Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Poza tym Rodzina Anny Walentynowicz znalazła w domu zdjęcia rentgenowskie Anny Walentynowicz z różnego czasu, pokazujące fragmenty jej ciała w trakcie jej leczenia, m. im. po operacji kręgosłupa. Na jednym z nich widać szczegóły (medyczne elementy metalowe, tzw. „haczyki”), których nie widać na zdjęciach ciała wykonanych podczas powtórnej sekcji po ekshumacji we Wrocławiu.
12.09.2013r.


      Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego rozpoczęło się od przedstawienia porządku obrad. Najpierw poseł Antoni Macierewicz opowiedział o zaproszeniu wystosowanym przez prof. Michała Kleibera do udziału w organizacji konferencji z udziałem naukowców ekspertów ZP i rządowych, następnie poproszono o wypowiedź Piotra Walentynowicza i zajęto się reportem płk Edmunda Klicha: zostały zaprezentowane cytaty z Uwag Akredytowanego Przedstawiciela Polscy przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym [MAK] do projektu raportu końcowego z badania katastrofy lotniczej samolotu Tu-154, która wydarzyła się w dniu 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem” datowanych „30 listopada 2010 r.” Akredytowany był zapraszany na posiedzenie ZP lecz nie zechciał przybyć. Na koniec przedstawiono treść listu jaki ZP chce skierować do prof. M. Kleibera.

      Pan Piotr Walentynowicz zaznajomił zebranych ze stanem zaawansowania jak to określił: „walki rodziny o ustalenie prawdy na temat identyfikacji ciała Anny Walentynowicz”. Rodzina nadal ma wątpliwości co do ustalenia tożsamości ciała pochowanego jako Anna Walentynowicz. Poddaje w wątpliwość wiarygodność materiałów posiadanych przez Naczelną Prokuraturę Wojskową. Uważają że jest ona w części sfałszowana, m. in strony są wielokrotnie przepaginowane. Poza tym Rodzina Anny Walentynowicz znalazła w domu zdjęcia rentgenowskie Anny Walentynowicz z różnego czasu, pokazujące fragmenty jej ciała w trakcie jej leczenia, m. im. po operacji kręgosłupa. Na jednym z nich widać szczegóły (medyczne elementy metalowe, tzw. „haczyki”), których nie widać na zdjęciach ciała wykonanych podczas powtórnej sekcji po ekshumacji we Wrocławiu. W konkluzji Pan Piotr Walentynowicz stwierdził, że Naczelna Prokuratura Wojskowa działa na szkodę rodzin, fałszując dane jakie posiada, zatem należałoby ją odsunąć od sprawy i natychmiast zweryfikować wszelkie zlecone przez nią badania.

      Z dokumentów wynika iż polscy biegli w kwietniu 2010 r. nie brali udziału w identyfikacji ciał, nie byli przez stronę rosyjską dopuszczeni do prac, zatem jak uznał Piotr Walentynowicz, Donald Tusk kłamał o współpracy polsko-rosyjskiej bowiem takiej nie było. Analizę i przyporządkowanie ciał prowadzili biegli rosyjscy a polscy biegli nie byli dopuszczani. zauważono także że próbki pobrane z ciał ofiar nie były badane na obecność materiałów wybuchowych.

      Po krótkiej dyskusji i dopytaniu szczegółów odczytano następnie raport napisany przez płk. Edmunda Klicha z listopada 2010 r., przy czym odczytano jedynie obszerne fragmenty. Już to, co ujawniono, pokazuje ogrom nieprawidłowości jakich dopuścili się rosyjscy kontrolerzy lotu. Wskazał, że podstawowe konkluzje raportu MAK nie mają nic wspólnego z prawdą – od teorii nacisków przez „głównego pasażera” poprzez złe komendy kierownictwa systemu lądowania i obsługę lotniska. Wynika z niego, że Rosjanie wprowadzali samolot z polską delegacją w pułapkę z całą premedytacją. Po odczytaniu Raportu jego wyniki zinterpretował obecny na Sali komandor Chrzanowski zajmujący się wcześniej kontrolą lotów typu „Head” i prowadzący szkolenia w „Szkole Orląt”. Zadał pytanie o przyczynę chaosu na lotnisku w Siewiernym, sytuację tam panującą określił jako „horror” i bałagan. Zwrócił również uwagę na rozbieżności pomiędzy danymi technicznymi w raporcie E. Klicha a raporcie J. Millera.

/Redakcja/

Audio i zdjęcia: Mariola

Audio:

Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego min Macierewicza, 10 09 2013 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.


Zdjęcia:

GALERIA ZE ZDJĘCIAMI (KLIKNIJ):
 

Nasze relacje z posiedzeń Zespołu

 


Komentarze
#1 | longbeach dnia 11.09.2013
Dzięki za możliwość przesłuchania. To posiedzenie dało sporo do myślenia. Otóż jeśli się popatrzy na całość wywodów tych menelików to widać, że jedynym wnioskiem jaki powinno się wyciągnąć jest fakt, że katastrofa została spowodowana uderzeniem samolotu w shielded birch.
Zmieniona jest nieco narracja. Juz nie generał Błasik tylko ci co podawali złe komendy kierując samolot na sławetną brzozę. O brozie niby nic ale użyto nazwy przeszkoda terenowa. Tylko donkey'ki nie uwzględnili tego, że piloci nie lądowali ale odchodzili i to nie na skutek ostrzeżeń "kontrolerów" z małpiej budki tylko z własnej kalkulacji. I jakoś dziwnie nikt nie zainteresowł sie fragmentacją samolotu na wrakowisku.
Patrząc z daleka to wszystko wygląda jak jakaś kompilacja róznych bredni zarówno Klicha jak i Laska a do tego domieszane są ogólnie znane fakty. Nic nie tłumaczy czy taki dokument był napisany dawno czy też został niedawno wygenerowany i dlatego trzeba przyjmować go z wielką podejrzliwością w myśl zasady: pażiwiom wot uwidim.
#2 | Kazia dnia 11.09.2013
Miło zobaczyć tak sympatyczne podziękowanie, ale jeśli chodzi o ścisłość to sam zrobiłeś największą (po Marioli) pracę - zrobiłeś piękne nagranie z wersji audio i zdjęć i wszystko wstawiłeś na portal, a nie jest to tak proste jakby się wydawało. Ale poza tym - ważne ze tworzymy zespół i możemy zgodnie razem coś fajnego robić. I z pożytkiem. Zatem dziękujmy sobie ale wszystkim Smile
#3 | Artur dnia 11.09.2013
Mariola dziekuję - nikt nie ma całości nagrania. W sieci widziałem tylko fragmenty. Zuzanna Tobie też podziękowania, i finalnie Kazi za przesłuchanie całości i napisanie wstępu. Pozdrowienia
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną