Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Komenda Główna oraz Naczelna Rada Strzelecka Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej wyrażają stanowczy protest wobec zastosowania tekstu Zygmunta Baumana w teście z języka polskiego w czasie próbnej matury w listopadzie 2013. Domagamy się pociągnięcia do odpowiedzialności osób odpowiadających za tak haniebny czyn.
28.11.2013r.


   „Myślałem, że wraz z odrodzeniem Polski materialnym i duchowym, Polska odradzać się zacznie, że wyzbywać się zacznie tchórzostwa i wyzwalać się zacznie od pracy agentur, że przestanie pracę dla obcych uważać za najrozumniejszą pracę dla Polski.”
Marszałek Józef Piłsudski


PROTEST


   Komenda Główna oraz Naczelna Rada Strzelecka Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej wyrażają stanowczy protest wobec zastosowania tekstu Zygmunta Baumana w teście z języka polskiego w czasie próbnej matury w listopadzie 2013. Domagamy się pociągnięcia do odpowiedzialności osób odpowiadających za tak haniebny czyn.

   Zygmunt Bauman, w latach 45-53 oficer Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czynnie zwalczał polskie podziemie niepodległościowe, stawiające opór sowietyzacji i komunizacji Polski. Do dziś ten stalinowski oprawca w żaden sposób nie tylko nie przeprosił i nie wyraził skruchy za swoje zbrodnicze działania, ale dalej próbuje relatywizować nie tylko swoje postępowanie, ale także czyny powołanego przez Rosję Sowiecką, całego aparatu represji, opartego o NKWD i podległe mu polskie formacje kolaboranckie, jak np. UB czy Informacja Wojskowa. Proces eliminacji polskich elit niepodległościowych, w którym czynny udział po zakończeniu II Wojny Światowej brał Zygmunt Bauman, choć do dziś nie został właściwie rozliczony przez III RP, jest już na tyle ujawniony i udokumentowany, że nie pozostawia żadnej wątpliwości w kwestii jego nie tylko moralnej, ale i prawnej oceny. W tym kontekście użycie „utworu” p. Baumana jako materiału do analizy dla polskich maturzystów uważamy za wyjątkowo obraźliwe i uwłaczające dla wszystkich polskich bohaterów, którzy na przestrzeni całego wielowiekowego istnienia narodu polskiego walczyli o jego istnienie, wolność i suwerenność.

   W roku 150-tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, w obliczu nadchodzącej w przyszłym roku 100-tnej rocznicy czynu legionowego, zdecydowanie protestujemy przeciwko stawianiu za wzór czy autorytet polskiej młodzieży zdrajców i prześladowców polskich patriotów. Osób, które nie tylko nigdy nie wyrzekły się swoich zbrodni, i za nie choćby nie przeprosiły, ale które czynnie popierają dzisiaj działania będące w swej istocie zwalczaniem polskości i patriotyzmu.

   Celem każdego narodu i państwa powinno być takie kształtowanie własnej młodzieży, aby zdawała ona sobie sprawę z wartości niepodległości i suwerenności, aby była przygotowana do pracy i ewentualnego poświęcenia na jej rzecz. Stawianie młodzieży za wzór takich kreatur jak Zygmunt Bauman, może być odebrane wyłącznie jako świadome działanie na szkodę Niepodległej Rzeczypospolitej.

   Polegli Żołnierze Niepodległej przewracają się w grobach!

W imieniu Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej
Komenda Główna:

mł. insp. ZS Paweł Wasążnik – Komendant Główny
st. insp. ZS Marek Olczyk – Szef Sztabu
st. insp. ZS Eugeniusz Szczepański – członek KG ZSR

Członkowie Naczelnej Rady Strzeleckiej ZSR:


st. kompanijny ZS Eligiusz Wirwiński
kompanijny ZS Andrzej Pocztański
st. sierż. ZS Jan Giefert
sierż. ZS Beata Olczyk
sierż. ZS Jakub Grobelski
/Magdalena Warych/Nasze blogi:Komentarze
#1 | Kazia dnia 28.11.2013
Artur - żeby ONI jeszcze czuli przynależność do jakiegokolwiek narodu... przecież to bezpaństwowcy i interkomuniści. Magda, dobry pomysł, trzeba nagłaśniać, skandal totalny. Z tym, że o ile pamiętam kilka lat temu na maturze analizowano tekst Żakowskiego i Michnika. I wtedy szkoda że nikt też nie zaprotestował. I ciekawe że zawsze są to lewackie teksty a nie takiego Cejrowskiego, Reszczyńskiego czy wyważone analizy autorstwa dr E. Fedyszak-Radziejowskiej. Jacek, dobry pomysł...
Pozdrawiam.
#2 | Artur dnia 28.11.2013
Gratuluję czujności. Matura: Żakowski, Bauman takich teraz mamy wieszczów narodowych. Ręce opadają. Pozdrawiam ZSR.
#3 | Jacek Mruk dnia 28.11.2013
Magda
Szkoda że nie ma petycji pod którą można by wyrazić swoje poparcie.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną