Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Protesty przeciwko Rosji Putina odbywają się regularnie w Warszawie od katastrofy samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku ponieważ Rosjanie wciąż odmawiają wydania Polsce wraku samolotu i czarnych skrzynek i istnieje ciągle wiele wątpliwości, które stoją w sprzeczności do tego, co mówi większość mediów międzynarodowych ( patrz wywiad omawiający ten problem z Antonim Macierewiczem , przewodniczącym sejmowej komisji śledczej).
09.12.2013r.


      To był margines Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada [2013 – przypis mój] , że protestujący podpalili symbol ideologii LGBT w przestrzeni publicznej i jego prowokacyjne, względem katolicyzmu, usytuowanie: metalowa konstrukcja tęczy pokryta sztucznymi kwiatami zainstalowana została , teraz uwaga, na Placu Św. Zbawiciela w Warszawie , naprzeciwko kościoła o tej samej nazwie . I nie stanowi tam ona symbolu przymierza między Bogiem a Jego ludem , ale wręcz przeciwnie, dokładnie odwrotnie: potwierdza to tak artysta, który zaprojektował tę tęczę jak i urząd miasta Warszawy.

      [Zdjęcie płonącej tęczy na portalu francuskim jest podpisane następująco]: „Zrzut” ekranu ze strony www.wpolityce.pl, gdzie widzimy początek podpalenia tęczy LGBT zainstalowanej przed kościołem Św. Zbawiciela.

      W marszu organizowanym przez polskie ruchy nacjonalistyczne były wyłuskiwane i inne incydenty, które dla wielu osobistości niepowiązanych z nacjonalistami stanowiły powód, aby nawoływać do zaniechania marszu i niemanifestowania swojego patriotyzmu tego właśnie dnia.

      Jednak 11 listopada, który oznacza koniec Wielkiej Wojny we Francji, dla Polski jest rocznicą odzyskania Niepodległości Polski po ponad wieku rozbiorów kraju między Prusy (obecnie: Niemcy) , Austro-Węgry i Rosję . Pod koniec wojny , w 1918 roku , Polacy wypędzili niemieckich okupantów i utworzyli, pod wodzą marszałka Piłsudskiego, armię , która przetrwała do 1921 roku ostatecznie wygrywając wojnę z bolszewicką Rosją . Europa często zapomina, że to odrodzona Polska zatrzymała marsz na Berlin Armii Czerwonej, której jawnym celem było szerzenie komunistycznej rewolucji na kontynencie.

      Pomimo wielu obaw co do zorganizowania w dniu 11 listopada w Warszawie szczytu klimatycznego, nie nastąpiła konfrontacja z ruchem " Antifa " i doszło tylko do starć z działaczami skrajnie lewicowymi, gdy zaczęli oni rzucać przedmiotami na maszerujących z dachu budynku mieszkalnego zajętego na dziko.

      Z innych incydentów [odnotować można – przypis mój], że uczestnicy marszu zaatakowali ambasadę rosyjską i podpalili budkę wartowniczą znajdującą się przed wejściem, zanim zostali rozpędzeni przez policję. Protesty przeciwko Rosji Putina odbywają się regularnie w Warszawie od katastrofy samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku ponieważ Rosjanie wciąż odmawiają wydania Polsce wraku samolotu i czarnych skrzynek i istnieje ciągle wiele wątpliwości, które stoją w sprzeczności do tego, co mówi większość mediów międzynarodowych ( patrz wywiad omawiający ten problem z Antonim Macierewiczem , przewodniczącym sejmowej komisji śledczej).

      Wśród śmiesznych anegdot odnotowujemy zabawne oświadczenie Ministra Spraw Wewnętrznych , który, po stwierdzeniu , że konserwatywna, chrześcijańsko-demokratyczna partia Prawo i Sprawiedliwość ( PiS ) Jarosława Kaczyńskiego zorganizowała sobie własny marsz w Krakowie z obawy przed próbą sił [w Warszawie – przypis mój] teraz oskarża PiS i obarcza go odpowiedzialnością moralną za incydenty przy okazji marszu w Warszawie , w które PiS nie był zaangażowany , a po prowokacjach policji z ubiegłego roku, marsz był tym razem słabo zabezpieczony przez policję. Policja, która, zamiast pomagać organizatorom marszu, gdy miałby być stłoczony, reagowała dopiero po fakcie. Ale co się dziwić, że partia rządząca znowu atakuje PiS, które teraz prowadzi o 11 punktów w sondażach?

      Jeśli chodzi o samą tęczę LGBT usytuowaną przy Pl. Świętego Zbawiciela , to została ona zrekonstruowana przez urząd miasta po czterech podpaleniach, których doznała . Tym razem miasto najwyraźniej ułożyło ją z kwiatów „łatwopalnych ". Teraz urzędnicy miejscy zapowiedzieli rekonstrukcję tęczy LGBT z kwiatów niepalnych i nowa tęcza ma powstać w ciągu trzech dni. Prezydent Warszawy, pani Hanna Gronkiewicz - Waltz ( której brakowało niewiele, aby w ostatnim miesiącu została obalona w referendum przed końcem jej kadencji ), obiecała wykonać prace szósty raz na tym „godle” gejów z pieniędzy podatników . Bez wątpienia, bo temat rozpala (:))emocje jeszcze bardziej niż francuski podatek ekologiczny(écotaxe) .

      Tłumaczony tekst został opublikowany w dniu 14 listopada o godz. 10:23 przez Olivier Bault w „Nouvelles de France” (link tutaj: Link)

      Od autorki: jak podkreślałam, nie jestem tłumaczem, ale mam nadzieję, że oddałam ducha notki. Wszelkie wytłuszczenia tekstu pochodzą ode mnie. I niech mi ktoś powie, że Olivier Bault nie jest „nasz”!?

/ossala/Nasze blogi:

Komentarze
#1 | ossala dnia 14.12.2013
Najważniejsze, że się odezwał. Ja się asekurowałam, że francuski jest dla mnie nienauczalny, ale się starałam Grin. Jakiś kontakt się zrodził i z tego się cieszę!
#2 | Kazia dnia 14.12.2013
Ossalo, dostałam odpowiedź na mój list od Pana Oliwiera Baulta
zwrócił on uwagę, że w swoim tekście na końcu porównał tęczę do francuskiej bramki do pobierania myta na autostradzie, te często płoną, jak napisał: "cet arc-en-ciel LGBT brûle encore mieux qu'un portique écotaxe, czyli jeszcze lepiej się pali niż francuska bramka na e-myto."
Smile
#3 | ossala dnia 10.12.2013
Kaziu, dzięki. Jak tylko się jakoś odezwie - daj znać. A może się u nas zaloguje?
P.S. Jestem po kolejnej (chyba siódmej) rozmowie z naszym ZUS. Opadło mi nawet to, czego nie mam Shock
#4 | Artur dnia 10.12.2013
Takie notki są wartościowe bo opisują własne doświadczenia, a nie są spekulacjami na podstawie mrzonek. SuperSmile i już czekam na tekst.
#5 | Kazia dnia 10.12.2013
bardzo ciekawy problem, bo niby wszyscy chcą mieć dobre świadczenia a nikt nie domaga się solidnej informacji o tym co nas czeka i w zasadzie co jest lepsze, co wybrać, OFE czy ZUS. Wybór jest z gatunku jak słusznie zauważył Artur - między dżumą a cholerą ale trzeba się będzie zdecydować.
A poza tym wysłałam na FB do Pana Baulta informację z linkiem o Twoim artykule.
#6 | ossala dnia 10.12.2013
Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach społecznych - wybraliśmy sobie drugi filar. Jak się okazało: szczęśliwie, ten sam, ale o tym w notce.
Mnie było potwornie ciężko po śmierci męża i rok się woziłam ze złożeniem wniosków. Nie mogłam. No co otwierałam jego segregator, to widziałam zdjęcie z dyplomu Politechniki i zamykałam te bolesne papiery.
W końcu się przełamałam, skompletowałam dokumenty i tego samego dnia wystąpiła do ZUS i OFE o świadczenia. Uprzedzając nieco treść notki: środki otrzymane z OFE wsiąkły jak w gąbkę (tj. w debet na koncie, z czynszem jestem na bieżąco, itd.). Papiery w ZUS-ie są nietknięte, bo "jest bardzo dużo wniosków".
Za jakieś 17 mld premii - no nie ma kto tych wniosków obrabiać!!!
Napiszę, bo to jest warte uwagi.
Nie wiem, które z nich jest w Twojej ocenie dżumą a które cholerą, ale ja, zgadzając się z Tobą, wybieram tę chorobą, którą przypisałeś OFE.
#7 | Artur dnia 10.12.2013
Ossala a to będzie ciekawy tekst bo obaj ekonomiści z którymi ostatnio przeprowadzałem wywiady zarówno dr Mech jak i dr Szewczak uważają że to wybór jak między dżumą a cholerą - ciekawi mnie Twoja analiza i doświadczenia. Pozdrawiam
#8 | ossala dnia 10.12.2013
Na pewno powstanie coś o wilkach. Chwilowo szykuję tekst (bo jestem na bieżąco) o różnicy ZUS contra OFE. Znaczy się będzie o pani Krysi (Zus) i profesjonalnej, szybkiej obsłudze w OFE. Daleka jest od zachwytu, nie wiem, ile byłoby tych pieniędzy, gdyby nie wysokie koszty obsługi... Rzecz nie w tym. A oba wnioski (wniosek o rentę rodzinną na dziecko po ojcu i wniosek o wypłatę zgromadzonych przez śp. pamięci męża w OFE) złożyłam jednocześnie. Powiem tak: byłoby nawet zabawnie, gdyby to nie było takie smutne... Z tym państwowym Zus-em.
#9 | Wojciech Franciszek D dnia 09.12.2013
Ciekawe z tymi łatwopalnymi kwiatami , to igranie z ogniem Smile

Co do wilków , sugeruje a nawet proszę o notkę na temat miłości tej Smile
( a może odwrotnie proszę/sugeruję)
Pozdrawiam
#10 | ossala dnia 09.12.2013
Kazia, dzięks. Artur: i tak trzymać!
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną