Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Członkowie Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej, wstępując w jego szeregi, ślubują służbę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej w każdym czasie i miejscu, do ostatniej kropli krwi. Choć mamy cały czas nadzieję, że taka ofiara nie będzie Polsce potrzebna, uważamy że tylko pełna gotowość do poświęceń i bezwzględnej obrony suwerenności i niezawisłości naszej Ojczyzny może powstrzymać potencjalnych agresorów. Tym bardziej dziś, patrząc na pełzającą agresję Rosji na Ukrainie, w pełni solidaryzujemy się z narodem ukraińskim w jego walce o wolność, niepodległość i integralność państwa ukraińskiego.
13.03.2014r.


Oświadczenie Komendy Głównej ZSR w sprawie sytuacji na Ukrainie


   Związek Strzelecki Rzeczypospolitej jest polską, paramilitarną organizacją pro-obronną, o charakterze patriotycznym i niepodległościowym, kontynuatorem tradycji strzeleckich II RP. Członkowie Związku, wstępując w jego szeregi, ślubują służbę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej w każdym czasie i miejscu, do ostatniej kropli krwi. Choć mamy cały czas nadzieję, że taka ofiara nie będzie Polsce potrzebna, uważamy że tylko pełna gotowość do poświęceń i bezwzględnej obrony suwerenności i niezawisłości naszej Ojczyzny może powstrzymać potencjalnych agresorów. Tym bardziej dziś, patrząc na pełzającą agresję Rosji na Ukrainie, w pełni solidaryzujemy się z narodem ukraińskim w jego walce o wolność, niepodległość i integralność państwa ukraińskiego.

   Zdecydowanie popieramy wszystkie działania, jakie pozwolą wreszcie w pełni przyłączyć się Ukrainie do grona wolnych, niezależnych i demokratycznych państw. Jest niedopuszczalne, by w XXI wieku, niecałe 70 lat po zakończeniu najkrwawszej z dotychczasowych wojen, ledwie nieco ponad 20 lat od upadku najkrwawszego w historii świata totalitaryzmu - sowieckiego reżimu komunistycznego, państwo podające się za cywilizowane i demokratyczne rozwiązywało swoje problemy w drodze agresji militarnej na inne państwo. Cały wolny świat, a szczególnie Rzeczypospolita Polska, musi się temu bezwzględnie, każdą skuteczną metodą, przeciwstawić.

Bracia Ukraińcy!


   Jest w naszej wspólnej historii wiele trudnych i bolesnych chwil. Nie jeden raz, wiry dziejowe, wspierane przez obce obu naszym narodom siły, pchały nas przeciw sobie. Wiele musimy sobie jeszcze wyjaśnić i wiele wybaczyć. Ale zawsze w obliczu wielkiego zagrożenia, kiedy potrafiliśmy stanąć razem, byliśmy niepokonani. Dlatego tak bardzo chciano nas poróżnić.

   W chwilach trudnych odkłada się urazy i staje razem naprzeciw niebezpieczeństwom. Jesteśmy z Wami. Wspieramy Was i modlimy się za Wasze zwycięstwo, za wolną i niepodległą Ukrainę, przyjaciółkę i sojuszniczkę Polski i Wolnego Świata. Ukrainę demokratyczną, sprawiedliwą i bezpieczną. Za wolny naród ukraiński w bezpiecznej Europie.

   Dziś serca polskich patriotów są z Wami na Majdanie, są razem z Wami na całej Ukrainie. A jeśli będzie trzeba, będą nie tylko serca!

Niech żyje Polska!
Niech żyje Ukraina!

Komenda Główna ZSR
Komendant Główny - mł. insp./mjr ZS Paweł Wasążnik
Szef Sztabu - I Z-ca Kom. Gł. –st. insp./płk ZS Marek Olczyk
II Z-ca Kom. Gł. -st. insp./płk ZS Eugeniusz Szczepański

/Magdalena Warych/Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Jacek Mruk dnia 13.03.2014
Ważne odniesienie się do panującej sytuacji i deklaracja dająca atakowanym nadzieję wsparcia w razie potrzeby.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną