Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Niektóre media, być może z powodu sezonu ogórkowego powodowanego świętami Wielkiej Nocy, starają się rozwikłać zagadkę nurtującą nieżyjącego już twórcę znakomitego programu „Zezem”. Tak oto redaktor Joanna Ćwiek z Rzeczpospolitej oficjalnie zadaje pytanie: Boże Narodzenie ważniejsze od Wielkanocy? na które zresztą udziela odpowiedzi w konwencji profesora Stanisławskiego… Przypadek? Zapewne nie!
20.04.2014r.


      Być może pamiętacie Państwo profesora mniemanologii stosowanej Jana Tadeusza Stanisławskiego, który w swojej obszernej działalności naukowej zajmował się między innymi udowadnianiem wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia, albo odwrotnie. Profesor jest też autorem wielu powszechnie przyjętych prawd z których najbardziej uniwersalna, i szeroko stosowana w naszym życiu politycznym brzmi: "Ludźmi rządzi strach albo interes".

      Tych z Państwa którzy zastanawiają się właśnie nad tym czym jest owa mniemanologia stosowana wyprowadzam z błędu - profesor był satyrykiem, a cała stworzona przez niego dyscyplina naukowa miała tylko i wyłącznie konwencję dowcipu. Chociaż w kwestii tytułu profesora, realizował on nieświadomie wytyczne Platformy Obywatelskiej i akolitów jaką ci stosują wobec "profesora" Bartoszewskiego. Profesor Stanisławski bowiem nadał sobie tytuł profesora sam, uważając, że tytułując się w ten sposób przy byle okazji tak przyzwyczai środowisko, że przywyknie ono i zacznie używać wobec niego tego tytułu powszechnie, nie wnikając kto i kiedy mu go nadał.

      Niektóre media, być może z powodu sezonu ogórkowego powodowanego świętami Wielkiej Nocy, cały czas starają się rozwikłać zagadkę nurtującą nieżyjącego już twórcę znakomitego programu „Zezem”.

      Tak oto redaktor Joanna Ćwiek z Rzeczpospolitej oficjalnie zadaje sobie pytanie: Boże Narodzenie ważniejsze od Wielkanocy? na które zresztą udziela odpowiedzi w konwencji profesora Stanisławskiego… Przypadek? Zapewne nie!

Link

Bowiem od czasu kiedy Graś z Hajdarowiczem epatując jednocześnie strachem i interesem spotkali się nocą przy śmietniku, udowadniając w ten sposób jak niezależne w Polsce są media niezależne, można być pewnym, że wypowiedź redaktor Joanny Ćwiek ma swoje głębokie mniemanologiczne uzasadnienie, którego życzę Państwu doszukać się między święconym jajeczkiem z chrzanem a plasterkiem swojskiej wędliny.

Nie zapominajcie Państwo przy tym o ważnej przestrodze Profesora:Wesołego Alleluja!

I to by było na tyle.

19.04. 2014 r.

/Ka/

Link

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Ka dnia 21.04.2014
Wiele rzeczy straciło na aktualności, zgoda Arturze - ale akurat ten fragment wykładu profesora jest świeży i aktualny, tak uważam. A poza tym - PO jest mocno przywiązana do mniemanologii stosowanej, jej cały program to esencja mniemanologii. A mam też nowy tekst - o postępach w nauce, też w nurcie mniemanologii - to ulubiona dziedzina PO. Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 20.04.2014
Kazia, jeśli chodzi o program - nie ma niczego PO bije rekordy, tu akurat spełniają obietnice bez problemu. I dziękuję za dobre słowo, dziesiątka "sama wyszła" zapewne pomogła dobra atmosfera na pomniku, dziękuję
#3 | Artur dnia 20.04.2014
Bardzo lubię prof. Stanisławskiego, choć "Zezem" lekko straciło na aktualności i trudno mi dziś oglądać ten program. Niemniej wpis znakomity, spójny, na temat, i z lekką nutką absurdu - udało Ci się utrzymać styl profesora, pokazując jak ważny do dziś jest jego główny cel badawczy. Ja szyneczkę już jadłem a teraz włączam panią z rp.pl i zagryzając ciastem myślę o co jej chodzi? Pozdrawiam
#4 | Kazia dnia 20.04.2014
I widzę że to już 10! Ale Ci szybko poszło. Dziesiątka! w dziesiątkę!
#5 | Kazia dnia 20.04.2014
Świetny wpis! Zresztą każdy u Ciebie to osobna anegdota. Ale z tego ucieszyłam się nadzwyczajnie: po programie PO co to "że ma nie być niczego" przyszła pora na prorządowe media, które udowadniają to co udowodnione i wywarzają otwarte drzwi. A sam wykład Profesora Stanisławskiego przecudny! Smile Chyba sobie zaszkodzę dzisiaj trochę - bo tak przekonująco doradza że nie można się oprzeć Smile pozdrawiam - i wesołych świąt!
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną