Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Nie ma wątpliwości, że będziecie świadkami dalej idących działań ze strony trzonu represyjnego; będzie się tak działo dlatego, że żaden uczony nie zajmuje się merytorycznie tą sprawą. Nikt, kto zapoznał się z pełną dokumentacją sprawy smoleńskiej nie uważa, że wersja pana Millera i MAK-u mogłaby być na tym poziomie naszych badań brana pod uwagę.
06.12.2013r.


      Dwa dni temu "Nasz Dziennik" ujawnił informacje dotyczące konkretnych zaniedbań MSZ i ambasady polskiej w Moskwie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Błędy i uchybienia w działaniach Radosława Sikorskiego podsumowali w obszernym dokumencie dwaj prokuratorzy; J. Gacek i M. Machniak. Podczas swojego wystąpienia pan poseł Macierewicz skoncentrował się na trzech grupach problemów dotyczących katastrofy pod Smoleńskiem.

      Te problemy powinny skończyć się aktem oskarżenia i postawieniem przed Trybunałem Stanu pana Radosława Sikorskiego. Po pierwsze ze względu na fakt, że pan Sikorski odpowiedzialny był za poinformowanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego o jednoznacznym komunikacie Rosjan o tym, że lotnisko jest nie nadaje się do lądowania. I owszem - MSZ przekazało tę informację do wszystkich urzędów... poza urzędem Prezydenta RP - przypomniał pan Poseł. Oficjalna informacja została przekazana na dwa dni po tragedii. MSZ nie poinformował również strony rosyjskiej o planowanym wylocie prezydenta do Katynia aż przez dwa i pół miesiąca; choć on sam dostał taką informację już w grudniu 2009r. Min. Hanzlig, od którego Sikorski ją otrzymał, opatrzył ją dodatkowo notą, w której zasugerował, że rosyjska strona będzie chciała grać sprawą katyńską. Prezydent Lech Kaczyński bowiem zdawał sobie sprawę, że ta wizyta może być wykorzystana do poróżnienia prezydenta i premiera, dlatego tym usilniej prosił o możliwie najdokładniejsze jej przygotowanie. Jednakże brak przepływu informacji między ministerstwami Polski i Rosji umożliwił niezwykłą swobodę gry politycznej ze strony rosyjskiej. Wielokrotnie w prasie powtarzano, że strona rosyjska nic nie wiedziała o tym, że prezydent się wybierał do Katynia. Było to zatem jedno z najbardziej skutecznych narzędzi obniżania prestiżu państwa Polskiego i poziomu zabezpieczenia i przygotowań.

      Najbardziej przejmującą kwestią, którą poruszył pan Poseł, rzucającą zupełnie nowe światło na sprawę, jest fakt zmieniania treści depesz przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, będące pośrednikiem korespondencji między rządem Polski a rządem Federacji Rosyjskiej. Prokuratorzy Machniak i Gacek dotarli do dokładnych informacji na temat wersji pierwotnych i wersji przetworzonych. Pan Poseł wyliczał: - BOR zamówiło samochód pancerny dla prezydenta, ale depesza którą przesłało MSZ, mówiło już o samochodzie dla VIPów. Kwestia zaś usytuowania strzelców wyborowych chroniących prezydenta, całkiem zniknęła z depeszy. Rola pana Ministra Sikorskiego nie ogranicza się wyłącznie do abdykacji z naszych suwerennych praw do rozwiązania tej tragedii. Polegała ona wręcz na posunięciu się do systemowego, świadomego działania na szkodę prezydenta. Jak to możliwe? - pytał.

      Na zakończenie wywodu zapewnił: - Nie ma wątpliwości, że będziecie świadkami dalej idących działań ze strony trzonu represyjnego; będzie się tak działo dlatego, że żaden uczony nie zajmuje się merytorycznie tą sprawą. Nikt, kto zapoznał się z pełną dokumentacją sprawy smoleńskiej nie uważa, że wersja pana Millera i MAK-u mogłaby być na tym poziomie naszych badań brana pod uwagę. Jednakże wersja ta w międzynarodowym dyskursie wciąż jest wersją oficjalną, jako wyraz oficjalnego stanowiska Rzeczypospolitej Polskiej. Proszę się na to przygotować, że dopóki ta umowa jest pełnoprawna, nic się nie zmieni.

      Widać jednak wyraźnie, nie tylko po tym spotkaniu, niezwykłe owoce badań polskich i zagranicznych niezależnych naukowców; mamy nadzieję, że działań tych będzie coraz więcej, a każda kolejna konferencja będzie nas zbliżać do poznania pełni zdarzeń.


/Magdalena Pawlak tekst i zdjęcia. Wideo: Krakowski Klub Wtorkowy/
Nasze blogi:

Komentarze
#1 | Kazia dnia 06.12.2013
wspaniale Ossalo, mamy sporo czytelników pośród Polonii z Francji też choć więcej z Kanady. Sama jestem ciekawa czy nas czytają i co o nas sądzą, a pomysł na notkę masz doskonały.
#2 | ossala dnia 06.12.2013
Ja będę go polecała po polsku. To ciekawy człowiek. On pisze po francusku a ja się zobowiązuję zamieszczać linki do jego artykułów (dla tych, dla których francuski nie jest zbiorem przypadkowych liter i akcentów Grin, a wierzę, że i tacy są) jak również będę najważniejsze fragmenty jego notek tłumaczyć na polski. U niego na stronie chcę się zalogować i pisać po francusku Smile. Damy radę.
#3 | Artur dnia 06.12.2013
Ossala naszym problemem jest niestety brak wersji anglojęzycznej, choć mamy Smolensk Crash Report i kilka anglojęzycznych materiałów. Taka wersja anglojęzyczna jest w planach. Ale nie na wszystko starczy czasu. Pozdrawiam
#4 | ossala dnia 06.12.2013
Muszę jak najszybciej puścić notkę o tym dziennikarzu. Może uda mi się nawiązać z nim kontakt, może on zna stronę pomniksmolensk? Bardzo jestem tego ciekawa...
#5 | Artur dnia 06.12.2013
Ossala - nie zawiedziesz już czytałem Smile pozdrawiam
#6 | ossala dnia 06.12.2013
Dziękuję. Mam nadzieję, że nie zawiodę. Przygotowuję obiecaną we wpisie powitalnym notkę o tym francuskim dziennikarzu, który pisze o Polsce "pod prąd" głównego nurtu informacyjnego. Może i jest Wam znany, nie wiem, ale facet budzi mój podziw.
#7 | Artur dnia 06.12.2013
Przepraszam że w tym miejscu - mogę już oficjalnie napisać że właśnie nasza Redaktor Naczelna zgodziła się na otwarcie bloga Ossali. Zatem WITAJ! Reszt ślę mailem. Na pewno będziesz dla nas ogromnym wzmocnieniem i nasza społeczność jak i portal zyska na Twojej obecności. Dla nas najważniejszy jest portal i szacunek wzajemny użytkowników nawet jeśli mamy odmienne poglądy na pewne detale. Pozdrawiam serdecznie.
#8 | Artur dnia 06.12.2013
Magda - a co myślałaś Smile ze statystyk wynika że w Krakowie mamy najwięcej czytelników. To miłe, pozdrawiam raz jeszcze
#9 | Artur dnia 06.12.2013
RO - wiele osób na to ciężko pracuje, niektóre widać bardziej na portalu inne pozostają lekko w cieniu. Ale to zasługa całej grupy uparciuchów. Oby tak było dalej, pozdrawiam
#10 | Artur dnia 06.12.2013
Ossala - witaj. Bardzo się cieszę. Resztę napisałem w mailach, pozdrawiam serdecznie
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną