Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

W świetle zgromadzonego materiału graficznego - głównie zdjęć i filmów można prześledzić, w jaki sposób miejsce to zmieniało się w czasie. Już w pierwszych godzinach po tym tragicznym zdarzeniu doszło do przemieszczeń elementów samolotu z miejsca ich pierwotnego położenia, w myśl zakładanych przyczyn „katastrofy” jakimi miały być błędy pilotów.
02.12.2013r.

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | longbeach dnia 02.12.2013
Fotoamatorze. Przyglądam się zdjęciu stopionego miejscowo przewodu. Wygląda mi to jakby przewód pękł w izolacji i ekranie co spowodowało powstanie łuku elektrycznego, który to łuk wydzielając wiele ciepła spowodował rozerwanie metalowej? osłony przewodu i stopienie samego przewodu i izolacji. Coś w rodzaju spawarki. Zauważyłem ponadto, że patrząc wzdłuż przewodu na lewo widoczne jest lokalne zdarcie osłony przewodu i osmalenie końcówek.
To wszystko dzieje się w pobliżu elementu, na którym widać ślady wysokiej temperatury.
Dlaczego przewód pękł w izolacji i dlaczego ekran przewodu jest zdarty? Pęknięcie można wytłumaczyc nagłym, bardzo silnym szarpnięciem. Lokalne zerwanie ekranu mozna wytłumaczyc tym jakby na ten fragment skierowany został strumień gazów o bardzo wysokim ciśnieniu. Uderzające podobieństwo do myjki power washer. Moim zdaniem to skutki działania gazów powstałych w czasie eksplozji niewielkiego ładunku.
Pozdrawiam Longbeach
#2 | fotoamator dnia 01.12.2013
Longbeach

Na to wygląda. Ślady są bardzo charakterystyczne. Zastanawia mnie jeszcze to przepalenie przewodu. Tak topi się elektryka. No i dlaczego zniknęła osłona jednego z przewodów ?
#3 | Regnorum Occasus dnia 01.12.2013
Cześć

Nie podoba mi się ten zwisający biały przewód z prawej strony jednego zdjęcia.
I to pudełko, które leży na centro-płacie.
Przewód ma kolor biały, a w instalacji samolotowej chyba są wykorzystane przewody bezhalogenowe w kolorze szarym.
Ciekawe co to jest.
To co oznaczyłeś „?” przy zdjęciu grodzi wygląda mi na jakąś płachtę do zamaskowania prac blacharskich.
Ta płachta jest tez widoczna na filmie 1.24 klatka 854 oraz dziwne trzy zwisające przewody na tle okrągłego otworu w kesonie.
Potem na zdjęciu IMG0617( to z pociętymi drzewami ) już ich nie ma.
IMG0617 ustawiłbym jako pierwsze a potem to z poranka 11.04, ponieważ widać już przyciętą grodź, a na poprzednim jest jeszcze poszarpana od wybuchu.
Popatrz teraz na schemat ładunków punktowych z mojego poprzedniego opracowania, puzzle zaczynają się składać w całość.

Pozdrawiam
#4 | longbeach dnia 01.12.2013
Fotoamatorze nareszcie mamy komplet zdjęć pozwalających na potwierdzenie Pańskich i równiez moich hipotez z poprzedniego Pańskiego artykułu (nr 41). Tak jak Pan przypuszczał zdetonowano niewielki adunek o czym dodatkowo świadczy kształt przewodów hydrauliki, rozerwanie połączenia nitowanego wzdłuz linii nitów oraz rozłączenie przegubu napędu wałka pozycjonowania klap.
Dodatkowo potwierdza to tezę, którą pozwoliłem sobie przedstawić we wpisie pod artykułem 41 a dotyczącym zablokowania kontroli synchronizacji ruchu klap. Po utracie połaczenia obydwa napedy wykonywały ruch tyle, że napęd prawy stał w miejscu natomiast główny wał napedowy wykonywał obroty. Więc prymitywny układ kontrolny sygnalizował, że wszystko jest OK.
Teraz warto zająć się sprawami akustyki bo jak na ostatniej konferencji stwierdzono w szczegółowa analiza zapisów akustycznych odsłonić może fakty zupełnie pominięte i potwierdzić bardzo zaawansowane hipotezy sposobu niszczenia samolotu.
Pozdrawiam Longbeach
#5 | Artur dnia 01.12.2013
Tak i to mnie trzyma przy życiu, a chłopcy mają cykora, wystarczy wspomnieć przepychanki jakie miały miejsce kiedy próbowano ustalić który z nich "zidentyfikował" głos niby gen. Błasika w kokpicie. Oj będzie trzeba kiedyś to zweryfikować.
#6 | fotoamator dnia 01.12.2013
Artur, gorzej, jeśli zauważyła. Gorzej oczywiście dla komisji, bo czas rozliczenia jej pracy przyjdzie na pewno a wtedy już sąd będzie ustalał kto za co odpowiadał.

Pozdrowienia !
#7 | Artur dnia 01.12.2013
Fotoamator - i co mnie szokuje, że polska (??) komisja nic nie zauważyła... Pozdrawiam
#8 | fotoamator dnia 01.12.2013
Jacku, niestety czas działa na korzyść mistyfikatorów, którzy mogą robić z wrakiem co tylko zechcą.

Kaziu , wiele bym dał za dostęp do zdjęć wykonanych przez Rosjan i KBWL

Artur, jak zapewne zauważyłeś to tylko jeden element (centropłat prawy). Zamierzam przeanalizować również inne. To niestety trwa, ale wydaje mi się, że jest to sensowne, bo powstaje baza nieścisłości, które ktoś kiedyś będzie musiał wyjaśnić przed sądem.

Pozdrowienia dla Was !
#9 | Artur dnia 01.12.2013
Ciekawe co to za pręt czy jak piszesz osłona przewodu. Ewidentnie widać że posprzątali, i w dodatku selektywnie... Masz oko sokole. Pozdrawiam - dla mnie rewelacja.
#10 | Kazia dnia 01.12.2013
Fotoamatorze, zauważ że posługujesz się zdjęciami dostępnymi w sieci a mimo to znajdujesz na nich ewidentne dowody. To jakież są na zdjęciach nieupublicznionych? Ślady po działaniu wysokiej temperatury nawet osoby niechętne muszą skłonić do uznania tezy o wybuchu za fakt. No chyba że mamy do czynienia z sektą. Ta niczego nie przyjmuje bo "wierzy". "Wierzy" w brzozę i koniec. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną