Księcia Księstwa Brzeskiego, który ma pełnić funkcję reprezentacyjną podczas imprez i uroczystości oraz np. spotykać się z turystami. (…)Przyszły książę powinien być mieszkańcem Brzegu albo osobą działającą na rzecz miasta; znać jego historię i okolicę; mieć łatwość nawiązywania kontaktów - przede wszystkim z turystami; umiejętność łatwego wysławiania się - by, jak wyjaśnił rzecznik brzeskiego magistratu - "móc wprawnie wygłaszać przemówienie" podczas imprez. Jeden z wymogów dotyczy też ładnego charakteru pisma, bo książę będzie musiał sygnować różnego rodzaju pisma. "Musi to być również osoba dyspozycyjna, zwłaszcza w weekendy, która będzie mogła poświęcić czas na różne imprezy czy przedsięwzięcia. Dlatego poszukujemy przede wszystkim pasjonatów i społeczników" - wyjaśnił rzecznik miasta.

      Obowiązki i umiejętności dość wyśrubowane. Przypominam: umiejętność łatwego wysławiania się – by móc wprawnie wygłaszać przemówienie podczas imprez - i ładny charakter pisma. Czyli myślący i piśmienny. Trudno będzie. Po oficjalnych czynnikach widać, że ani jedno ani drugie nie jest potrzebne aby zostać Prezydentem sporego kraju w centrum Europy a tu na księcia miasteczka takie wymysły… I jeszcze będzie musiał mieć „partnerkę” , która zgodzi się grać rolę księżnej. Partnerkę! Dość zacofany ten magistrat w Brzegu. Od razu lokują się pod zarzut szerzenia nietolerancji, homofobii, ciemnoty i zwyczajny faszyzm.

      Jednak obie wiadomości są w zasadzie optymistyczne. Nie dość że dzięki takim pomysłom naszych Rodaków zmniejsz się bezrobocie, to i ciemnogród rośnie a i ludziom żyje się jeśli nie lepiej to weselej.


5.05. 2014 r.

/Ka/

Link

Link

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Ka dnia 06.05.2014
Kazia, nikt z tym nic nie zrobi bo Bartoszewski jest wyjątkowo użyteczny. A jeszcze bardziej dla Niemców. Co do grochu - nie zadziała. Jeśli zajdzie potrzeba karierowicze są wstanie przespać się i na dyni.
Pozdrawiam.
#2 | Ka dnia 06.05.2014
Na co im były tytuły?
A bo ja wiem? Żeby utworzyć dodatkowy pion administracji?
Za jakiś czas się okaże, jak wprowadzą dodatkowy przepis.
Pozdrawiam
#3 | Kazia dnia 06.05.2014
Skoro nadal pewnie jeden pisze a drugi czyta, to i prace musiał im ktoś napisać. Ale jeśli chodzi o księcia zapomniano o starym teście na groch.
A tak serio, w końcu ktoś powinien zrobić porządek z bezprawnym używaniem tytułu przez Bartoszewskiego,
pozdrawiam
#4 | Artur dnia 06.05.2014
Na co im były tytuły? Swoją drogą kiedy niedawno mnie zatrzymali musiałem czekać 45 minut bo odbywali konsultacje telefoniczne... W końcu chyba miałem jednak rację, bo mandat dostałem za coś zupełnie innego niż miałem dostać na początku. Pewnie zadzwonili do kolegi z tytułem i ich pouczył Smile. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną