Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

I tak oto , młody alumn wziął się za pisanie . Pouczanie , jakiegoś tam o. Rydzyka. A i Katechizm zaczął czytać . No bo , że facebooka używa to jasne. (co prawda , młody modlitwą „pyszczek” sobie ociera , pomińmy to jednak) Ale nie o jakiś tam katechizm chodzi - Prawdy Wiary , Dekalog , Uczynki Miłosierne itp. Chodzi o Katechizm Kościoła Katolickiego . I nawet go cytuje .
23.02.2014r.


Musicie to przeczytać !

Musicie!

Chodzi o to jak łatwo ,

oj łatwo , zbyt łatwo ,

dajemy się uwieść ,

tylko zanętę odpowiednią trzeba rzucić, zarzucić.

Marcin Piergies

Kleryk

Naśladujmy Chrystusa!     

Bóg kocha WSZYSTKICH!

Ostatnio na Facebook'u pewien mój kolega, który jest księdzem, dodał wpis, oburzając się, że Jan Dworak krytykuje o. Rydzyka za wypowiedź, że homoseksualizm jest chorobą. Co myśli człowiek, który w tym temacie nic nie rozumie? Krótka notka...

 

Mówi się, że bogaty biednego nie zrozumie. Tak samo jak człowiek "hetero" nigdy do końca nie zrozumie człowieka "homo". Niezwykle trudne jest postawić się w sytuacji kogoś, kogo się nie rozumie i nawet nie próbuje zrozumieć. Najłatwiej wtedy po prostu taką osobę odrzucić lub ocenić. Powiedzieć, że to złe, chore. Tak wydaje się czynić o. Rydzyk, który kolejny raz swoimi wypowiedziami postawił Naszą Matkę - Kościół w ogniu krytyki:

"”Tęcza (…) szkoda, że to piękny znak przymierza z Bogiem – tęcza, że zawłaszczają, oddają, prawda, ludziom, którzy są chorzy, bo homoseksualizm czy lesbijstwo, czy coś, to jest choroba. Człowieka szanuję, ale choremu mówię – jesteś chory i trzeba leczyć, prawda, nie zabijam chorego, ale leczę z choroby". - o. Rydzyk 13 listopada 2013r.

Tym razem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w liście napisanym w chrześcijańskim tonie upomniała szefa Radia "M" , aby nie dyskryminował ludzi i nie pletł po prostu głupstw.

Sam nie jestem ekspertem, ale jak już pisałem w jednym z moich wpisów, Katechizm Kościoła Katolickiego jasno mówi, aby osoby o takich skłonnościach traktować z pełnym wyrazem toleracji i delikatności. Kiedy na "Fb" skomentowałem całą sprawę, niektórzy obiecali, że będą się modlić o moje nawrócenie (nawiasem dziękuję za modlitwy w moich intencjach), gdyż nie rozumiem i w ogóle upadłem...

Uważam, że na sprawach, na których się nie znamy, nie powinniśmy najwięcej hałasować i dyskryminować, oceniać, co jest chorobą, co nie, a słowa " nie zabijam chorego, ale leczę z choroby" są po prostu...............................................................(no comment)

Przykro mi, że sam jako człowiek przygotowujący się do kapłaństwa, oddając się w ręcę Boga, chcąc służyć Mu w ramach Kościoła katolickiego, słyszę takie wypowiedzi ludzi powołanych do SŁUŻBY MIŁOŚCI (GDZIE TA MIŁOŚĆ DO BLIŹNICH W TEJ WYPOWIEDZI?). Czy rzeczywiście się mylę?

 

Tak , drogi alumnie .

Mylisz się i to rzeczywiście , dogłębnie i powierzchownie zarazem.

I sądzę , osądzam , że manipulujesz .

Bądź nie nadajesz się jeszcze by pisać coś

o Matce Kościele – boś głupi jeszcze – tylko mądrzy o Matce piszą.

Mądrze .

O „M” też ,

o Maryi.

 

 

Do tęczy to jeszcze wrócę w innej notce

bo to ciekawy temat .

Dziś tylko kilka słów o szachrajstwie uczuciami ,

„wieku niewinności „  i konsekwencjach.

 

I tak oto , młody alumn wziął  się za pisanie .

Pouczanie , jakiegoś tam o. Rydzyka.

A i Katechizm zaczął czytać .

No bo , że facebooka używa to jasne.

(co prawda , młody modlitwą „pyszczek” sobie ociera , pomińmy to jednak)

 

Ale nie o jakiś tam katechizm chodzi -Prawdy Wiary , Dekalog , Uczynki Miłosierne itp.

Chodzi o Katechizm Kościoła Katolickiego .

I nawet go cytuje .

Wszak nie daje cudzysłowu  i nie oznacza co jest z KKK

i gdzie się kończy to coś z KKK.

Wiec, pewnie z pamięci cytuje .

A może to jego interpretacja ?

Albo co ?

Katechizm Kościoła Katolickiego jasno mówi, aby osoby o takich skłonnościach traktować z pełnym wyrazem toleracji i delikatności.

Ale wcześniej pisze:  Sam nie jestem ekspertem i dlatego na KKK się powołuje .

O jakie skłonności chodzi ? - dla ścisłości nie podaje .

O homoseksualne .

Szkoda „brachu” ,że nie podajesz o który punkt  KKK chodzi.

A wystarczy „wygooglować”

i faktycznie w punkcie  2358 KKK  czytamy :

„....Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością.

A nawet dalej :

Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji.

 

Aj ten ojciec ,

aj ta Matka K, znowu się musi wstydzić .

Za ojca ?

Maryja tez pewnie.

 

Ale zaraz , przeczytajmy cały punkt 2358 KKK

 

KKK 2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

 

A najlepiej punkt przed i punkt za :

 

KKK 2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 8). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

 

KKK 2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej.

 

 

I przestań już cokolwiek o ojcu mówić ,

i nie profanuj .

Bo w twoim wydaniu frazesem się staje : Bóg kocha wszystkich .

Ciebie też .

Skąd to wiesz ?

Tak przy okazji  – Bóg jest Miłością .

 

A w ogóle , te trzy punkty KKK są przy haśle : Czystość i homoseksualizm,

który jest częścią artykułu szóstego , rozdziału drugiego , działu drugiego , części trzeciej KKK:

Szóste przykazanie:

Nie będziesz cudzołożył (Wj 20,14; Pwt 5,17).

Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa (Mt 5, 27-28).

 

I przy tym haśle , „brachu”

jest mowa o innych zagadnieniach :powołanie do czystości , integralność osoby , integralność daru z siebie , różne formy czystości , wykroczenia przeciw czystości ( rozwiązłość, masturbacja, nierząd, pornografia, prostytucja, gwałt ) czystość i homoseksualizm , miłość małżonków , wierność małżeńska , płodność małżeńska, dziecko jako dar, wykroczenia przeciw godności małżeństwa

(cudzołóstwo,rozwód,separacja  i inne wykroczenia : poligamia,kazirodztwo,wolny związek )

 

Z szacunku dla pozostałych zagadnień i punktów 

mógłbyś ,

nie czasem ,

mógłbyś zawsze  ,

cytować dokładnie 

( nie bój się działów i rozdziałów – dasz radę po części :)

i w kontekście

i z zachowaniem myśli przewodniej .

 

Bo będzie komentarz do „ ojca rechtora „

:)

 

A Wy , drodzy czytelnicy ,

nie dajcie się łatwo uwieść ,  zwieść :

zdjęciu w sutannie na tle gotyckich murów , okularom mądrości dodających,

wzniosłym hasłom i niedopowiedzeniom w stylu : no coments.

Sprawdzajcie .

Sprawdzajcie zanętę i kto ją rzuca ,

i dlaczego ?

Do siebie też to mówię .

 

2014 luty , I połowa.

Wojciech Franciszek D

 

PS

No bo wiesz ,

„brachu” :

Kan. 1051 - Gdy chodzi o zbadanie przymiotów wymaganych od kandydata do święceń, należy zachować następujące przepisy:

1° konieczne jest zaświadczenie rektora seminarium lub domu formacji na temat przymiotów wymaganych do przyjęcia święceń, mianowicie o nieskażonej doktrynie kandydata, autentycznej pobożności, dobrych obyczajach i zdatności do wykonywania posługi; ponadto, po przeprowadzeniu odpowiedniego badania, zaświadczenie o stanie zdrowia fizycznego i psychicznego kandydata;

Ale to już inny zbiór kanonów .

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Wojciech Franciszek D dnia 23.02.2014
Dziękuje Jacku za komentarz , drogi do Boga prowadzą czasem przez manowce . Byle do Niego prowadziły . Sposobem na to jest tez napominanie .
Pozdrawiam serdecznie.
#2 | Jacek Mruk dnia 23.02.2014
Widać jak na dłoni że diabeł go do wylewania bzdur skłonił. Sam się chory zagubił w Świecie prowadzonym przez szatana do zagłady. Jak widać on dołączył do jego sług i broni zła, a może sam się włączył w tą chorobę?
Pozdrawiam
#3 | Wojciech Franciszek D dnia 23.02.2014
Artur , Kazia,
Dzięki za wasze opinie.
Nie lubię publicznie krytykować ludzi kościoła ale "gostek " przegiął zwyczajnie.
Decyzja ostateczna by publicznie to napisać była - jest jeszcze klerykiem.

Tak , pytania się "mnożą jak grzyby po deszczu
i można wciąż pytać i dalej i jeszcze "
Dlatego dla "młodego " zamieszczony w PS kanon z Kodeksu Prawa Kanonicznego .
Może od tego powinien zacząć ocenę siebie i swojej roli a szczególnie
kanony 232–264 oraz 1024–1052.
#4 | Artur dnia 23.02.2014
I owemu na FB wkleić przyda się prysznic, w końcu nie od duchownego co podwójnie zaboli.
#5 | Kazia dnia 23.02.2014
WFD, uważam, że dla dobra tego młodego człowieka powinieneś link do tego tekstu przesłać jego zwierzchnikom, bo widzę że ten kleryk się mocno pogubił. Potrzebuje chyba pomocy.
Pozdrawiam
#6 | Kazia dnia 23.02.2014
Artur masz 100% procent racji, ciekawe czy przełożeni kleryka widzą o jego aktywności, wątpię.
#7 | Artur dnia 23.02.2014
Przeczytałem kilka razy bo jak mawia klasyk "podoba mnie siem". Powyższe powinno być zatytułowane: "Masakra teksańską piłą mechaniczną" - i numer odpowiedniej części.

Nasuwa się wiele refleksji: dlaczego ów kleryk staje w obronie akurat tej grupy? Czy Kościół nie powinien zakazać alumnom tego typu aktywności? Czy mają oni formalnie prawo zabierania głosu w takich ważkich sprawach, przecież nie są jeszcze w pełni ukształtowani jako księża, zatem zamiast siedzieć przy klawiaturze i kompromitować siebie (jak i kościół) wpisami jak powyższy, może powinni więcej czasu poświęcać na zgłębianie prawd wiary? I w końcu czy człowiek który już na starcie swojej drogi kontestuje ale w sposób absolutnie kompromitujący, wypowiedzi osób bardziej zasłużonych powinien być dalej kandydatem na duchownego? Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną