Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

20 lutego aula w starym gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego stała się miejscem debaty pod tytułem „Jack Strong. Bohater czy zdrajca?” zorganizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.
24.02.2014r.


    Wczoraj, 20 lutego aula w starym gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego stała się miejscem debaty pod tytułem „Jack Strong. Bohater czy zdrajca?” zorganizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UW. Spotkanie, które obyło się w ramach cyklu „Osądzić historię z NZS UW” miało za zadanie ukazać postać płk Ryszarda Kuklińskiego, który w Polsce dla jednych jest bohaterem, który uchronił nasz kraj przed trzecią wojną światową, a dla pozostałych szpiegiem na rzecz obcego wywiadu, który złamał przysięgę wojskową.

    W panelu wzięli udział kontrowersyjni dyskutanci, bo obok historyka: dr hab. Sławomira Cenckiewicza oraz Filipa Frąckowiaka, dyrektor Izby Pamięci Pułkownika Kuklińskiego, byli także obecni  gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI oraz Piotr Gadzinowski, lewak i libertyn. O postaci pułkownika stało się znów głośno po premierze filmu „Jack Strong” poświeconego postaci Pułkownika, który powstał X rocznicę jego śmierci a także po przypomnieniu jego zasług w związku z próbami likwidacji poświęconego mu Muzeum. Dyskusję poprowadził dr Kazimierz Wóycicki ze Studium Europy Wschodniej UW.

/Redakcja/

 /BHO24h/
Nasze blogi:

Komentarze
#1 | markowa dnia 23.02.2014
Trochę obok tematu: pani Małgorzata Dukaczewska połączona z panem Markiem węzłem małżeńskim tłumaczyła w Smoleńsku rozmowę Tuska z Putinem. Przypadek?
#2 | Jacek Mruk dnia 23.02.2014
Niestety moje przemyślenia wyleciały , bo mnie wylogowało. W skrócie napiszę że kto kim był i jest widać po tym spotkaniu.
Odnośnie prowadzącego to brak słów{ w moim odczuciu kolega Geremka i Michnika , dobrze ich naśladujący w manipulowaniu}.
Pozdrawiam
#3 | markowa dnia 22.02.2014
Wysłuchałam z uwagą - pierwsze wrażenie: panowie Sławomir Cenckiewicz i Filip Frąckowiak przedstawiają FAKTY i rzeczowo argumentują; pan Kazimierz Wóycicki sam nie wie, czego chce, poza manifestowaniem swej ważnej roli jako prowadzącego, pan Dukaczewski daje pewne punkty odniesienia, ale wyrażnie umniejsza zasługi Pułkownika, a na popisy pana Piotra Gadzinowskiego spuśćmy zasłonę miłosierdzia.
Znakomity materiał.
#4 | frontline dnia 22.02.2014
Oglądając relację ma się wrażenie, że każdy z mówców przemawia niejako o czym innym (no, poza panem FF i SC). Poczynając od prowadzącego, który myli nazwisko S. Cenckiewicza i zadaje trochę dziwne pytania i na koniec nie dopuszcza pytań z sali, dalej przez Gadzinowskiego, który zupełnie jest odrealniony i nie ma z nim co dyskutować co widać po minach profesoraSmile, a kończąc na Dukaczewskim, który ślizga się, zaś gdy mówi o konkretach to porusza sprawy niezwiązane z Kuklińskim tylko robi wzmianki naokoło.
#5 | Artur dnia 22.02.2014
A ja z kolei pochwalę jakość i sposób montażu nagrania - zawsze patrzę z podziwem na dokonania BHO i cieszę się, że mamy tak sprawnego blogera. Pozdrawiam i dziękuję za znakomity materiał.
#6 | Kazia dnia 22.02.2014
Moje wrażenia na gorąco po wysłuchaniu nagrania: Dukaczewski absolutnie profesjonalnie podszedł do spotkania, gdyby nie to że nerwowo popija wodę z kubeczka, można go wziąć za chłodnego obserwatora, wyluzowanego, który koniecznie chciał udowodnić że znaczenie działań Kuklińskiego było słabe, bo co on tam wiedział. Temu przeczą opinie zacytowane przez F.Frąckowiaka - opinie ruskich generałów. Ale to co Dukaczewski mówił o przekazanej wiedzy nt. Gierka - bardzo ciekawe. W ogóle - nareszcie dokładnie podano - jakie znaczenie miały informacje przekazywane przez Kuklińskiego: poinformował NATO, że na naszym terenie, w Polsce, mamy broń atomową, co było zakazane podpisaną przez Polskę konwencją i podał plany atomowego ataku na Zachód. Nie wiem, mam wrażenie że Dukaczewski nadal jest strażnikiem informacji, ciekawe tylko kto jest jego przełożonym?
BHO - super relacja - dzięki.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną