Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Każdemu z osobna składam nietypowe urodzinowe życzenia, bardziej są to prośby, byście wspierali Polskę z góry i mieli oko na wszystkich ludzi, którzy dążą do prawdy... bo bez prawdy nie ma niczego. A cykl „Miesięcznych Medalionów” to taki mój malutki wkład w dążeniu do prawdy i w pamiętaniu o tych, którzy zginęli w Służbie Ojczyzny pod Smoleńskiem 10 kwietnia pamiętnego roku 2010.

08.09.2013r.


     
„Z każdą śmiercią człowieka ginie cały nieznany świat” A. de Saint- Exupery
„Pamięta się zawsze, na zawsze” E. Piechocka


Każdy z nas jest zapracowany, ciągle spóźniony, bez braku dodatkowych minut na jakąś czynność, której i tak nie będziemy mieli czasu wykonać. A czasem tak dobrze jest usiąść z filiżanką kawy, wziąć do ręki ulubioną książkę, albo stare zdjęcia i powspominać to, co już nie wróci, co sprawiało nam radość. Tak po prostu wyjąć baterie z zegarka i w ciszy powspominać chwile, kiedy było się szczęśliwym. Pewnie zastanawia Państwa to, jakie to mogą być te chwile pełne zadumy, wspomnień, refleksji... a choćby nawet urodziny kogoś bliskiego, albo kogoś, kogo znaliśmy.... otóż to... 5 osób, które zginęły 10 kwietnia w służbie Ojczyźnie pod Smoleńskiem obchodziłyby swoje kolejne urodziny, ale los chciał inaczej...teraz My musimy pamiętać o nich, bo człowiek żyje dopóki się o nim pamięta.

W dniu 8 września 1951 roku urodził się śp. Franciszek Gągor, generał Wojska Polskiego, doktor nauk wojskowych, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w latach 2006-2010, specjalista w dziedzinie rozpoznania i operacji pokojowych.
Urodził się w Koniuszkowej k. Nowego Sącza. Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Długosza. W latach 1969-1973 studiował w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Mimo przywiązania do służb mundurowych był także absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. oraz studiów strategicznych w Akademii Obrony NATO w Rzymie. W roku 1998 w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie obronił rozprawę naukową, uzyskując przy tym stopień naukowy doktora nauk wojskowych. W roku 2002 odbył Podyplomowe Studia Strategiczno-Operacyjne na Narodowym Uniwersytecie Obrony Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie.
W swojej karierze wojskowej był m.in. na stanowisku dowódcy plutonu rozpoznania a potem dowódcą kampanii rozpoznania w 2 Pułku Czołgów Średnich. 27 lutego 2006 został szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

W dniu 10 września 1937 roku urodziła się śp. Teresa Walewska- Przyjałkowska polska naukowiec i działaczka społeczna, wiceprezes fundacji "Golgota Wschodu" i prezes Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli.
Była wieloletnią pracownicą Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Posiadała także stopień naukowy doktora inżyniera. Specjalizowała się w automatyce i robotyce przemysłowej. W roku 1997 została Prezesem Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli. To właśnie z Jej inicjatywy w 2002 roku dokonano intronizacji obrazu Matki Bożej Kozielskiej w sanktuarium p/w św. A. Boboli przy Rakowieckiej w Warszawie. Szefową komitetu organizacyjnego międzynarodowej konferencji "Prawda, Pamięć, Tożsamość Katynia i Golgoty Wschodu" została w 2006 roku. Konferencja ta odbyła się 28 września 2006 roku, w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

W dniu 11 września 1947 urodził się śp. Stanisław Mikke, polski adwokat, sędzia Trybunału Stanu, prawnik, pisarz, działacz społeczny, wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, redaktor naczelny miesięcznika „Palestra”.
Urodził się w Łodzi, jednak swoją edukację kontynuował w II Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Częstochowie. Prawo ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Dorosłe życie związał ze Stolicą, mimo, że jako prawnik rozpoczął swoja karierę zawodową w prokuraturze częstochowskiej. Był członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, gdzie prowadził szkolenia dla aplikantów. W latach 1993-2010 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Palestra”. W 2008 był inicjatorem i współtwórcą wystawy i albumu Adwokaci polscy Ojczyźnie, a w 2010 wystawy Adwokaci – Ofiary Katynia przy kościele św. Anny w Warszawie (kwiecień 2010) i w Alejach Ujazdowskich (maj 2010).
Był bardzo zaangażowany w ujawnienie tajemnicy zbrodni katyńskich. Miał brać udział w pracach ekshumacyjnych ofiar zbrodni katyńskiej w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni.

W dniu 13 września 1955 urodziła się śp. Izabela Tomaszewska polski urzędnik państwowy, w latach 2006 –2010 dyrektor Zespołu Protokolarnego, Prezydenta RP, z wykształcenia archeolog. Urodziła się w Kwidzynie w rodzinie Jadwigi i Bogdana Głowackich. Jako licealistka należała do ZHP i dwukrotnie miała okazję uczestniczyć w Operacji 1001 Frombork, biorąc udział w wykopaliskach archeologicznych. Była absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w rodzinnym mieście. 19 kwietnia 1979 została Absolwentką Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując przy tym tytuł zawodowy magistra archeologii.
W latach 1998–2006 była pracownikiem Biura Prasowego Prezydenta Warszawy. W 2006 roku rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, gdzie pełniła funkcję dyrektora Zespołu Protokolarnego Prezydenta. W Kancelarii Prezydenta była najbliższą współpracownicą Marii Kaczyńskiej, pomagając jej w organizowaniu konferencji, wywiadów, akcji społecznych.

W dniu 17 września urodził się śp. Zbigniew Wassermann, polski polityk, prawnik, prokurator. W latach 2005–2007 minister-członek Rady Ministrów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji. Urodził się w Krakowie. W 1972 roku został absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na Wydziale Prawa. Również w 1972 roku został prokuratorem Prokuratury Powiatowej w Chrzanowie, a niespełna 3 lata potem sprawował stanowisko prokuratora Prokuratury Powiatowej w Jaworznie.
Po dymisji Lecha Kaczyńskiego ze stanowiska ministra sprawiedliwości zaangażował się w działalność Prawa i Sprawiedliwości. 23 września 2001 został wybrany na posła IV kadencji z listy PiS w okręgu krakowskim. Zasiadał w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka (jako zastępca przewodniczącego) oraz Komisji do spraw Służb Specjalnych (był jej przewodniczącym). Od 2 lipca 2004 był wiceprzewodniczącym Komisji Śledczej w sprawie PKN Orlen.
Każdemu z osobna składam nietypowe urodzinowe życzenia, bardziej są to prośby, byście wspierali Polskę z góry i mieli oko na wszystkich ludzi, którzy dążą do prawdy... bo bez prawdy nie ma niczego. A cykl „Miesięcznych Medalionów” to taki mój malutki wkład w dążeniu do prawdy i w pamiętaniu o tych, którzy zginęli w Służbie Ojczyzny pod Smoleńskiem 10 kwietnia pamiętnego roku 2010.

REQUIEM AETERNAM DONA EIS DOMINE….

/Ewa Piechocka/

Nasze blogi:

Komentarze
#1 | Ewmaiga dnia 08.09.2013
Bardzo, bardzo dziękuję Smile
#2 | Kazia dnia 08.09.2013
Ewo, nie nam dziękuj, tylko naszej Redaktor Naczelnej bo to ona decyduje kto i jak długo u nas pisze Smile a także co jest zamieszczane na portalu.
Przyłączam się niemniej do wpisu Artura, bardzo fajnie że jesteś z nami.
#3 | Ewmaiga dnia 08.09.2013
Kaziu, Arturze, to są bardzo mądre i ciekawe artykuły, godne polecenia, za które bardzo dziękuje.

Arturze, to ja Wam dziękuję, że mogę tutaj pisać Smile

Pozdrawiam cieplutko!
#4 | Artur dnia 08.09.2013
Warto też przypomnieć ciekawy artykuł opublikowany ostatnio w ND: http://naszdzienn...ojkot.html
Radni, którzy nie uczestniczyli w uroczystościach, uważają, że nie powinno być tam elementów związanych z katastrofą smoleńską. – Poszło wyłącznie o to, że po raz drugi do obchodów Bitwy Warszawskiej dołączone są rzeczy związane z katastrofą smoleńską i o to chodzi. Uważamy, że bardziej zasadna jest data 10 kwietnia – tłumaczy Plichta. Jak dodaje, łączenie tych dwóch wydarzeń zdaniem tych radnych jest „wysoce niezasadne”. – Jesteśmy dumni, że reprezentujemy gminę, gdzie leży Ossów, sami wnioskowaliśmy o powstanie muzeum upamiętniającego rok 1920, ale nie zgadzamy się na łączenie tych dwóch spraw – mówi. – Mieszanie w to śp. gen. Gągora nie jest właściwe – ocenia Plichta.
Widać jak niektórzy dostają alergii na dźwięk słowa Smoleński. Powstaje tylko pytanie: dlaczego? Dziękuję Ewa za ciekawy cykl na Twoim blogu - bardzo wiele wnosisz i cieszę się, że wpadłaś na taki pomysł - bo dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak bardzo nam tutaj tego brakowało. Pozdrawiam
#5 | Kazia dnia 08.09.2013
Dobrze, że przypominasz. To już 3 wpis z tego cyklu, wspomnienie urodzin z okazji wspólnych "narodzin dla nieba", jak mawiali starożytni Polacy... Niedawno mieliśmy relację z odsłonięcia pomnika gen. Franciszka Gągora: http://www.pomnik...dmore=3977 jak ten czas szybko mija...
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną