Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Komorowski, pytany przez dzieci o uprawianą dyscyplinę sportu, odpowiedział krótko: temat jest trudny. Wyjaśnił, że jego ulubionymi dyscyplinami są żeglarstwo i narciarstwo. Zapowiedział, że w tym roku chce więcej jeździć na rowerze. Mam okropny plan, który utrudni życie mojej ochronie, bo będę jeździł rowerem także do pracy na Krakowskim Przedmieściu - zapowiedział.
30.04.2014r.


      W zasadzie nie muszę nic pisać. Życie robi to za mnie, a politycy dwoją się i troją aby sprostać potrzebom mojego bloga i co wypowiedź to albo płakać, śmiać lub dzwonić po karetkę do Tworek. A może i wszystko na raz w odpowiedniej kolejności.

      Oto co powiedział były Minister Sprawiedliwości i były poseł PO a obecnie poseł i lider własnego ugrupowania, co to chce w zespół wespół czyli „Polska Razem” :

      Lider Polski Razem Jarosław Gowin zaproponował, by wzmocnić pozycję prokuratora generalnego i podporządkować prokuraturę prezydentowi. - Prokuraturę trzeba poddać kontroli po to, żeby zapewnić jej większą skuteczność.

      Ciekawe co poseł miał na myśli. Uważam, że natychmiast należałoby go poddać pod kontrolę służb wywiadu, bo sama propozycja oddania czegokolwiek pod opiekę a tym bardziej prokuraturę, pod kontrolę prezydenta wygląda na sabotaż. Dlaczego? Bo przyjrzałam się jedynie doniesieniom prasowym z ostatniego miesiąca i wypowiedziom jaśnie nam panującej głowy prezydenckiej, a natychmiast zwątpiłam we własne siły właściwego pojmowania otaczającego mnie świata:

      W Malborku: - Jestem pod wrażeniem tych daleko idących zmian na lepsze, które zaszły w każdym obszarze: i w obszarze zagospodarowania turystycznego i zabezpieczenia przed ryzykiem powodzi – mówił prezydent. - Powinniśmy zawsze starać się w wymiarze lokalnym, ale i ogólnopolskim, zastanawiać się, co można wykorzystać z tego co nam przyniosła historia, co nam w prezencie dał Pan Bóg, jak można to wykorzystać, by żyć jeszcze lepiej, ciekawiej, rozwijać się i wspinać na coraz wyższe poziomy rozwoju – mówił też prezydent. Komorowski dodał, że Wisłę trzeba "umiejętnie zaprzęgać do dalszej pracy".

      Komorowski życzył mieszkańcom Malborka i Żuław nadziei na to, że problemy, jakie występują na tych terenach da się rozwiązać. - Trzeba mieć tę nadzieję budowaną na przekonaniu, że wiele dało się już zrobić. (…) Bez optymizmu, bez nadziei, w samej depresji nie idzie rozwiązać żadnego problemu – mówił prezydent nawiązując do depresji, czyli terenów położonych poniżej poziomu morza występujących na terenie Żuław.

      W Sztumie o zmianach 1989 r. "ta wielka zmiana nie dokonała się poprzez zmiany rewolucyjne, ale poprzez kartkę wyborczą, poprzez zwycięstwo obozu Solidarności". Wyjaśnił, że obóz Solidarności "narzucił pewien kierunek zmiany, ale wykonanie tego wielkiego planu wolności, zagospodarowanie tej wolności było efektem pracy i zaangażowania praktycznie wszystkich środowisk w Polsce, od lewicy po prawicę".

      W nawiązaniu do 10. rocznicy członkostwa Polski w UE powiedział, że "to jest efektem przede wszystkim procedur uruchomionych przez nasz kraj po 1989 roku, kiedy trzeba było przerwać mechanizm orientacji prowschodniej i przestawić tę wielką historyczną zwrotnicę na Zachód".

      "To też było wielkie zadanie i wielka zasługa wszystkich praktycznie po kolei rządów, wszystkich prezydentów, Sejmów, Senatów przez cały ten trudny okres" - mówił.

      Wizytę zakończyło spotkanie i wspólne robienie z dziećmi biało-czerwonych kotylionów narodowych. Wśród ponad 30 dzieci byli uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu sztumskiego. Kotyliony robili też m.in.: komisarz KE Janusz Lewandowski, posłanka PO Iwona Guzowska, olimpijczyk Adam Korol oraz Maciej Fijał z programu "You can dance". Komorowski, pytany przez dzieci o uprawianą dyscyplinę sportu, odpowiedział krótko: "temat jest trudny". Wyjaśnił, że jego ulubionymi dyscyplinami są żeglarstwo i narciarstwo. Zapowiedział, że w tym roku chce więcej jeździć na rowerze. "Mam okropny plan, który utrudni życie mojej ochronie, bo będę jeździł rowerem także do pracy na Krakowskim Przedmieściu" - zapowiedział.

      W rozmowie z dziećmi przyznał, że "jest szczęśliwym prezydentem". "Mam poczucie, że jakoś trafiam do serc i umysłów Polaków (...) i mam wrażenie, że pomimo wszystkich kłopotów, Polska jest krajem szczęśliwym i widać to dobrze np. z Ukrainy" - tłumaczył.

      I jeszcze zachowanie Prezydenta Wszystkich Polaków na zamku Czocha, na którym za całym komentarz wystarcza wyraz twarzy Grzegorza Schetyny… (na filmie 4:34)


      Oddać prokuraturę pod nadzór czy nie? A może lepiej nie dostarczać kolejnego powodu by prezydent musiał znowu (cytuję):"przezwyciężyć coś, coś gdzieś głęboko tkwi w nas samych, w doświadczeniu także i Pomorza Zachodniego, Prus Wschodnich dawnych, Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska, tej ciągłej tymczasowości, tego ciągłego, ciągłej potrzeby budowania na prawdę od nowa naszego życia, naszego polskiego życia."

29.04. 2014 r.

/Ka/

Link

Link

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | ossala dnia 30.04.2014
Cholera, szkoda, że mówił a nie pisał, bo ciekawi mnie nieustannie pisownia frazy "w nadziei" w wydaniu tego, co to kiedyś w "w bulu i nadzieji".
#2 | Ka dnia 30.04.2014
Jacku, określenie pyszne. I uwagi co do wydmuszek kolejnych mutacji PO też. A Komorowski? jak chcesz dostać mdłości to popatrz na ten materiał co go wstawiłam w odpowiedź do Artura. To jest jazda.
Pozdrawiam.
#3 | Ka dnia 30.04.2014
Bawić ucząc ucząc bawić Smile Kaziu oto takie grzechotanie towarzyszy tym wpisom. No i piętnuję to i owo (mam taki zamiar). Fajnie że Tobie też się podoba, nie tylko mnie.
Pozdrawiam
#4 | Ka dnia 30.04.2014
Artur, gdyby choć cień tego wypowiedział Lech Kaczyński, to prasa by grzmiała od Kamczatki po Alaskę. A tu takie pobłażliwe kręcenie główkami, rozczulanie nad ciepełkiem Komorowskiego. Z ostatniej chwili - Komorowski do dziecka oczekującego na jego przejazd: "choć choć przytulę troszeczkę" jakby to ktokolwiek inny wykonał........ strach pomyśleć: http://deser.pl/d...x=15816370

Pozdrawiam
#5 | Jacek Mruk dnia 30.04.2014
Gowin to próba podobna do Palikota celem stworzenia alternatywy dla PO ,po upadku. Jak widać podobnie spaliła na panewce. Ciekawe kto będzie następnym pionkiem na szachownicy?
O bulu-bełkocie nie będę się wypowiadał , gdyż słuchanie jego mogłoby spowodować u mnie kłopoty zdrowotne.
Niech wystarczy określenie jakie stosuję dla dzikich mieszkańców wschodu, kacap.
Pozdrawiam
#6 | Kazia dnia 30.04.2014
Ka, jak zwykle - trochę zabawnie i trochę serio. O to właśnie chodzi, zobaczyć i przekazać, zwrócić uwagę na niby to nieistotne fakty, jednak dobitnie informujące że źle się dzieje w naszym kraju.
#7 | Artur dnia 30.04.2014
Uśmiałem się nieźle z zacytowanych wypowiedzi. Już wyobrażam sobie to wycie ze śmiechu salonu gdyby choć jedna z powyższych że tak to nazwę"zawikłanych myślowo i fonetycznie" form znalazła się w ustach Lecha Kaczyńskiego... Znakomity wpis, brakowało nam takiego bloga z komentarzem do bieżących wydarzeń. Świetnie wypełniasz lukę na naszym portalu. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną