Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Bez wyglądu nic się nie da. Teraz już „na komunię” rodzice w trosce o przyszłość dziecka fundują mu korektę nosa czy uszu. W co drugim większym mieście są już prywatne szpitaliki gdzie tanio i od ręki da się zrobić wszystko, co się chce. Wygląd się liczy. Przede wszystkim trzeba być pięknym i młodym. Bardzo młodym, ale z doświadczeniem.
14.04.2014r.


      Chyba zrobię sobie korektę nosa - powiedziała Anka w czasie przerwy na śniadanie. Wszystkie wgapiłyśmy się w nos Anki. Po co Ci to? – nie wytrzymałam. Nos jak nos. Wąski, z lekkim garbem, ale lekkim, nadawał twarzy Anki nieco egzotycznego charakteru, co przy jej śniadej cerze i niebieskich oczach dawało fajny efekt. Spojrzała na mnie zdziwiona - Jak to „po co”? bo jest okropny! Nikt na mnie nie wróci uwagi! Nie znajdę lepszej pracy! I chłopaka… Reszta dziewczyn ze współczuciem patrzyły na nos Anki i solidaryzowały się z nią w milczeniu. Uważaj, żebyś nie wyszła na czymś takim jak Michel Jackson - rzuciłam do Anki. No coś Ty! – oburzyła się - mam sprawdzony adres, w Brzezinach świetnie robią! A jak nie tam, to w Jeżowie albo w Głownie… - odparła, czym z kolei mnie wprawiła w osłupienie.

      Cześć! A co tak siedzicie? - spytał Grzesiek - Wpadłem spytać się, co tam z moim projektem. Robi się. – odrzekła mu nieuważnie Anka, patrząc w lusterko i łykając kawałek kanapki – Eeeee, za tydzień - dorzuciła. A co się stało? – spytał Grzesiek ze współczuciem. Wszystkie, przekrzykując się, opowiedziały mu o decyzji Anki. Pokiwał głową i stwierdził autorytatywnie - Rozumiem Cię, choć ja tam nie zwracam uwagi na urodę, kobieta nie musi być ładna, najważniejsze jest to, co ma w głowie. Wszystkie dziewczyny wpatrzyły się w niego w milczeniu. Czekałam, aż go wywalą z hukiem – Kawki? spytała milutko Anka – a może pączka? Jeszcze mamy. I pogadamy o projekcie, zaraz nim się zajmę.
Patrzyłam jak dziewczyny uwijają się, sadzając Grześka przy kawie i pączku, ciasteczkach, które nagle „się znalazły”, szukają śmietanki, cukru. itd. A potem jedna przez drugą opowiadają, że normalnie nie da się żyć. Wszędzie te reklamy. Tyle specyfików – a najwięcej w Internecie. Że po tych tabletkach schudnąć można w tydzień z 10 kilo, a po kremie X nabrać cudownej cery, a po Y zmienić owal twarzy, po jeszcze innym – powiększyć biust, podnieść pośladki, pozbyć się cellulitisu, poprawić gęstość włosów, kolor, blask, ogólnie zmienić się. Tylko z nosem nic się nie da zrobić bez korekty.

      A nie można się po prostu normalnie zestarzeć? – wyrwało mnie się spod serca. Wszyscy jak jeden mąż, czyli jak Grzesiek, spojrzeli na mnie z politowaniem. Po czym Grzesiek mnie uświadomił, że bez odpowiedniego wyglądu nic się nie da. Teraz już „na komunię” rodzice w trosce o przyszłość dziecka fundują mu korektę nosa czy uszu. W co drugim większym mieście są już prywatne szpitaliki gdzie tanio i od ręki da się zrobić wszystko, co się chce. Wygląd się liczy. Przede wszystkim trzeba być pięknym i młodym. Bardzo młodym, ale z doświadczeniem. Do pracy, jeśli przyjmą bez protekcji, najpierw patrzą na wygląd, dopiero potem na kwalifikacje, ładniejsi mają lepszy start wszędzie. Dzięki temu ma się powodzenie, więcej przyjaciół, jest się lubianym - ogólnie – po korekcie jest lepiej. To jakaś paranoja! - nie wytrzymałam - Ale Ty przecież nie patrzysz na urodę? – upewniłam się. Oczywiście – przytaknął skwapliwie Grzesiek – dla mnie jest na ostatnim miejscu.

      I na tym skończyłyśmy naszą przerwę, od razu wzięłyśmy się do dalszej pracy. Tylko mnie się tłukła jedna nieuważna myśl po głowie – skoro Grzesiek nie zwraca uwagi na urodę, to czemu ożenił się z Marzenką, prześliczną osóbką młodszą od siebie o jakieś 20 lat, z którą na razie nie ma za wiele do pogadania?


12.04. 2014 r.

/Ka/

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 14.04.2014
To co dostaliśmy od Boga poprzez naszych rodziców jest dane nie przypadkowo. Mężczyźni mogą mówić wiele, ale faktem jest że są wzrokowcami. Niektórzy dla łatwego życia poświęcają się wchodząc w związki dla mamony. Żadne zmiany chirurgiczne nie zmienią naszego przeznaczenia, choćbyśmy zmienili się przez operacje w cudaków.
Pozdrawiam
#2 | Kazia dnia 14.04.2014
Ka - dyktat ładności uderza z każdej reklamówki, ale cóż od zawsze kobiety miały być śliczne a mężczyźni rycerscy. Normalka. Chyba nie oczekujesz, że świat się zmieni i deklaracje takich "Grześków" okażą się prawdą Smile I jak to było? "gdyby nos Kleopatry okazał się krótszy inne byłyby losy świata"? Pozdrawiam
#3 | Ka dnia 14.04.2014
Ano babskie Arturze, gender nie dla mnie a po dylematach Anki znać, że również nie dla całej rzeszy innych kobietek no i takich Grześków. A propos - co masz do Grześka?? Smile

Pozdrawiam
#4 | Artur dnia 14.04.2014
Ka - takie "babskie" pisanie, niemniej zawsze jest w nim jakaś myśl przewodnia. Czy wiesz że niedawno czytałem tekst o modzie wśród dzieci na operacje plastyczne? Przykład do czego to prowadzi można obejrzeć tutaj - dwaj świetni fizycy bliźniacy: http://fundir.org...6,0,0.html.

Co do Grześka nie wypowiadam się Wink pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną