Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Raport KBWL str.212: (…) „O godz. 6:28:47 na wysokości 2176 m wysokościomierz dowódcy WBE-SWS został przestawiony z wartości standard na inną (sądząc po wymianie zdań pomiędzy członkami załogi, na wartość 993 hPa, co odpowiadało ciśnieniu na poziomie lotniska, i od tego momentu wysokościomierze barometryczne wskazywały wysokość względem drogi startowej). O godz. 6:30:11 dowódca zgłosił KL, że utrzymuje wysokość 1500 m.
22.09.2013r.
Nasze blogi:Komentarze
#1 | fotoamator dnia 24.09.2013
Longbeach

Bardzo dziękuję, na priv wysłałem wiadomość.
#2 | longbeach dnia 23.09.2013
Fotoamatorze. Dzięki za link ale tam jest tylko historia rejestratorow. Udalo mi sie w różnych miejscach wyczytać ale niewiele na temat rejestratora MRSP-64M. Z analizy tych tekstów wynika, że rejestrator ten zapisuje dane w formie analogowej a niektóre kanały w formie cyfrowej. Nie udało mi się znaleźć jakie dane rejestrowane sa w formie cyfrowej czy są to sygnały typu on-off czy w pełni cyfrowe. Natomiast patrząc na przebiegi np. przeciązenia pionowego czy połozenia wolantu odnosze wrazenie, że stosowane są tam integratory cyfrowe, z ktorych sygnał przetwarzany jest na analogowy i jako sygnał analogowy zapisywany jest na taśmie magnetycznej. Typowy "objaw" takiej rejestracji to tzw. schodkowaty przebieg.
Co to oznacza? Przebiegi analogowe sa to z założenia sygnały ciągłe. A zatem nieciągłości sygnału swiadczyc mogą jedynie o manipulacji zapisem albo o fatalnym stanie aparatury odtwarzającej ale raczej o tym pierwszym gdyż zbyt dobrze widoczna jest schodkowatość niektórych przebiegów. Pozdrawiam
#3 | fotoamator dnia 22.09.2013
Longbeach
W linku info o rejestratorach tego typu

http://stara.gorp...cz-sz.html
#4 | longbeach dnia 22.09.2013
fotoamatorze, muszę trochę poczytać o archaicznych rejestratorach parametrów lotu. Za parę dni będę coś wiedział.
Dla info jestem elektronikiem automatykiem i specjalizowałem się w systemach time control.
#5 | fotoamator dnia 22.09.2013
Longbeach
Ciekawostek jest więcej. W tym samym czasie, kiedy kwitują zmianę kursu na 076 (transkrypcja) wykres pokazuje 70 . Sześć stopni to chyba jednak jest jakaś różnica ? Kolejna sprawa - szare strefy na wykresie, którego fragment zamieściłem - jest ich sporo - tylko trzeba powiększyć wykres i wychodzi, ze wykresy sa wprost poszatkowane miejscami gdzie brakowało danych - szczególnie własnie w tym miejscu które wziąłem pod uwagę. Następna sprawa, która traktuję jak pytanie do pilota - sam pilotem nie jestem, więc zastanawiaja mnie być może rzezy oczywiste, a być może nie do końca - wchodzą w zakręt z wypuszczonymi klapami na 15 stopni, w trakcie wykonywania zakrętu (zmiana kursu z 70 na 162) ustawiaja klapy na 28 stopni - ja nie wiem, czy to normalna procedura - zmiana położenia klap i prędkości przy wchodzeniu w zakręt - a w trakcie wykonywania tych manewrów silniki wielokrotnie zmieniają parametry pracy w zakresie od 35% do 80% i to wielokrotnie, przy stale zmniejszającej się prędkości. Ja rozumiem, wypuszczenie klap, zmiana kąta natarcia, wpływa na opór aerodynamiczny, który należy zrównoważyć, ale jakoś mnie nie przekonują te "zęby" na wykresie pracy silników, których nie było wcześniej.
#6 | longbeach dnia 22.09.2013
Do godz. 06:30: 14 wysokość samolotu mierzona była w metrach nad poziomem morza, Z chwilą przejęcia samolotu przez kontrolera wysokość musi być mierzona od poziomu lotniska. Podane przez makowszczinę i millerszczinę wartości zgadzają się o tyle, że makowszczina podaje wysokość od poziomu morza a millerszczina podaje wartość RW. Zreszt cud sowieckiej techniki z wczesnych lat sześdziesiątych, dokładnie z roku 1963 finezją nie zachwyca.
Wikipedia na ten temat pisze.
K3-63 jest eksploatacyjnym, trójkanałowym rejestratorem typu elektromechanicznego, zapisującym w sposób ciągły wysokość barometryczną lotu, prędkość przyrządową i przyspieszenia w osi pionowej samolotu. Urządzenie zamknięte jest w opancerzonej obudowie w kształcie prostopadłościanu o długości kilkudziesięciu centymetrów[1] i wbudowane pod podłogą w kabinie pasażerskiej, w pobliżu środka ciężkości samolotu.
Rejestrator włączany jest automatycznie podczas startu po oderwaniu się kół samolotu i wyłączany wraz z napięciem pokładowym. Zapis parametrów lotu odbywa się metodą optyczną na ok. 10 metrach perforowanej taśmy filmowej szerokości 36 mm wystarczającej na około 25 godzin lotu
Znając realia techniki z lat sześdziesiątych nie wydaje mi się możliwe aby to cudo było wyposażone w system uwzględniający automatycznie nastawiana wartość ciśnienia w miejscu lądowania. Makowszczina natomiast wykorzystała tę właściwość do celów wyłącznie dezinformacyjnych.
#7 | Kazia dnia 21.09.2013
Im głębiej sięgamy tym coraz więcej wątpliwości. W przypadku tej jednej informacji pojawia się wiele pytań. Dlaczego występują rozbieżności ?

pewnie na koniec Zespół Laska wykaże że owszem są błędy ale to tylko taka "nieskolka oszibka" a poza tym wszystko się zgadza. Niewielki materiał o wskazaniach wysokościomierza a ile ujawnia. Dopiero jak wszystkie takie zagadki wydobędzie się na powierzchnie ułożą się może w jeden wzór, To czekam w takim razie na kolejny wpis i pozdrawiam
#8 | Artur dnia 21.09.2013
Nie porównali wersji... Jakie niedopatrzenie - a ponoć wszystko tak doskonale wiadomo. Będę czekał. Pozdrawiam serdecznie
#9 | fotoamator dnia 21.09.2013
Artur -mam jeszcze dwie ciekawe "perełki" kompetencji specjalistów KBWL. Dwa wzorcowe przykłady na to, że raporty takiej wagi powinny pisać i opracowywać osoby lepiej do tego przygotowane, a już na pewno powinny po napisaniu przeczytać to co napisały - wkrótce prześlę.
#10 | Artur dnia 21.09.2013
Fotoamator - i właśnie tak trzeba ich punktować poprzez dokładne, konsekwentne porównywanie. Pozdrawiam i będę czekał na kolejne teksty. Swoją drogą polecam ostatni Polski Punkt Widzenia z Magdą Mertą (jest u nas w Zapisach Wideo), zwłaszcza wypowiedź o materiałach które znajdują się w części utajnionej. Można coś przekazać bez ich ujawniania. Warto posłuchać. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną