Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Ja, jako Polka, sercem oddana Ojczyźnie, nie widzę takiej sytuacji, w której mogłabym działać na rzecz wroga, działać na szkodę mojego Państwa. Tak też, swoim działaniem w „S”, modlitwą za Ojczyznę, życiem politycznym oraz innymi ważnymi zasługami kierowali się bł. ks. Popiełuszko i Prezydent Kaczyński.
21.10.2013r.


     
„Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy” ~ bł. ks. Jerzy Popiełuszko

„Każdy naród walczący o niepodległość ma szansę. Gdybyśmy patrzyli na to stosunkiem sił, nie byłoby dziś wolnej Gruzji, nie byłoby też zresztą wolnej Polski.”~ śp. Lech Kaczyński

      Nie powinny Państwa dziwić powyższe cytaty. Tak samo, jak nie powinno dziwić pytanie: Co ma wspólnego bł. ks. Jerzy Popiełuszko ze śp. prof. Prezydentem Lechem Kaczyńskim? Właśnie takie pytanie przyszło mi do głowy w 29. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Popiełuszki.

      Te dwie postaci nie są nam obce. Każdy dobrze ich kojarzy nie tylko z działań w NSZZ Solidarność czy w walce o wolność i o Polskę. Jerzy Popiełuszko jak i zarówno Lech Kaczyński zostali zamordowani w służbie Ojczyzny, dlatego, że marzyła im się Polska wolna, taka, w której każdy Polak czułby się bezpiecznie. Polska dla nich, tak samo jak dla nas, była matką, dla której trzeba walczyć o bezpieczeństwo. Tak też czynili... każdemu dobrze znane msze św. za Ojczyznę księdza Popiełuszki lub czczenie Ojczyzny różnymi rocznicami związanymi z historią, które praktykował Prezydent Kaczyński.

     JERZY POPIEŁUSZKO: został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, dnia 19 października 1984 roku, za miłość do Ojczyzny, za walkę o wolność, za wiarę w Boga, za Patriotyzm.

     LECH KACZYŃSKI: został zamordowany w Smoleńsku przez osoby dobrze nam znane, dnia 10 kwietnia 2010 roku, za miłość do Ojczyzny, za walkę o wolność, za wiarę w Boga, za Patriotyzm.

Czym dzisiaj jest dla nas- Polaków patriotyzm?

      Jest to kwestia bez wątpienia indywidualna. Ale patrząc na przebieg historii od roku 966 aż do teraz, przede wszystkim patriotyzm to odwaga, która w sytuacjach niebezpiecznych każde nam nawet zginąć. Jest wiele osób, które wyraziły swoją miłość do Polski przez śmierć... tutaj można by było wymieniać godzinami, bez końca, i tak znalazłby się jeszcze ktoś, kogo można by było dopisać do listy Patriotów.

      Ale wracając do tematu. Ja, jako Polka, sercem oddana Ojczyźnie, nie widzę takiej sytuacji, w której mogłabym działać na rzecz wroga, działać na szkodę mojego Państwa. Tak też, swoim działaniem w „S”, modlitwą za Ojczyznę, życiem politycznym oraz innymi ważnymi zasługami kierowali się bł. ks. Popiełuszko i Prezydent Kaczyński.

      Chodzi o to, by kochać Polskę i chcieć dla niej jak najlepiej, walczyć o wolność, aż do skutku i nie bać się śmierci, jeżeli chodzi o nasz kraj. Czym by była Polska, bez ludzi w niej zakochanych? Myślę, że na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam- sumiennie.
Myślę, że stwierdzenie: Lech Kaczyński to drugi Jerzy Popiełuszko jest w stu procentach trafne. Tak samo kochali nasz kraj, walczyli o wolność i za swoje działania, które miały na celu poprawę sytuacji w kraju, zostali zamordowani w służbie Ojczyzny... za Patriotyzm.

     Pamiętajmy o Bohaterach, o Patriotach, w końcu każdy z nas może być takim Bohaterem, a przede wszystkim módlmy się za Ojczyznę- naszą piękną Polskę, by wolność wolnością była, a nie tylko pustymi słowami.

/Ewa Piechocka/

Nasze blogi:

Komentarze
#1 | Ewmaiga dnia 22.10.2013
Arturze, dziękuję Smile i pozdrawiam serdecznie Smile
#2 | Artur dnia 22.10.2013
I o to chodzi Smile pozdrawiam
#3 | Ewmaiga dnia 21.10.2013
Dziękuję Kaziu Smile
#4 | Kazia dnia 21.10.2013
Piękny tekst Ewa, po Twoim wywodzie porównanie jak najbardziej zasadne. Świetnie piszesz. Z takim patosem a szczerze. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną