Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Na wstępie chcę i muszę napisać, że to dla mnie zaszczyt i ogromna przyjemność przystąpić do Was. Ja lubię pisać, czasem do szuflady, czasem gdzieś publikuję swoje opowiadania, udało mi się nawet wydać książkę. Ot, takie babskie (w najlepszym tego słowa) opowieści.
07.12.2013r.


      Na wstępie chcę i muszę napisać, że to dla mnie zaszczyt i ogromna przyjemność przystąpić do Was. Ja lubię pisać, czasem do szuflady, czasem gdzieś publikuję swoje opowiadania, udało mi się nawet wydać książkę. Ot, takie babskie (w najlepszym tego słowa) opowieści.

      Jednak do zaistnienia jako bloger w sieci pchnęło mnie nie co innego jak to, co wydarzyło się w dniu 10.04.2010 r. nad Smoleńskiem. Dalsze zdarzenia, które, w mojej ocenie, są ewidentnym dowodem rozpadu państwa jako takiego i jego struktur – były tym ostatecznym przyczynkiem do blogowania.

      Wybrałam Salon24, o którym się wiele mówiło w mediach. Niestety, podjęłam tam merytoryczną, krytyczną polemikę z blogerką, co do której nie miałam pojęcia, że polemizować z nią nie wolno. Zablokowano mi konto niby na tydzień, ale na bycie trochę wolnym – tym razem ja nie wyraziłam zgody tym bardziej, że w mojej polemice nie było wulgaryzmów czy chamstwa, tylko linijka, po linijce wyłuszczyłam nietykalnej blogerce, że się myli, zwłaszcza co do mnie i nie wiem dlaczego pisze o radości wszystkich Polaków z wyboru tego a nie innego kandydata na urząd prezydenta RP.

      Niejako więc sama się wyprowadziłam z S24 i trafiłam na portal niepoprawnych. Tam piszę nieustannie, z małymi przerwami na ogarnięcie kataklizmów osobistych, od ponad dwóch lat.

      Na niepoprawni.pl zaglądałam we wszystkie notki zamieszczane przez pomniksmolensk aż w końcu zdecydowałam się zagościć tu na dłużej. Ufam, że uda nam się ze sobą oswoić :), bo jednoczy nas troska o Polskę, niezgoda na kłamstwo i podłość, na niszczenie wartości, w które gorąco wierzymy i które stanowią o naszej narodowej tożsamości a także, i to chyba najważniejsze, dążenie do prawdy i wyjawienie okoliczności, w których zginął Prezydent RP, Lech Kaczyński wraz z towarzyszącymi mu dziewięćdziesięcioma pięcioma osobami.

      Mieszkam na stałe we Francji i sama wychowuję 17-letnią córkę. Nie zmienia to faktu, że śledzę na bieżąco to, co dzieje się w Polsce i nigdy nie stanie mi się to obojętne, bo w Polsce są moje korzenie. Postaram się podsuwać nowinki z Francji, zwłaszcza te, w których jest mowa o naszym kraju. Poza tym odkryłam trochę miejsc w sieci, z których można przede wszystkim wywnioskować, że zjawisko tzw. drugiego obiegu nie jest cechą jedynie polskiej informacji :).

      Mało tego, znalazłam francuskiego dziennikarza, który bardzo wiernie pisze o wszelkich wątpliwościach dotyczących tragedii z 10.04.10 i postaram się właśnie jemu poświęcić kolejną notkę, bo ze wszech miar na to zasługuje. Innymi słowy: mamy „swojego” człowieka w Paryżu.

      Pozdrawiam wszystkich ufając, że nie będziecie się nudzić (za bardzo :)) przy lekturze moich wpisów.

/ossala/Nasze blogi:

Komentarze
#1 | ossala dnia 07.12.2013
Już nad nim ślęczę. Niestety, nie jestem tłumaczem i niuanse języka francuskiego rozkładają mnie czasem na łopatki, ale się nie poddaję :-)
#2 | Vitek Skonieczny dnia 07.12.2013
Z niecierpliwoscia czekam na Twoj Debiut u nas.
#3 | Kazia dnia 07.12.2013
O płonącej tęczy? świetnie, francuskie spojrzenie na rzeczywistość bywa bardzo zabawne. No to czekam z zapartym tchem na Twój jutrzejszy tekst Smile pozdrawiam
#4 | Artur dnia 07.12.2013
na pewno będzie ciekawe Smile
#5 | ossala dnia 07.12.2013
Vitek, dzięki. Swoją nieobecnością na S24 się nie martwię tym bardziej, że sama sobie poszłam :-). Taka była moja suwerenna decyzja. Bo mi to konto w końcu (po tygodniu kary) jednak odblokowali, mało tego, zaprosili do dalszej współpracy... Koń by się uśmiał.
P.S. Też mam nadzieję, że mi coś zilustrujesz. Aktualnie tłumaczę na polski tekst, który się ukazał na francuskim portalu o płonącej na Pl. Zbawiciela tęczy. Przerzuciłam go tylko oczami a już się ubawiłam.
#6 | Vitek Skonieczny dnia 07.12.2013
Witaj Ossala! Nie martw sie, ze juz nie piszesz dla Salon24 ...dopiero teraz weszlas na Salony!!!! Mysle, ze sa dwie rzeczy, ktore juz nas lacza: Klamstwo i Prawda. Otym tez sa moje rysunki. Bedzie mi milo jezeli kiedys skomentuje rysunkiem Twoj artykul. Rozgosc sie i czuj sie jak u siebie w domu. Pozdrawiam - Twoj czlowiek w Sydney, Wink.
#7 | Artur dnia 07.12.2013
O to jak GW po nim jedzie znaczy nasz człowiek Smile. Pozdrówka
#8 | ossala dnia 07.12.2013
Bardzo mi miło. Wczoraj, chcąc uaktualnić dane o wspomnianym dziennikarzu trafiłam na ostrą krytykę jego artykułów, gdzie? No, gdzie? Na internetowych stronach znanej skąd inąd, a jakże GW. Sama notka jak komentarze pod nią upewniły mnie w przekonaniu, że jest "nasz". Będzie o nim jeszcze dziś Smile
#9 | Kazia dnia 07.12.2013
Dzień Dobry Smile cieszę się że jesteś z nami.
Zapowiedź polsko-francuskich notek brzmi wspaniale i nudzić się na pewno nikt nie będzie, Jak spojrzysz na nasze blogi to zobaczysz, że każdy ma swój cel, każdy został założony z jakąś myślą. Odrębne światy jak zauważył Artur.
Pozdrawiam
#10 | Artur dnia 07.12.2013
Witamy i czuj się jak u siebie. Mamy bardzo dobrych blogerów, i choć na razie nie jest ich wielu (Twój blok to szczęśliwie dziesiąty), to każdy z nich tworzy tutaj swój unikalny świat. Miło będzie zagościć w Twoim, a dla nas to wielki zaszczyt. Pisz i nie oglądaj się za siebie Smile. Pozdrawiam serdecznie
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną