Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Dziesięciolecie Polski w UE nasi przywódcy postanowili uczcić. Powstały spoty, reklamy, są obchody, flagi, odezwy. W tych ostatnich prym wiodą Premier i Prezydent.
02.05.2014r.


      Dziesięciolecie Polski w UE nasi przywódcy postanowili uczcić. Powstały spoty, reklamy, są obchody, flagi, odezwy. W tych ostatnich prym wiodą Premier i Prezydent. Skoro trudno czymś konkretnym się pochwalić, poza znajomością piosenki Beatlesów, usłyszeliśmy opowieści z głowy czyli… jak to budowali my, budowali my... – ale lepiej oddam głos Donaldowi Franciszkowi Tuskowi:

”Europejskiej szansy nikt nam nie dał za darmo. W Elblągu, kiedy patrzymy (na to), co Polacy w tym mieście zrobili, nie w ciągu ostatnich 10 lat, ale od 1945 roku, to mamy prawo powiedzieć - podobnie jak w Gdańsku, Słupsku, na Śląsku, w Lubuskiem, na Zachodnim Pomorzu, na całej Warmii i Mazurach, że my tutaj Europę budowaliśmy od pierwszych dni po wojnie (…) Niemcy kiedyś budowali, żeby zniszczyć, Rosjanie przyszli, żeby zniszczyć bez budowania".

„Wszyscy albo prawie wszyscy nam tych dziesięciu lat zazdroszczą, a szczególnie nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy [że] Polacy wygrali wielki los na loterii (…) Dopiero Polacy po 1945 roku - mimo, że wcale nie byliśmy pewni, ile tego dziedzictwa, jakie przyniosła nam historia, jest nasze, a ile (jest) dziedzictwa innych narodów, ale nie zastanawialiśmy się, tylko odbudowaliśmy te miasta, wiedząc, że to jest być może najważniejsze zobowiązanie wobec tej ziemi, całej Europy (…) Nikt nam nie dał Europy, myśmy ją sami tutaj przynieśli, sami ją tutaj zbudowaliśmy”

A wtórował mu Prezydent, który sadząc z tej okazji – nie tylko gafy ale i sadzonkę czyli dębinę nazwaną szumnie „Dębem Wolności” – „ocenił, że polskie członkostwo w UE to: "kamień milowy na drodze poprzez polską wolność - zawdzięczamy to sobie, własnej pracy, własnemu wysiłkowi. Zawdzięczamy także to, że w odpowiedni sposób potrafiliśmy zyskać przyjaciół, a nie wrogów, przyjaciół w całej Europie, w całym świecie zachodnim.

A przy innej okazji stwierdził:

„Im więcej wiemy o wszystkich uwarunkowaniach istotnych, od 1989 roku po dzień dzisiejszy, im więcej wiemy o różnych wątpliwościach w Polsce i poza Polską, tym bardziej jestem skłonny uznać, że to był absolutny cud, bo to wcale nie musiało się udać”

Sadzenie zakończył słowami; „Serdecznie dziękuję za dąb, będę tutaj zachodził czasami i sprawdzał czy rośnie, bo 25 letnia sadzonka to ewenement. Ale ewenementem i wydarzeniem na skalę tysiąclecia jest to, że jesteśmy dzisiaj w Unii Europejskiej”.

Ja też serdecznie dziękuję za sadzenie i zakończę podsumowaniem nieocenionego Stanisława Anioła, który miał nadzieję na awans i na posadę Archanioła, ale się przeliczył bo budowali my, budowali my…Link

Link

Link

1.05. 2014 r.

/Ka/

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 03.05.2014
Zakompleksione karły moralne pysznią się przekrętami na skalę Światową, i takowym zadłużeniem, w bardzo krótkim czasie .
Wiedzę z historii świata mają nędzną , skoro nie wiedzą że Polska leży w Europie .
Unię traktuję jako zło przymuszone nadane nam jako pokutę za grzechy z przeszłości. Jeśli się ociemniali nie zbudzą , będą przeżywać Armagedon do którego zmierza cały Świat.
Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 02.05.2014
Nie ma czego świętować Arturze dlatego tyle byle jakich słów, bezsensownych ale z jakim nadęciem opowiedzianych! a co do Elbląga to Tusk pokazał sie tam jak nie powiem kto, podobno nawet Wilkowi ręki nie podał i nie zaprosił na ten swój cyrk! A nie pochwaliłeś się żeś nagrał kiedyś w Elblągu super materiał! Pogrzebałam w czeluściach pomnika i znalazłam ekstra nagranie: http://www.pomnik...dmore=3820 Powtarzam za Kaczyńskim - grubej kreski nie będzie! A Tusk może sobie jechać nach Berlin zichen jeśli o mnie chodzi, im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam
#3 | Artur dnia 02.05.2014
Dobre! Co do Elbląga to muszę się zgodzić z Tuskiem - rzeczywiście godne podziwu, że wywalili kobietę z PO i zrobili burmistrzem człowieka z PiS. A propos dopiero po wyborach tak szumnie propagowane przez GW nagranie rzekomo deklasujące Wilka okazało się zmanipulowane jak nie zupełnie sfałszowane...

Co do naszych oficjeli to nie ma czego świętować. Od dłuższego czasu przepowiadam że w Polsce ugrupowania antyunijne dojdą do głosu. Może w przyszłości wygrają wybory? Osobiście uważam ze dla Polski najlepsze byłoby wyjście z UE. To co w obecnej formie ta organizacja reprezentuje to kompletny upadek zarówno moralny jak i finansowy. No chyba że pójdziemy za głosem Borusewicza i jak najszybciej wprowadzimy Euro. Dziś Euro, jutro język Niemiecki w szkołach i urzędach, o ile takowe się ostaną...

Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną