Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Jak informuje PAP, Poczta Polska jeszcze w tym roku planuje uruchomić nową usługę: skanowania listów i przesyłanie ich do e-skrzynek klientów. Klienci będą musieli wyrazić zgodę na uruchomienie takiej usługi. Będzie ona polegać na skanowaniu przez Pocztę Polską kopert listów i dostarczanie ich w formie elektronicznej na e-skrzynki odbiorców.
18.04.2014r.


      Jak informuje PAP, Poczta Polska jeszcze w tym roku planuje uruchomić nową usługę: skanowania listów i przesyłanie ich do e-skrzynek klientów. Klienci będą musieli wyrazić zgodę na uruchomienie takiej usługi. Będzie ona polegać na skanowaniu przez Pocztę Polską kopert listów i dostarczanie ich w formie elektronicznej na e-skrzynki odbiorców. Klienci Poczty będą decydować, czy listy mają być do nich dostarczone w formie elektronicznej (skan PDF), papierowej, czy należy je zniszczyć. Poczta Polska, zawczasu uspokajając obawy swoich klientów, zapowiada, że będzie rygorystycznie przestrzegać ustawy o ochronie danych osobowych.

     
Przeczytałam i oczom własnym nie wierzę. Po pierwsze pytanie - skąd poczta będzie miała adresy do e-skrzynek odbiorców?

Po drugie po jaką cholerę „przerabiać” na wersję elektroniczną coś co z samej natury ma elektronicznym nie być?

Po trzecie pamiętajmy że żyjemy w kraju rządzonym przez Partię Miłości, przejawiającą miłość do obywatela największą liczbą podsłuchów ze wszystkich krajów UE, co nową usługę stawia w dość dziwnym świetle. Bo skoro tak kochają że z miłości podsłuchują, to i na pewno z miłości też czytają, wiec pewnie chodzi o to żeby niby za zgodą, mogli robić to oficjalnie.

Po czwarte – czy poczta zamierza również uruchomić usługę odwrotną? Czyli przepisywać emaile i wysyłać w kopertach? Bo że emaile czytają to chyba jasne, skoro z miłości tak intensywnie podsłuchują…

A może jesteśmy właśnie świadkami legalizacji powstawania nowego gigantycznego archiwum elektronicznego prywatnej korespondencji?

Czy w przyszłości planuje się analogiczną usługę dla paczek??

17.04. 2014 r.

/Ka/

Link

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Artur dnia 18.04.2014
Ka - tak ja w zasadzie dawno zwykłych listów nie wysyłam. Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 18.04.2014
Obawiam się Kaziu, że nie jest to dowcip. Kasa... ot co.
Pozdrawiam
#3 | Ka dnia 18.04.2014
Na wszelki wypadek, Arturze, po wprowadzeniu przepisu nie będę już nic wysyłać pocztą, a za mną pewnie zrobią tak i inni. I tak zakończy się sztuka epistolografii. Koszty... chyba o to chodzi, bo jak nie wiadomo o co , to o jedno. Ciekawy wpis? ŻYCIE.. jak to mówi jeden mądry człowiek.
Pozdrawiam.
#4 | Kazia dnia 18.04.2014
Specjalny urzędnik będzie czytał z zawiązanymi oczami??? żarty chyba, choć już gruba po prima aprilis. Jak nie wiadomo o co chodzi... bo trzeba będzie zakupić skanery, opracować program, zamontować program ochrony elektronicznej, przeszkolić pracowników. Miliony. Wszystkie z naszych podatków. Pozdrawiam. I podziwiam. Skąd czerpiesz takie doskonałe newsy?
#5 | Artur dnia 18.04.2014
Rzeczywiście dziwne, ciekawe jak będą pilnować przestrzegania poufności? Przecież wszystkim zajmują się ludzie. Po drugie to gigantyczne koszty, skanery, przechowywanie danych, jakieś kopie zapasowe. Dla mnie to nienormalne. Pozdrawiam i dziękuję za ciekawy wpis.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną