Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Polecam zagrane z wirtuozerią partie gitarowe, swoiste dialogi pomiędzy gitarami i klawiszami, i bardzo nastrojowe wokale. Mam nadzieję, że nie zrazi nikogo język węgierski, a jak tylko zdobędę wersję anglojęzyczną przedstawię ją w osobnym wpisie. Zapraszam na jesienne granie z EAST.
24.11.2013r.EAST - Hűség. Hungaroton 1982, Producent: Dabo Ferenc. Tracklista: Hűség, Keresd önmagad, Mágikus erő, Én voltam, A végtelen tér öröme, Újjászületés, Ablakok, Vesztesek, Felhőkön sétálv, Várni kell


      Mało który zespół bloku wschodnioeuropejskiego wywarł tak znaczny wpływ na mój gust muzyczny jak węgierski EAST. Zespól dziś uznawany za klasyka rocka progresywnego, doceniony po latach. Niestety zarówno winyl jak i CD posiadam w języku rodzimym, więc nie ma możliwości zaprezentowania wersji tekstowej. Ale istnieje limitowane wydanie płyty winylowej w wersji anglojęzycznej. Płyta jest czymś w tamtych czasach zupełnie wyjątkowym, i w przeciwieństwie do klasyków rocka progresywnego po latach nie straciła na świeżości brzmienia. Niesamowite nastroje, klimat jesieni, diamentowe ptaki, poszukiwanie miłości, cierpienie i oczekiwanie. A wszystko na płycie która wtedy w 1982 roku wyprzedziła swoją epokę o dziesiątki lat. Polecam zagrane z wirtuozerią partie gitarowe, swoiste dialogi pomiędzy gitarami i klawiszami, i bardzo nastrojowe partie wokalne. Mam nadzieję, że nie zrazi nikogo język węgierski, a jak tylko zdobędę wersję anglojęzyczną przedstawię ją w osobnym wpisie. Zapraszam na jesienne granie z EAST.
/Lamus/

Nasze blogi:
Komentarze
#1 | Lamus dnia 24.11.2013
Bardzo dziękuję, również za wszystkie lajki na FB - to dla mnie wielki zaszczyt. Dziękuję Arturowi za wstawianie moich wpisów i komentarzy - z pewnych względów sam tego nie mogę robić. Pozdrawiam wszystkich czytelników i zapraszam na mój blog.
#2 | Kazia dnia 24.11.2013
Warto powspominać nie tylko słuchając poważnych debat ale i zapoznać się z tak dobrą muzyką. Pod zalinkowanym wpisem jeden z polskich fanów zespołu wspomina wizytę w "domu terroru" w Budapeszcie i życzliwość mieszkańców stolicy. Lamus, Twój blog jest wyjątkowym miejscem nie tylko na pomniku....
#3 | Lamus dnia 24.11.2013
Bardzo dziękuję, tak ale początek jest nieco ostrzejszy, później jednak klimat nostalgiczny bierze zdecydowanie górę by osiągnąć apogeum w Varni Kell. Wkrótce zaprezentuję ich pierwszy album, może brzmieniowo nieco mniej dojrzały choć równie doskonały i nastrojowy. W tym składzie nagrali trzy godne uwagi płyty z czego jedna jest instrumentalna. Później po odejściu Miklosa Zareczky nagrali bardzo dobry album Resek a Folon, jednak mimo kilku bardzo dobrych utworów nie dorównuje poziomem Huseg i Jatekok. Warto wspomnieć że EAST grają do dzisiaj, mało tego są nam chyba bliscy ideologicznie - ot choćby tutaj: http://www.youtub...-vBfcfJ-0s pozdrawiam
#4 | Kazia dnia 24.11.2013
Energetyczne i nostalgiczne jednocześnie. Lamusie, warto nie tylko pamiętać o wspólnych polsko-węgierskich tradycjach ale i przypomnieć całkiem niedawne fascynacje. Fantastyczny zespół. Słuchając go można sobie wyobrazić V.Orbana który w dżinsach i z dłuższymi włosami jedzie na koncert do Jarocina Smile Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną