Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Tak nam się ostatnio wzięło i porobiło, że artystów, którym człowiek ma chęć składać życzenia - jak kot napłakał. To nie jest dobra okazja, aby im teraz wytykać, ale medialne zeszmacenia czasem trudno jest zliczyć.
26.04.2014r.


      Tak nam się ostatnio wzięło i porobiło, że artystów, którym człowiek ma chęć składać życzenia – jak kot napłakał. To nie jest dobra okazja, aby im teraz wytykać, ale medialne zeszmacenia czasem trudno jest zliczyć.

      Z tym większą przyjemnością, z głębi serca i najszczerszego przekonania chcę dziś panu Jankowi Pietrzakowi przesłać swoje skromne, blogerskie: „100 lat, panie Janku!”

      Jan Pietrzak, nasz polski aktor, satyryk, wykonawca wielu słynnych monologów urodził się bowiem 26 kwietnia. Z niekłamanej sympatii – rok urodzenia pozostawiam w spokoju. Kto chce, sam sobie znajdzie.

      J. Pietrzak w latach 60-tych kierował studenckim Teatrem Hybrydy, a wczasach PRL I działał w Kabarecie pod Egidą i z wielkim sukcesem obnażał w nim patologie ówczesnego ustroju. W tamtych czasach jego twórczość byłą utożsamiana z etosem „Solidarności” i była odbierana jako głos opozycji.

      W latach 70-tych był inwigilowany przez bezpiekę, bo rosnąca popularność kabaretu była nie w smak komunistycznym władzom.

      Jan Pietrzak do dziś angażuje się w życie polityczne i społeczne, co cieszy tym bardziej, że chyba nikt z nas się nie zastanawia, po której jest stronie.

      Z tej wyjątkowej okazji pozwalam sobie przypomnieć fragment „Żeby Polska była Polską”, która stała się dla wielu hymnem wolnej Ojczyzny i niegasnącym życzeniem nastania normalności dla Narodu, który ze wszech miar na to zasługuje.

„Zrzucał uczeń portret cara,
Ksiądz Ściegienny wznosił modły,
Opatrywał wóz Drzymała,
Dumne wiersze pisał Norwid.
I kto szablę mógł utrzymać
Ten formował legion, wojsko.
Żeby Polska, żeby Polska.....”

P.S. Niezwykłe to zdjęcie. Spójrzcie, ilu spośród obecnych na zdjęciu już nie ma wśród nas…

/Ossala/

Nasze blogi:

Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 26.04.2014
Mam małą pretensję do Pana Janka ,że w czasie kampanii wyborczej na Prezydenta użył niefortunnego określenia. "Lepiej może nie będzie ,ale śmieszniej". To ewidentnie na serio wzięła sobie część elektoratu i zamiast Bolków i kwasów nie doczekaliśmy Prezydenta czującego Polskę.
To wyszło na szkodę Polski i Pana Janka, choć on sam potrafi sobie radzić z tą bandą.
Niech zdrowie mu dopisuje , dla Dobra jego i Polski.
Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 26.04.2014
Smile

Ossalo to się przyłączam

YouTube Video
#3 | Kazia dnia 26.04.2014
Ossalo fajnie żeś przypomniała o rocznicy, Pozdrawiam
#4 | ossala dnia 26.04.2014
I jakie prawdziwe. A "nasz" dzisiejszy Jubilat sprzedajny nie jest. I dlatego go tak lubię.
#5 | Artur dnia 26.04.2014
Dobre Smile
#6 | ossala dnia 26.04.2014
To dlatego właśnie udało Ci się mnie wyjątkowo ująć komentarzem, że nie wszystko można kupić...
Jeszcze w podstawówce miałam taką pasję zbierania "złotych myśli". Założyłam sobie swój własny zeszyt i ambitnie spisywałam, co mi się spodobało.
Jedna brzmiała tak: "Człowiek ma jeszcze tę przewagę nad maszyną, że potrafi się sam sprzedać".
Pozdrawiam
#7 | Artur dnia 26.04.2014
Ale Ty nie żyjesz z krytykowania ani pochlebiania - stąd takie podejście, czysto ideowe. Moim zdaniem wielu dziennikarzy (nie mam na myśli teraz akurat konkretnie RAZa) wcale nie ma takich poglądów jakie prezentuje publicznie. Wystarczy spojrzeć czasem na to z kim żyją i w jakich kręgach obracają się po pracy. Wiele na ten temat słyszałem, pozostawię to jednak dla siebie Smile.
#8 | ossala dnia 26.04.2014
Coś Ci powiem o "specyficznym" podejściu RAZ-a i wielu innych, blogerów również.
I ja mam swoje "ale" do niektórych poczynań czy decyzji, a zwłaszcza wypowiedzi medialnych przedstawicieli PiS z panem Prezesem włącznie, ale zachowuję je dla siebie.
Lata temu, z menu sceny politycznej w Polsce wybrałam to ugrupowanie, bo było i jest najbliższe moim poglądom. Tu chcę podkreślić kierunek, który dla wielu jest jeszcze niezrozumiały: najpierw ja i moje poglądy, moje wyobrażenie kraju, potem wybór.
Jeszcze przed Smoleńskiem, a później zwłaszcza "moja" partia ma wystarczająco wielu wrogów, krytyków, żeby nie powiedzieć szczekaczy, którzy ją opluwają, odsądzają od czci i wiary, chcą delegalizować etc. Uważam że wystarczy. Moje krytyczne uwagi zachowuję więc dla siebie.
#9 | Artur dnia 26.04.2014
RAZ rzeczywiście ma specyficzne podejście. Wiele jago tekstów jest na prawdę znakomitych, z wieloma opiniami zgadzam się całkowicie, niemniej wiele jego zachowań i poglądów jest dla mnie niemożliwych do zaakceptowania. Stoję na stanowisku, że nie wszystko można kupić, przynajmniej ode mnie. Pozdrawiam
#10 | ossala dnia 26.04.2014
Arturze, samo mi "wyskoczyło" z Osobistego Kalendarza Ossali Grin ale masz o tyle rację, że ten kalendarz trzeba było kiedyś założyć i go sobie prowadzić.
A co do strony pana Janka: wiesz, albo się ma swoją własną, grubą kreskę, albo nie. To nie miejsce ani pora, ale weź na przykład takie ziemkiewiczowanie. Ten to ma chyba kreskę palcem na wodzie pisaną Angry
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną