Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Dlatego w Augustowie powstanie… Dubaj. No może nie cały, na razie są plany budowy czterdziestopiętrowego wieżowca. Jak donosi prasa: władze miasta już rozmawiały z inwestorami z Arabii Saudyjskiej i Kataru, którzy nad jeziorem Necko, w ujściu rzeki Netty chcą zbudować... drapacz chmur.
16.04.2014r.


      Jesteśmy potęgą światową. Zieloną wyspą i czołową gospodarką Europy, a już za chwilę nawet i świata a może więcej. Czas zatem abyśmy zadziwili naszą kreatywnością rozmaitych szejków arabskich, nic nieznaczących w porównaniu z ministrami Tuska.

      Dlatego w Augustowie powstanie… Dubaj. No może nie cały, na razie są plany budowy czterdziestopiętrowego wieżowca. Jak donosi prasa: władze miasta już rozmawiały z inwestorami z Arabii Saudyjskiej i Kataru, którzy nad jeziorem Necko, w ujściu rzeki Netty chcą zbudować drapacz chmur.

      Miejsce wyboru inwestycji jest strzałem w dziesiątkę: z braku pustyni , zamiast ruchomych piasków znaleziono ruchome bagna. Ekolodzy już szykują sprzęt alpinistyczny. Czeka ich nie lada wyzwanie. Przykucie się do 39 pietra wieżowca będzie znacznie efektowniejsze niż do byle jakiej sosny w Dolinie Rospudy. Już widzę oczyma wyobraźni efekt – lasy, zieleń, parujące trzęsawisko – i między tym wszystkim – szklany piętrowiec z uwieszonymi u ostatnich pięter pękami ekologów.

      "To ma być hotel. Z początku byłem sceptyczny, bo jak tu w środku puszczy miałby wyrosnąć ogromny prostopadłościan" – przyznaje burmistrz Augustowa. Ale budynek ma mieć kształt nie do końca rozwiniętego żagla, co korespondowałoby z naszymi jeziorami – dodaje Kazimierz Kożuchowski, oceniając, że atrakcja przyciągnie turystów.

      Czy to czegoś nie przypomina??      Proponuję aby oczywiście nie doprowadzać do budynku żadnej utwardzonej drogi. Należy przecież zachować miejscowe, arcyunikatowe zasoby przyrodnicze terenu. To samo z kanalizacją. Nie będzie potrzebna. Każdy z potencjalnych gości przybędzie pieszo, brnąc z bagażami przez ekologiczne chaszcze, aby w ten sposób zaznajomić się z miejscową, niepowtarzalną roślinnością i zwierzostanem. A potem – w każdym pokoju oczekiwać go będzie solidna świeczka, paczka zapałek i kubełek z pokrywką oraz wiadro wody. I kontenerek do zabrania nieczystości z powrotem na łono cywilizacji.

      Ręczę, że turystów nie zabraknie. Co nie wyszło ze Stocznią Gdańską – na pewno uda się w Augustowie. By żyło się lepiej! A ty Kazimierzu, tak profilaktycznie to lepiej bierz już zawczasu ten Twój żagiel i spływaj! I nie zapomnij zabrać ze sobą szefa!

15.04. 2014 r.

/Ka/

Link

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Ka dnia 16.04.2014
Kaziu, dziękuję Ci, ale nic nie zastąpi inspiracji, a jak pomyśli się że to wszystko prawda - to brrrrr od razu wychodzi na Vitka bo to wcale "nie do śmichu" Pozdrawiam
#2 | Ka dnia 16.04.2014
Arturze, nasi przywódcy dbają o nasze dobre samopoczucie Smile a co do palmy - kto wie czy nie zapatrzą się w stołeczny przykład i nie dołożą palmowego zagajnika wokół żagla, w końcu jedna palma to marne 100 tys zł Smile Pozdrawiam
#3 | Kazia dnia 16.04.2014
Ten blog staje sie hitem. Świetny tekst! pozdrawiam Autorkę - wstaw przed wejściem ostrzeżenie - żeby nie pić i nie jeść w trakcie czytania Smile
#4 | Artur dnia 16.04.2014
Szokujące - rzeczywiście scenariusz żywcem z Barei. Kolejny ciekawy wpis, pokazuje poziom rządzących nami. Szok. Ciekawe czy na miejscu będzie można nabyć turbany i popić drinka pod palmą. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną