Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Co miesiąc każdego 10 dnia miesiąca o godzinie 8 modlimy się wraz z Panem Premierem Jarosławem Kaczyńskim i Parlamentarzystami PiS w Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu, skąd potem procesjonalnie z krzyżem udajemy się przed Pałac Prezydencki.
18.03.2014r.


Za trzy tygodnie będziemy obchodzili czwartą rocznicę Narodowej Tragedii pod Smoleńskiem, wspomnienie momentu, gdy w drodze do Katynia 10 kwietnia 2010 r. rozleciał się na tysiące kawałków Samolot z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie, Jego małżonką Marią Kaczyńską, Prezydentem RP na Uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim moim przyjacielem Stefanem Melakiem i 92 innymi ofiarami. Do dziś nie wyjaśniono przyczyn tej olbrzymiej w skutkach katastrofy, w której zginęły Elity Państwa Polskiego wraz z dowództwem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Dla wielu naukowców również z spoza Polski, efekt rozpadu Prezydenckiego samolotu na tysiące cząsteczek w normalnej katastrofie jest niewytłumaczalny, ponieważ taki efekt może tylko spowodować silna eksplozja. Prokuratura Wojskowa, która już prawie cztery lata prowadzi nieudolnie śledztwo, w wielu przypadkach wyręczana jest i mobilizowana przez Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Samolotu Tu 154M, na którego posiedzenia jestem często zapraszany.

Prace Zespołu Parlamentarnego Pana Ministra Antoniego Macierewicza wsparło wielu wybitnych naukowców z kraju i zagranicy, którzy całkowicie wykluczyli „pancerną brzozę”, jako przyczynę katastrofy rządowego samolotu z delegacją prezydencką na pokładzie. Zakwestionowali oni tym samym wiarygodność rosyjskiego raportu MAK i raportu Zespołu Ministra Milera oraz Zespołu Grzegorza Laska, ci ostatni ujadają za pomocą mediów mętnego nurtu, lecz boją się konfrontacji na argumenty z naukowcami o światowej sławie współpracującymi z Zespołem Parlamentarnym Ministra Macierewicza. Najwyższy czas by obecny rząd, jeśli nie ma sobie nic do zarzucenia, zakończył ten spektakl i powołał międzynarodową komisję do zbadania przyczyn katastrofy rządowego samolotu z delegacją prezydencką na pokładzie pod Smoleńskiem.

Czy potrzebne były dramatyczne wydarzenia na Ukrainie i zagrożenie wojną żeby wielu polityków w UE a także w naszym kraju dostrzegło, że prezydent Rosji agresor Putin był zdolny do ukartowania zamachu na przywództwo i elity naszego kraju?

Walka o prawdę Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem i pamięć 95 ofiar, które zginęły wraz z Panem Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim w drodze do Katynia, trwa już prawie cztery lata. Pamiętam te protesty w obronie smoleńskiego krzyża i modlitewne czuwania przed Pałacem Prezydenckim, które trwają do dziś codziennie w godzinę „Apelu jasnogórskiego”.

Co miesiąc każdego 10 dnia miesiąca o godzinie 8 modlimy się wraz z Panem Premierem Jarosławem Kaczyńskim i Parlamentarzystami PiS w Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu, skąd potem procesjonalnie z krzyżem udajemy się przed Pałac Prezydencki. Cały ten przemarsz koordynuję osobiście od kilkudziesięciu miesięcy, zawsze w godzinę tragedii Pan Premier Jarosław Kaczyński składa przy krzyżu wieniec i modlimy się z kapłanami w intencji Elit Państwa Polskiego, którzy zginęli pod Smoleńskiem, a następnie udajemy się na Wojskowy Cmentarz Powązkowski, by tam pomodlić się przy grobach części pochowanych ofiar.

 

/Ryszard Walczak/

 

Prezes O. Komitetu pamięci Ks. Jerzego Popiełuszki                 

i Ruchu Rozwoju Gospodarczego Polaków

Radny Powiatu Wołomin

 

 

Nasze artykuły


 

Polecamy na podobny temat

 

10.04.2011 - rano - w drodze pod pałac (relacja Backa) msza i złożenie wieńca (relacja Artur i Michał) oraz Anioł Pański (relacja Zuzanna)

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=124

 

Trzecia rocznica Tragedii Smoleńskiej - nasza relacja foto i wideo (od 8:00 do 17:00)

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3473

 

Druga Rocznica Tragedii - zdjęcia Jerzego Dąbrowskiego i wideo Kulki

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1675


Komentarze
#1 | Kazia dnia 18.03.2014
Panie Ryszardzie, na nagraniu BHO24 jest uwiecznione Pańskie przemówienie z powązkowskiej "Łączki", a poza tym mamy relacje z budowy Panteonu Narodowego w Ossowie, który powstaje dzięki Pana zaangażowaniu. Dlatego ta zachęta do udziału w uroczystości 4. Rocznicy Tragedii Smoleńskiej na pewno wielu przekona do udziału. Pozdrawiam.
#2 | Kazia dnia 18.03.2014
Witaj Agalauro, fajnie że jesteś, z marszów i spotkań modlitewnych krucjaty różańcowej mamy co pewien czas relacje, podobnie jak rozważania ks. St. Małkowskiego. dzięki że o nich przypomniałaś. Z rocznicy będziemy mieli znakomite relacje, zatem nawet jeśli sama nie pojedziesz (mam nadzieję że zdrowie powoli Ci uczestniczyć w obchodach) to zawsze będziesz mogła je obejrzeć u nas. A może nawet znajdziesz się na materiałach jakie zamieścimy? Kto wie..
Pozdrawiam
#3 | Artur dnia 18.03.2014
Panie Rysiu - zatem do ponownego zobaczenia 10.04.2014 w Warszawie. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną