Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Wkrótce my kierowcy też będziemy mieli nowy obowiązek, bo w końcu urzędnicy ministerstwa dbają o równomierne rozkładanie obowiązków między wszystkich obywateli, a będzie to obowiązek umieszczania na rejestracjach specjalnych naklejek, zaświadczających o aktualności badań technicznych (naklejka będzie z datą).
09.04.2014r.


      Nie chcę być monotematyczna, bo to druga motoryzacyjna notka na moim blogu, ale widać że urzędnicy pracujący w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju są jakoś wyjątkowo rozwojowi, ale pod względem głupich pomysłów.

A wiec fiskalizmu i gnębienia obywatela ciąg dalszy następuje.

      Zgodnie z zaproponowanymi, nowymi przepisami policjant będzie miał obowiązek wystawienia mandatu kierowcy, który jedzie samochodem bez ważnego badania technicznego (dotychczas mogło być jedynie upomnienie). Ale to nie wszystko. Wkrótce my kierowcy też będziemy mieli nowy obowiązek, bo w końcu urzędnicy ministerstwa dbają o równomierne rozkładanie obowiązków między wszystkich obywateli, a będzie to obowiązek umieszczania na rejestracjach specjalnych naklejek, zaświadczających o aktualności badań technicznych (naklejka będzie z datą). Jak donosi portal wp.pl „Dzięki temu policja będzie mogła szybko i sprawnie sprawdzić nawet zaparkowane samochody”.

Nawet czy zwłaszcza?

      Już oczami wyobraźni widzę jak stada funkcjonariuszy miast łapać bandziorów będą dawały przysłowiowe „nury” na parkingach żeby sprawdzać aktualność badań. Tu mandacik, tam mandacik, kasa leci a jedyne co to pochylić się lub przykucnąć trzeba. I druga sprawa – kto dostanie koncesje na produkcje naklejek? Bo kto za nie zapłaci to chyba jasne – MY!

      Urzędnicy Tuska nie powinni na tym poprzestawać. Ciekawe kiedy wprowadzone zostaną jakieś przenośne formy zaświadczania o naszym stanie zdrowia – dajmy na to w postaci obowiązkowych różnokolorowych opasek? A może na czółku jakieś przylepce z poziomem oleju w głowie? Urzędnicy wspomnianego ministerstwa chyba nosiliby je na kostkach.

      Fotoradary, nowe mandaty, obowiązkowe egzaminy weryfikujące umiejętności a teraz to. Liberałowie z koalicji PO-PSL inspirują: chyba przerzucę się na rower.

Link

8.04. 2014 r.

/Ka/

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | ossala dnia 11.04.2014
Oczywiście, system karania jest karygodny, bo powinien być czas na wymianę.
Co się zaś tyczy małpowania Zachodu: pierwsza rzecz to taka, że - zapewniam - w wielu przypadkach oni mogliby pomałpować nas i na dobre im by to wyszło. Nie żartuję.
Inna rzecz, że te nalepki są praktyczne: jak Ci ktoś wjedzie w tył auta, powiedzmy, że był pijany i ledwie się wyczołgał z samochodu i wsiąkł, to Ty go wtedy nie szukasz po osiedlu, bo wszystkie dane masz: nr rejestracyjny sprawcy widzisz, numer polisy masz na szybie i nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego również.
#2 | Ka dnia 10.04.2014
Ja Ossalo nie mam pretensji o same nalepki jako takie. Tylko o pomysł karania za ich brak. Bo czy nie można w sposób płynny przejść z jednego systemu w drugi? Nowi posiadacze aut mieliby nalepki, starzy książeczki rejestracyjne, aż do ich wyczerpania. Ale nie, skąd. Od razu che się walić mandatem. Paranoja. I czy my musimy wszystko małpować z Zachodu? To że tam są nalepki nie znaczy że u nas też muszą być.
Pozdrawiam
#3 | ossala dnia 10.04.2014
Więc to (te naklejki) chyba jednak jakaś realizacja umów międzynarodowych.
Dziś rano zostałam poproszona o podjechanie z samochodem do przeglądu technicznego (samochodem francuskim), rzecz się odbyła bez przeszkód, jak mnie zapewniono (i dlatego się zgodziłam) i na koniec kontroli pan wydał mi dokument, fakturę i nakleił na szybę auta, obok naklejki z ubezpieczeniem, naklejkę o aktualnym przeglądzie technicznym i datą kolejnego.
#4 | ossala dnia 09.04.2014
Nie wiem, mam mieszane odczucia, bo w takiej np. Francji obowiązkową jest naklejka na szybę, w miejscu, gdzie u nas nakleja się potwierdzenie numeru rejestracyjnego, o tym, że samochód ma obowiązkowe ubezpieczenie OC (lub rozszerzone, ale na rozszerzenie obowiązku nie ma).
Ta naklejka zawiera dane firmy ubezpieczeniowej i datę, do której ubezpieczenie jest ważne.
I ma być widoczna.
#5 | Ka dnia 09.04.2014
Kaziu, jasne, czółko im niższe tym nalepka większa będzie Smile ale chyba trzeba ich śmiechem, bo wytrzymac już trudno inaczej.
Pozdrawiam
#6 | Ka dnia 09.04.2014
Arturze - za chwilę ustalą podatek od śmiechu i oddychania. Ten ostatni po świadectwie spirometrycznym. Wiem, urzędasy nie oszczędzają nas maluczkich, dla siebie będą mieli długą listę wyjątków. Tego jestem pewna. A temat autentycznie ciekawy.
Pozdrawiam
#7 | Kazia dnia 09.04.2014
Świetny pomysł - metka na czółko i od razu wiadomo kto jaki urzędas - z certyfikatem przydatności? Czy przeciwnie?
Ka - pomysły rządu zawstydzają kabareciarzy, a w Twoim wydaniu są bardzo zabawne, szkoda tylko że nie jest to fikcja a prawda.
Pozdrawiam
#8 | Artur dnia 09.04.2014
Rzeczywiście fiskalizm niesamowity. Ciekawe co będzie z kradzieżami takich naklejek - bo pewnie będą zewnętrzne, no chyba ze całe rejestracje będziemy musieli wymienić. Co za koszmar. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną