Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Kiedy w jednej z konferencji prasowych, krótko po tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. premier Donald został spytany o to, dlaczego oddał śledztwo w „rosyjskie, brudne łapska” [określenie moje, dziennikarz spytał „nieco” inaczej] - premier Donald odpowiedział, że on „ufa Rosjanom”. Pamiętam jak dziś, że aż mnie podniosło.
26.01.2014r.


      Oficjalna nazwa tego tworu brzmiała "Specjalna komisja ds. ustalenia i przeprowadzenia śledztwa okoliczności rozstrzelania w lesie katyńskim polskich jeńców wojennych przez niemiecko-faszystowskich najeźdźców".

      Istotnie, wielce „specjalna”, bo rzetelne zbadanie zbrodni na taką skalę zajęło jej członkom czas między 13 a 24 stycznia 1944 r. Wcześniej nie mieli dostępu do miejsca ukrycia zwłok, bo trudno tu mówić o jakimkolwiek pochówku.

      Ale grunt (tak w sensie dosłownym jak i przenośnym) został wcześniej przygotowany przez funkcjonariuszy NKWD: mogiły zostały przez nich otwarte, utworzone nowe, umieszczano w nich fałszywe dokumenty, szkolono fałszywych świadków, a niewygodnych mordowano lub skazywano na wieloletnie więzienie.

      Warto również przypomnieć, że jako drugie na liście członków bolszewickiej speckomisji figuruje nazwisko Lwa Tołstoja, radzieckiego pisarza. Prócz tego, min. Mikołaj – metropolita kijowski i halicki. Do niczego innego nie da się przypiąć tych nazwisk jak tylko do poszukiwania autorytetów, które uwiarygodnią kuriozalny raport. Ja mam chęć tylko dodać: metoda stara, ale jaka jara!

      Dopiero 2 sierpnia 1993 r. rosyjscy naukowcy powołani przez rosyjską Główną Prokuraturę Woskową stwierdzili jak następuje: „Komunikat komisji specjalnej pod przewodnictwem N. Burdenki, wnioski i orzeczenie komisji pod przewodnictwem W. Pozorowskiego ignorujące rezultaty poprzedniej ekshumacji, ze względu na ich nieobiektywny charakter, fałszowanie dowodów rzeczowych, dokumentów i zeznań świadków – należy uznać za nieodpowiadające wymogom nauki, a orzeczenia – za nie odpowiadające prawdzie”.

      Mój Boże! Niemal po 50-ciu latach! Choć sam Burdenko pod koniec swojego życia (listopad 1946 r.) wyznał, że zbrodni na polskich oficerach dokonało NKWD.

P.S. Kiedy w jednej z konferencji prasowych, krótko po tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. premier Donald został spytany o to, dlaczego oddał śledztwo w „rosyjskie, brudne łapska” [określenie moje, dziennikarz spytał „nieco” inaczej] – premier Donald odpowiedział, że on „ufa Rosjanom”. Pamiętam jak dziś, że aż mnie podniosło. Po pierwsze bowiem, ja mam serdecznie w czterech literach to, komu ufa pan Donald. Jego psim obowiązkiem, jako osoby zajmującej stanowisko premiera rządu niepodległo państwa – nie jest ufać, a sprawdzać, zaś przede wszystkim działać na rzecz polskiej racji stanu i wykonywać obowiązki służbowe.

      Jak mu zginie w Rosji córka w tajemniczych okolicznościach – to se może ufać i powierzać śledztwo służbom Putina!

      Ale druga furia, dosłownie furia jaka mną ogarnęła to taka: SKĄD? Na podstawie czego? Jakiego wydarzenia historycznego? Jakiego doświadczenia? – premier historyk (!) Donald wywiódł swoje zaufanie do Rosji???


/Ossala/

Nasze blogi:

Komentarze
#1 | ossala dnia 26.01.2014
Mam, Jacku, mocno podniesione ciśnienie i modlę się, aby się z tego nie wyleczyć, póki sytuacja w Polsce się nie zmieni.
#2 | Jacek Mruk dnia 26.01.2014
Widzę że masz Mocno podniesione ciśnienie, co i mnie dotyczy w takich okolicznościach.
Na dodatek jestem już na fali spadającej, bo słyszę idiotyzmy z ust ludzi, którzy powinni wysilić swoje szare komórki do myślenia. Wczoraj usłyszałem " co ten Tusk może? ". Krew mnie uderzyła do głowy i tylko odpowiedziałem że obecnie tylko idioci mogą myśleć o brzozie jako sprawcy zamachu. Na szczęście rozmowa się skończyła, lecz nerwy nadwyrężone spowodowały kłopoty senne .
Wnioskuję że tylko upadek Polski {nierządu} może spowodować rozpoczęcie odbudowy , bo ciemnota zbyt głęboko tkwi u bezmózgowców. Przez d... do głowy jak mówi przysłowie.
Pozdrawiam
#3 | ossala dnia 26.01.2014
Będzie szybciej, jak ci, co grillują podczas wyborów zrozumieją, że mogą być we własnym kraju potraktowani dokładnie tak samo jak rodziny smoleńskich ofiar!
Będzie szybciej, jak wraz z tym zrozumieniem zaczną głosować, a przedtem - uważnie analizować rzeczywistość i myśleć.
Bo fakt, że mnie się dobrze wiedzie (czytaj: grilla mam i na kiełbasę mnie stać) nie stanowi jeszcze o tym, że państwo jako takie funkcjonuje prawidłowo!
A rodzina Olewnika? Oni czego zaznali? Kiedy sobie przypominam słowa siostry Olewnika, że coś takiego jak państwo polskie nie istnieje, to mnie ciarki przechodzą bo wiem, że ona ma rację!
#4 | Artur dnia 26.01.2014
Brawo. Mocno, logicznie i na temat. W przypadku Smoleńska może będzie szybciej bo jak po 50 latach to ja nie dożyję niestety.... Pozdrawiam
#5 | Kazia dnia 26.01.2014
Minęło 70 lat. I kłamstwo trwa nadal. Oby ws Tragedii Smoleńskiej przełamało się szybciej. Te autorytety co to popierały komisje Burdenki - kropka w kropkę ten sam schemat. Fajny tekst pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną