Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

28 września 2013 roku w miejscowości Barut, położonej na granicy woj. śląskiego i opolskiego, miały miejsce uroczystości związane z 67. rocznicą zbrodni komunistycznej na żołnierzach NSZ z oddziału Henryka Flamego ps. Bartek. To właśnie tutaj, w tak zwanym Śląskim Katyniu, we wrześniu 1946 r. funkcjonariusze UB-NKWD zamordowali żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, którzy zostali zwabieni obietnicą wyjazdu na Zachód. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją i wysłuchania wypowiedzi dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka.
01.10.2013r.


    28 września 2013 roku w miejscowości Barut, położonej na granicy woj. śląskiego i opolskiego, miały miejsce uroczystości związane z 67. rocznicą zbrodni komunistycznej na żołnierzach NSZ z oddziału Henryka Flamego ps. "Bartek". To właśnie tutaj, w tak zwanym "Śląskim Katyniu", we wrześniu 1946 r. funkcjonariusze UB-NKWD zamordowali żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, którzy zostali zwabieni obietnicą wyjazdu na Zachód. Ubecka prowokacja powiodła się i na terenie województwa opolskiego doszło do masowych mordów. Domniemane miejsca zbrodni na żołnierzach "Bartka" to okolice tzw. zameczku Hubertus, położonego między miejscowościami Dąbrówka i Barut oraz okolice Łambinowic. Badania wciąż trwają.

    Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją i wysłuchania wypowiedzi dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka. W uroczystościach wzięła udział również delegacja Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej.


    Pamięci ofiar zbrodni komunistycznej - żołnierzy NSZ z oddziału Henryka Flamego ps. "Bartek", Barut 28.09.2013 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.

/Magdalena Warych/
Nasze blogi:Komentarze
#1 | Administrator dnia 01.10.2013
...aż boczne pasy się poddały... i schowały Smile
#2 | Kazia dnia 30.09.2013
Nie ograniczaj się, robisz bardzo dobre relacje. Lubię je oglądać. I nikogo nie pomijaj, takie zdjęcia są unikalne, zwłaszcza ze świadkami tamtych wydarzeń.
Magda, i Twoja zapowiedź - fantastyczna! Z ogromną uwagą obejrzę całe nagranie.
Pozdrawiam.
#3 | Magda dnia 30.09.2013
Jeśli są jakieś problemy, to obiecuję ograniczyć swój fotograficzny terroryzm Wink. Mam emocjonalny stosunek do tych zdjęć - żal mi pominąć jakieś osoby, to kawał mojego życia.

Jutro zaprezentujemy unikalne nagranie z synem mjr Antoniego Żubryda - Januszem Niemcem i płk Kazimierzem Paulo ps. "Skała", byłym dowódcą V kompanii zgrupowania mjr "Ognia".
Pozdrawiam
#4 | Artur dnia 30.09.2013
Może niepotrzebnie zaczynałem temat - to jest Twój blog i forma jest taka jaką wybierzesz. Zdjęć warto dawać tyle ile się ma - to pamiątki na zawsze. Pozdrowienia
#5 | Kazia dnia 30.09.2013
Magda dziękuję za wyjaśnienie, masz rację powinnam pisaś w swoim imieniu. Ale nie dawaj mniej zdjęć, szkoda byłoby, masz zawsze takie fajne relacje. Pozdrawiam
#6 | Magda dnia 30.09.2013
Magda, fajnie, że dajesz dużo zdjęć, wychodzi taki fotoreportaż, ale Artur ma rację ich wadą jest to, że strona z nimi długo się ładuje, jak ktoś ma wolny internet to się naczeka. Dlatego warto je umieszczać w galerii.
Bo fakt, i uroczystość i relacja są monumentalne! I jeszcze jedno - widać że brali w niej udział kombatanci - czy między nimi byli żołnierze z NZS-u?

Nie doczytałam się nigdzie w komentarzach poniżej, żeby Artur pisał o problemach z ładowaniem strony, a na pewno nie pojawiło się takie twierdzenie w rozmowach ze mną. Jeśli jest to Twoja opinia, to przedstawiaj ją w swoim imieniu. Nikt nie sygnalizował mi dotychczas takich problemów. Jeśli występują lub wystąpią, to przerzucę się na nowe galerie lub będę zamieszczać mniej fotografii.

Kombatanci NSZ-u byli obecni, w tym m.in. kpt. Stanisław Turski i płk Jan Podhorski.
#7 | Kazia dnia 30.09.2013
Magda, fajnie, że dajesz dużo zdjęć, wychodzi taki fotoreportaż, ale Artur ma rację ich wadą jest to, że strona z nimi długo się ładuje, jak ktoś ma wolny internet to się naczeka. Dlatego warto je umieszczać w galerii.
Bo fakt, i uroczystość i relacja są monumentalne! I jeszcze jedno - widać że brali w niej udział kombatanci - czy między nimi byli żołnierze z NZS-u?
#8 | Artur dnia 30.09.2013
Zdjęcia mogą być ale jak pisałem na PW proponuję nowe galerie, nie ma wcale więcej roboty. Ale z drugiej strony jest niebieska strzałka dla scrollowników więc problemu ani przymusu nie ma. Ja na jutro też mam coś specjalnego Smile to będą same specjały jutro. W tych ostatnio Czarek Gmyz się specjalizuje, jak widać po relacji Teresy. Pozdrawiam
#9 | Magda dnia 30.09.2013
Zdaję sobie sprawę, że wrzucam kolosalną ilość zdjęć. Wink Uważam, że każdy uczestnik tak niesamowitego wydarzenia powinien być uwieczniony - tak mało jest ludzi autentycznie zaangażowanych, że traktuję ich jak skarb, którego nie wolno pominąć.
Pozdrawiam i zapraszam jutro, przygotowałam coś specjalnego.
#10 | Artur dnia 30.09.2013
Twoje relacje są monumentalne Smile. Brakowało mi tego określenia. Piękna uroczystość. Ciekawa wypowiedź profesora Szwagrzyka, widać determinację, oby tylko środki im pozwoliły na badania. Pozdrawiam i dziękiSmile
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną