Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

24 kwietnia br. w sali parafialnej Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łodzi odbyło się spotkanie z Magdaleną Mertą. Prelegentka podjęła się próby dokonania bilansu aktualnego stanu wiedzy na temat Katastrofy Smoleńskiej.
27.04.2014r.


   24 kwietnia br. w sali parafialnej Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łodzi odbyło się spotkanie z Magdaleną Mertą. Prelegentka podjęła się próby dokonania bilansu aktualnego stanu wiedzy na temat Katastrofy Smoleńskiej. Potwierdziła, że wciąż nie znamy dokładnie jej przebiegu, dysponujemy jedynie kilkoma hipotezami, z których część wydaje się bardziej prawdopodobna niż inne. Podkreśliła jednak z całą odpowiedzialnością, że to co wydarzyło się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku nie miało takiego przebiegu, jaki zawarto w raportach MAK-u i Millera. Zaakcentowała ogromny wkład pracy niezależnych ekspertów w demaskację niektórych absurdalnych pomysłów i tzw. "ustaleń" z obu tych raportów. Wszystko bowiem czego się dowiedzieliśmy dotychczas na temat tragedii udało się uzyskać albo dzięki bezpośredniej pracy członków zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, kierowanym przez posła Antoniego Macierewicza, albo poprzez wymuszenie na oficjalnych ekspertach rzetelnych badań, bo te nierzetelne zostały zakwestionowane.

   Magdalena Merta położyła nacisk na fakt, że ci, którym oficjalnie powierzono troskę o śledztwo smoleńskie, w rzeczywistości zajęli się formułowaniem tez i opinii, które miały służyć z góry ustalonej wersji wydarzeń. Nikt nie zajął się tak naprawdę badaniem dowodów i sprawdzeniem co się wydarzyło - bez podporządkowywania tego jakiejś z góry założonej tezie. Ciągła walka z kłamstwem i antysmoleńską propagandą jest wciąż ogromnym wysiłkiem, rodzącym przekonanie o dodatkowej krzywdzie wyrządzanej zarówno bliskim ofiar katastrofy, jak również ludziom prawdziwie zainteresowanym tym, co wydarzyło się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

   Organizatorami spotkania byli: Włodzimierz Domagalski, Piotr Jaworski, ks. Krzysztof Majacz, Grażyna Napieralska, Tadeusz Stefanowski.
Tragedia smoleńska. W czwartą rocznicę - spotkanie z Magdaleną Mertą w Łodzi, 24.04.2014
cz.1 - nasza relacja
from pomniksmolensk.pl on Vimeo.
/Magdalena Warych/Nasze blogi:Komentarze
#1 | Artur dnia 27.04.2014
Magda - powiem tylko że wiele ryzykuje. Resztę na PW. Pozdrawiam
#2 | Magda dnia 27.04.2014
Ilekroć słucham pani Magdy, myślę też o wielkim świadectwie ponadczasowej miłości, jakie daje swoim działaniem. Pewnie nawet nie wie ile siły potrafi dać innym, będąc po prostu sobą.
Dzięki i pozdrawiam
#3 | Artur dnia 26.04.2014
Magda doskonale podsumowuje i bardzo logicznie wyciąga wnioski. Imienniczce natomiast bardzo dziękuję. Nasz pomnik rośnie w siłę i codziennie staje się coraz lepszy. Oby tak dalej, aż serce rośnie. Pozdrawiam
#4 | Jacek Mruk dnia 26.04.2014
Magda
Miło słuchać i oglądać Twoje rejestracje , tym razem Twojej imienniczki . Ważne jest podkreślenie o działaniu z premedytacją fałszowania zamachu. Choć takie określenie nie padło to pozwalam sobie na takie nazewnictwo , bo wnioski mojego myślenia w tym kierunku podążają.
Pozdrawiam i czekam na kolejne części .
#5 | Ka dnia 26.04.2014
Magda, ciekawie się zaczyna, a potem - od razu mocno: "to co się stało nie miało takiego przebiegu jak w oficjalnych raportach". Właśnie za to podziwiam Panią Mertę - spokojnie rzeczowo potrafi tak mocno coś powiedzieć, że przeciwnika musi to kompletnie zwalać z nóg. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną